Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odległość domu od prywatnej drogi wewnętrznej

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zapytać czy mogę wybudować dom w odległość mniejsze niż 3m od granicy drogi wewnętrznej która w całości jest moja własnością?droga istnieje tylko na mapie i nie stanowi dojazdu do żadnej działki. W całości jest moja prywatna własnością i nikt niema prawa z niej korzystać

Edytowano przez Devil1906 (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

Tak

Działka 1635 to ta niby droga a nad nią jest moja działka budowlana. Dlatego chciałbym wiedzieć czy od jej granicy muszę zachować 4metry czy mogę tą odległość zachować od działki sąsiada 1636. I mam jeszcze pytanie czy z drugiej strony granicząc z działka rolna1634/4 która również jest moja muszę zachować odstęp od granicy czy mogę budować równo z nią

Screenshot_2022-06-18-08-13-50-603_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Devil1906 (zobacz historię edycji)

Najlepiej gdybyś zwrócił się o wydanie konkretnych WZ. Bo w takiej sytuacji dużo zależy od interpretacji właściwych urzędów. Niby prawo budowlane jest jedno, ale ja mam doświadczenia z dwoma sąsiadującymi powiatami. Wiele kwestii było w nich regulowanych odmiennie. 

Tutaj działki są Twoje ale skoro zostały wydzielone, to zrobiono to w jakimś celu. 

U nas gość kupił cztery sąsiadujące ze sobą działki budowlane i chciał je scalić, ale burmistrz oznajmił, że po jego trupie. Nie po to wydzielano je jako oddzielne, żeby z powrotem łączyć. No i działki od dziesięciu lat są niezagospodarowane. I niby kadencja burmistrza niedługo się zakończy, ale urzędnicy zostaną...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Na problem z wilgocią składa się wiele innych czynników niż podciąganie kapilarne. Właściwy drenaż budynku, izolacja pozioma przede wszystkim, a na koniec odpowiednia wentylacja. A to co opisujesz może się dziać w przypadku kiedy te trzy wyżej nie działaja tak jak trzeba. Wtedy nawet ten kawałek jakby był zaizolowany wilgoć by się pojawiła. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Ja bym nie sypał w ogóle nic pod peszel. Woda do góry nie popłynie. Jak się martwisz, a ja twierdzę że bezzasadnie o to że Ci ławy podmuli, to tym bardziej bym tam nic nie kombinował, tylko na w miarę ubitym, w tym wypadku piasku położyłbym włókninę, obsypał kamieniem i o temacie zapomniał. Ja mam spadku 1%, czyli na 10m to jest grubość peszla. Według mnie to jest minimum, bo przy idealnie płaskim podłożu pod rurką jest możliwe, że kiedy np w połowie tego spadku peszel będzie 2cm niżej, to zostaje jeszcze 8cm przepływu. W przypadku 0.5% spadku, masz dwa razy dłuższy odcinek ewentualnego zamulenia peszla niż w przypadku spadu 1%. W książce jest rozpatrywane wiele negatywnych wariantów, ale według mnie z podmuleniem ław to trochę bzdura, bo skąd niby ta woda ma się wziąć tam, skoro zadaniem rury jest odrenowanie konkretnego odcinka, czyli woda ma płynąć peszlem, pod warunkiem że jest drożny i woda z rynien ma osobne pełne rury. Piszę o rynnach zawsze, bo był przypadek, że ktoś wpuścił wode z rynien do melioracji i wtedy wszystko podmyło. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam, otóż mam możliwość kupno działki o wyżej wymienionym oznaczeniu. Trochę pogooglowałem i ma to związek z usługami. Pytanie więc, czy budując się na takowej działce będę musiał prowadzić jakieś usługi czy mogę tak jak na każdej innej postawić dom, garaż i nie przejmować się niczym innym? Działki objęte są planem zagospodarowania przestrzennego. W planie ujęte jest to jako MN/U - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej.   Dodatkowo na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie takiej działce? O co pytać w urzędach?   
    • Gość Daniel
      Mam pytanie, czy stacja zew zamontowana na scianie zew przenosi jakies drgania? Bardzo slychac jednostke w domu?
    • Podsypki na piasku zrobiłem 10 cm na równym poziomie. Jeśli mam zrobić spadek to muszę ją na nowo ułożyć inaczej będzie na końcu bardzo cienko i podsypka pewnie nie będzie stabilizować układanych rur. Mam nadzieję że 10 cm dobrze zageszczonej wystarczy żeby rury z kamieniami miały stabilne podloze. Spadek jaki mi wychodzi to 0.5 % czyli 0.5 cm na 100 cm odcinku jesli dobrze liczę. Ale mając ok 38 metrów drenażu (od najwyższego do najniższego punktu) wychodzi mi 19 cm spadku. Góra rury drenarskiej w punkcie startowym znajduje się 2 cm poniżej górnej płaszczyzny lawy. Więc w najniższym końcowym punkcie dolna powierzchnia drenu będzie tylko 4 cm nad dolną krawędzią ławy a musze jeszcze nasypac pod to kamieni. Nie wiem czy 4 cm to nie bedzie za cienko? W dodatku wolałbym nie sypac kamieni tak nisko. Żeby jednak nie podmulo ław. W książce "Słabe miejsca w budynkach - piwnice, drenaże" jest podane że jeśli pod rurami jest włóknina, to kamieni nie musi być grubo. Więc wychodzi na to że kamienie pełnią funkcję filtracji, ochrony przed zamuleniem jeśli nie stosuje się włókniny. Czyli mogę dać mniej podsypki albo zejść jeszcze ze spadkiem do 0,3% 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...