Skocz do zawartości

Masa KMB i elastyczny akryl


dedert

Recommended Posts

Dostalem odpowiedz od Ardex. Obydwa składniki zawierają dodatki cementowe a Botament zawiera asfalt i podobno rozpuszczalniki. I z tego powodu nie poleca połączenia Botament z Ardex. A mnie zastanawia to że skoro Botament jest przeznaczony do kontaktu ze styropianem to czemu mialby zagrażać masie akrylowej ardex?

Link do komentarza

Jeśli chodzi o kontakt ze styropianem - kluczowy jest brak rozpuszczalników w składzie. Jesli chodzi o kontakt z akrylem - możliwe, że chodzi o inne składniki produktu Botament - np bitum.

Taka ciekawostka z karty produktu uszczelniacza akrylowego marki Ceresit

"Uszczelniane powierzchnie mogą być lekko wilgotne, ale nie mokre, wolne od tłuszczów, bitumów, pyłów i innych substancji obniżających przyczepność. Istniejące zabrudzenia i ewentualne pozostałości poprzednich uszczelnień należy usunąć."

Link do komentarza

To nie wiem kto tu kogo w błąd wprowadza. Na jednej ze stron sprzedawcy opisane jest "bezrozpuszczalnikowa"

 

8e2a40b367715122med.jpg

 

A sklad to asfalt (czyli chyba nie bitum) raz to co poniżej 

 

d3f1f5b459495f72med.jpg

 

 

Z tym ze czy rozpuszczalniki nie odparowują po związaniu?

Zrobiłem próbę ardexu z Botament i trzyma się raczej dobrze a po oderwaniu na akrylu zostaje ślad Botamentu.

Przecież chyba nawet zalecają stosować zamiast piany do klejenia właśnie masy KMB jeśli ściana jest już pokryta kmb. Z tym że ja nie wiem jak to możliwe bo chciałem przykleić w ten sposób styropian i zakończyło sie to niepowodzeniem gdyż pod zamkniętą przez styropian przestrzenią Botament nie chce wysychać i na drugi dzień można śmiało zdjąć płyty styropianu gdyż kmb robi się kruche. A jak kleje na xps Tytan Eos to ten z kolei potrafi zerwać masę kmb ze ściany. 

 

dd2d59165911c359med.jpg

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...