Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

dedert

dedert

0,5% musze zrobić bo jak pisałem mam 38m odcinek (z zagięciami oczywiście) do wyjścia do studni, i musze zmieścić się żeby nie wyjść pod ławy. A najwyższy punkt drenu na starcie jest 2 cm poniżej górnej płaszczyzny ławy, która ma 35 cm wysokości. Może jakbym dał dren wyżej to by zmieniało postać rzeczy. Ale raz że w książce o której mowilem bylo powiedziane żeby dren nie był wyżej od ławy, a dwa że już przygotowałem przepust w garażu na tej wysokości więc musze tak zrobić. Podmycie mogło by być gdyby włóknina gdzieś okazała się przerwana. Gdybym dren odsunął dalej od ławy na jakiś metr to pewnie nie miałbym się czym martwić, ale w tej książce piszą o 30cm odległości od ławy do osi drenu

dedert

dedert

0,5% musze zrobić bo jak pisałem mam 38m odcinek (z zagięciami oczywiście) do wyjścia do studni, i musze zmieścić się żeby nie wyjść pod ławy. A najwyższy punkt drenu na starcie jest 2 cm poniżej górnej płaszczyzny lawy ktora ma 35 cm. Może jakbym dal dren wyżej to by zmieniało postać rzeczy. Ale raz że w książce o której mowilem bylo powiedziane żeby dren nie byl wyżej ławy a dwa ze juz przygotowałem przepust w garażu na tej wysokości wiec musze tak zrobić. Podmycie mogło by być gdyby wloknina gdzies okazała się nieszczelna. Gdybym dren odsunal dalej od law na jakiś metr to pewnie nie miałbym się czym martwić, ale w tej książce piszą o 30cm odległości od law do osi drenu

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy w salonie to odchylenie będzie miało jakieś istotne znaczenie? Równałabym płytami tylko tam, gdzie chcesz mieć wysoką zabudowę przyścienną i płytki Mam w wiatrołapie ściankę o odchyleniu 3 cm bo sami stawialiśmy i wyszło jak wyszło. Stolarz wyrównał zabudowę płytą meblową i nic nie widać. Coś jest nie tak z sufitami, że chcesz klaśc płyty?  
  • Dzięki. Widzę, że nie ma konsensusu co do zrywania starych powłok. Dowiedziałem się że cena za m2 to około 10 zł, co przy 200m2 ścian będzie kosztować mnie 2000 zł (200m2). Dogaduję już jakiś pracowników budowlanych aby mi to zrobili. 2k zł to nie jest znacząca kwota w skali wydatków na remont mieszkania czy nawet kosztów równania ścian, a jak ma wpływać na trwałość to myślę, że warto ją wydać.    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, argumenty i ciekawą dyskusję. 
  • Płytowe.    Tak.   Rozumiem, czyli w moim przypadku opory i tak już są duże więc instalacja "udźwignie" zasilanie dolne.   Kazali mi sobie zmierzyć grzejnik, oszacować moc na podstawie karty katalogowej Purmo i wstawić podobne     Wrzuciłem na fixly ogłoszenie, że potrzebuję konsultacji, aby pomógł mi podjąć decyzje i spojrzał na to co poprzednia ekipa (partaczy) zrobiła. Swoją drogą nadal ma poczucie że nie znalazłem nikogo świetnego, kto by szeroko ogarniał, a jak raz dałem się oszukać partaczom to teraz dalsze etapy remontu chcę prowadzić tylko szeroko konsultując i z nadzorem...   Mój zarządca nie wiele wiedział. Konserwator też... W końcu odesłali mnie do Pana który wymieniał w tym bloku instalację CO 10 lat temu. Mówi, że jest pompka i że przepchnie.    Dziękuję bardzo, za wszystkie odpowiedzi.   
  • Na przykład o tym że "pozostawia ściany "oddychające" dla pary wodnej,"- tylko 3% z tego co pamiętam, więc też słabo. Może jednak w pewnych warunkach i w połączeniu z tradycyjnymi systemami ocieplania, miała by ta tiochnika jakiś sens. Ale nie jako podstawowy system ocieplenia domu.
  • Każdy kominek, oprócz szpanu oczywiście, ma w polskich warunkach sens wyłącznie wtedy, kiedy pełni funkcję źródła ciepła. Kiedyś było to źródło ciepła podstawowe, dzisiaj przeważnie jest to źródło rezerwowe. Bo w polskich warunkach klimatycznych (i nie tylko), każdy dom powinien mieć dwa systemy ogrzewania. Podstawowe i rezerwowe. A skoro kominek ma pełnić rolę źródła ciepła awaryjnego, to nie może być zasilany paliwem takim samym jak ogrzewanie podstawowe. W dodatku powinno to być paliwo łatwo dostępne i odporne na kryzysy np. w transporcie. I tu nie ma wielkiego wyboru, do dyspozycji jest w zasadzie jedynie drewno. Zawsze dostępne w najbliższej okolicy, możliwe do pozyskania nawet samodzielnie.   Inaczej z kominka pozostaje jedynie mało przydatny szpan.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...