Skocz do zawartości

warunki zabudowy


stasik

Recommended Posts

Witam wszystkich na wspaniałym forum. Mam mały problem i proszę o pomoc. Zamierzam kupić działkę budowalną na którą wydane zostały warunki zabudowy. Pan od którego chcę kupić tą działkę posiada 8 działek. Dostałem od niego ksero o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie ośmiu budynków mieszkalnych jednorodzinnych z garażami. Jest napisane geometria dachu dwuspadowy i dwuspadowy z naczółkami. I to jest problem gdyż ja nie chcę dachu dwuspadowego. Obok na innej działce mieszka lekaż który wcale nie ma takiego dachu {dlatego że dawno wybudował dom jakieś kilka lat temu}. Czy w takim wypadku opłaca się odwoływać od decyzji i czym to uzasadnić. W okolicy są domki z dachami dwuspadowymi, są to świeże budowy zakończone lub w trakcie. Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego jakieś urzędasy decudują jaki mam mieć dach. Na jakiej podstawie w decyzji o warunkach zabudowy piszą o takim dachu a nie np. dowolnym. Proszę o odpowiedź.
Link do komentarza
Warunki zabuodwy są święte i nie masz wpływu na ich treść. Są one ważne do czasu opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a i tutaj nie masz pewności, że zostaną opracowane według Twojego pomysłu. No chyba, że masz znajomości.

Co do lekarza to sam odowiedziełeś na pytanie, bo facet wybudował dom według innych przepisów.

Niestety bardzo często "urzędasy" decydują, interpretują jak im się podoba i tego raczej nie zmienisz.
Link do komentarza
z tego co ja wiem to po zakupie musisz przepisać na siebie warunki zabudowy,ale musisz mieć zgodę pisemną od sprzedającego lub ewentualnie wpisać to w akcie notarialnym że sprzedający przepisuje na ciebie warunki zabudowy. Z tego co piszesz to on ma warunki na 8 budynków i na stary numer działki sprzed podziałów. Dlatego Ty przepisując warunki przepiszesz na siebie i na swój już nowy numer działki, i na jeden dom, dodatkowo możesz we wniosku zgłosić pewne poprawki co do kształtu domu, jego gabarytów, iliści połaci dachowych, itp, ale wszystko w granicach rozsądku, i wtedy dostaniesz od gminy warunki przepisane na siebie i ze zmianami, bynajmniej jest tak u mnie w gminie.

piotr
Link do komentarza
No właśnie - często w każdej gminie jest inaczej. U mnie np. jest tak, że jeśli chcesz wybudować bliźniaka - a pobliżu takiego nie ma - to nie dostaniesz pozwolenia na bliżniaka. Minimalna powierzchnia działki w mojej gminie to 1000m2 - dlatego jeśli chcemy na takiej działce mieć bliźniaka- to musimy znaleźć taką działkę, aby w pobliżu był już taki dom... uważam, że to chore podejście do tematu, ale cóż - tak jest... może i u ciebie w gminie można coś takiego zrobić?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...