Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
stasik

warunki zabudowy

Recommended Posts

Witam wszystkich na wspaniałym forum. Mam mały problem i proszę o pomoc. Zamierzam kupić działkę budowalną na którą wydane zostały warunki zabudowy. Pan od którego chcę kupić tą działkę posiada 8 działek. Dostałem od niego ksero o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie ośmiu budynków mieszkalnych jednorodzinnych z garażami. Jest napisane geometria dachu dwuspadowy i dwuspadowy z naczółkami. I to jest problem gdyż ja nie chcę dachu dwuspadowego. Obok na innej działce mieszka lekaż który wcale nie ma takiego dachu {dlatego że dawno wybudował dom jakieś kilka lat temu}. Czy w takim wypadku opłaca się odwoływać od decyzji i czym to uzasadnić. W okolicy są domki z dachami dwuspadowymi, są to świeże budowy zakończone lub w trakcie. Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego jakieś urzędasy decudują jaki mam mieć dach. Na jakiej podstawie w decyzji o warunkach zabudowy piszą o takim dachu a nie np. dowolnym. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warunki zabuodwy są święte i nie masz wpływu na ich treść. Są one ważne do czasu opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a i tutaj nie masz pewności, że zostaną opracowane według Twojego pomysłu. No chyba, że masz znajomości.

Co do lekarza to sam odowiedziełeś na pytanie, bo facet wybudował dom według innych przepisów.

Niestety bardzo często "urzędasy" decydują, interpretują jak im się podoba i tego raczej nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja wiem to po zakupie musisz przepisać na siebie warunki zabudowy,ale musisz mieć zgodę pisemną od sprzedającego lub ewentualnie wpisać to w akcie notarialnym że sprzedający przepisuje na ciebie warunki zabudowy. Z tego co piszesz to on ma warunki na 8 budynków i na stary numer działki sprzed podziałów. Dlatego Ty przepisując warunki przepiszesz na siebie i na swój już nowy numer działki, i na jeden dom, dodatkowo możesz we wniosku zgłosić pewne poprawki co do kształtu domu, jego gabarytów, iliści połaci dachowych, itp, ale wszystko w granicach rozsądku, i wtedy dostaniesz od gminy warunki przepisane na siebie i ze zmianami, bynajmniej jest tak u mnie w gminie.

piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - często w każdej gminie jest inaczej. U mnie np. jest tak, że jeśli chcesz wybudować bliźniaka - a pobliżu takiego nie ma - to nie dostaniesz pozwolenia na bliżniaka. Minimalna powierzchnia działki w mojej gminie to 1000m2 - dlatego jeśli chcemy na takiej działce mieć bliźniaka- to musimy znaleźć taką działkę, aby w pobliżu był już taki dom... uważam, że to chore podejście do tematu, ale cóż - tak jest... może i u ciebie w gminie można coś takiego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
  • Pytać u operatora gazociągu co to jest i czy jest możliwość przyłączenia. Inaczej możemy sobie pogdybać.
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...