Skocz do zawartości

Pomocy - aranżacja


Recommended Posts

łazienka jest w dobrym stanie. Zdejmij tandetny obrazek, odmaluj ściany.
jak masz nieco większy budżet to kup w IKEA szafkę z umywalką.

Jesli chcesz się koniecznie bawić w malowanie kafelków to moim zdaniem starczy pomalować te na bordiura pod kolor ściany, by zamaskować te dziwne kształty i uskoki.

dla przestrogi:
https://www.lovedomowe.pl/jak-wygladaja-malowane-plytki-w-lazience-po-poltorej-roku-uzytkowania/

 

Link do komentarza

Pomalowanie płytek na pewno sporo zmieni, tylko nie będzie łatwo dokładnie pokryć farbą tych wypukłych elementów z wzorami, bo najłatwiej jest malować gładkie powierzchnie. Te przestrogi są niestety słuszne, bo wiele osób skarży się na efekty już po roku, dwóch od pomalowania płytek. Niezależnie od tego, jakiej farby używali. Dużego wyboru nie ma, ostatnio na rynku pojawiła się farba, która nie wymaga użycia podkładu, co znacząco przyspiesza prace. Ciekawe czy w tym przypadku efekty będą lepsze.

Link do komentarza
Dnia 15.06.2022 o 23:55, Elfir napisał:

łazienka jest w dobrym stanie. Zdejmij tandetny obrazek, odmaluj ściany.
jak masz nieco większy budżet to kup w IKEA szafkę z umywalką.

Jesli chcesz się koniecznie bawić w malowanie kafelków to moim zdaniem starczy pomalować te na bordiura pod kolor ściany, by zamaskować te dziwne kształty i uskoki.

dla przestrogi:
https://www.lovedomowe.pl/jak-wygladaja-malowane-plytki-w-lazience-po-poltorej-roku-uzytkowania/

 

 

Mam skrajnie inne doświadczenia w tej kwestii.

Rok po malowaniu płytek ściennych w całej łazience - nic się nie łuszczy i nic nie odchodzi. Zaznaczę, że jedną farbą były malowane wszystkie ściany - również te w prysznicu, czyli bezpośrednio narażone na działanie wody.

Może to kwestia jakości farby (marka) lub nieprawidłowego przygotowania powierzchni?

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Oświetlenie możesz wymienić.

Żeby odmienić wnętrze diametralnie, przemaluj kafelki na biało, dołóż panele winylowe na podłogę na istniejące już płytki (nie trzeba kuć).

Ta belka mi się podoba, jest świetna :)

Zastanów się, jak powinna wyglądać ta łazienka po metamorfozie.

W jakim stylu ją widzisz. Jakie chcesz kolory, itp.

Fajna spora przestrzeń, naprawdę można to fajnie bez kucia płytek ogarnąć :)

Link do komentarza

Popatrz jakie cuda można wyczarować za pomocą farby i kilku dodatków ;)

Kafelki na podłodze też można pomalować, aczkowiek tu już bym się obawiała o ścieranie ;)

Natomiast panele winylowe możesz spokojnie zastosować :)

Kilka inspiracji "przed i po" :)

 

 

 

łazienka 1.png

2.jpg

4.jpg

5.jpeg

3aa.jpg

 

 

Jeszcze celem dopowiedzenia .... farba, o której mówiłam - że po roku kompletnie nic się z nią nie dzieje to 3v3 :)

Tę mogę polecić z czystym sumieniem :)

Poczytałam trochę o farbie na podłodze. Z tą 3v3 nie powinno się nic dziać :) 

Pędzel w dłoń i do roboty zatem ;)

Link do komentarza
3 godziny temu, Dzwoneczek napisał:

Myślałam też o wymianie oświetlenia. 

aby cokolwiek wymieniać najpierw określ jaki chcesz mieć styl docelowy, żeby znów wszystkiego nie wymieniać, kiedy zdobędziesz fundusze na remont.
Wykładzina na podłodze jest lepszym rozwiązaniem niż malowanie - szybszym i trwalszym.

Jeśli całość pomalujesz na biało/smietankowo/ecru, możesz zaszaleć z podłoga i wybrać wykładzinę stylizowaną na marokańskie płytki.
blue-grey.jpg

http://coloresdemialma.pl/wp-content/uploads/2020/04/IPH4742ss.jpg

Lampa nad lustrem jest jedynym oświetleniem łazienki?

Link do komentarza

Jest też lampa na suficie. Tego typu jak nad lustrem. 

3 godziny temu, daggulka napisał:

Popatrz jakie cuda można wyczarować za pomocą farby i kilku dodatków ;)

Kafelki na podłodze też można pomalować, aczkowiek tu już bym się obawiała o ścieranie ;)

Natomiast panele winylowe możesz spokojnie zastosować :)

Kilka inspiracji "przed i po" :)

 

 

 

łazienka 1.png

2.jpg

4.jpg

5.jpeg

3aa.jpg

 

 

Jeszcze celem dopowiedzenia .... farba, o której mówiłam - że po roku kompletnie nic się z nią nie dzieje to 3v3 :)

Tę mogę polecić z czystym sumieniem :)

Poczytałam trochę o farbie na podłodze. Z tą 3v3 nie powinno się nic dziać :) 

Pędzel w dłoń i do roboty zatem ;)

Piękny efekt. 

25 minut temu, Elfir napisał:

aby cokolwiek wymieniać najpierw określ jaki chcesz mieć styl docelowy, żeby znów wszystkiego nie wymieniać, kiedy zdobędziesz fundusze na remont.
Wykładzina na podłodze jest lepszym rozwiązaniem niż malowanie - szybszym i trwalszym.

Jeśli całość pomalujesz na biało/smietankowo/ecru, możesz zaszaleć z podłoga i wybrać wykładzinę stylizowaną na marokańskie płytki.
blue-grey.jpg

http://coloresdemialma.pl/wp-content/uploads/2020/04/IPH4742ss.jpg

Lampa nad lustrem jest jedynym oświetleniem łazienki?

A jak wykładzina w łazience sprawuje się w użytkowaniu? 

Docelowy styl loftowy, industrialny. 

Link do komentarza
15 minut temu, Dzwoneczek napisał:

Docelowy styl loftowy, industrialny. 

 

Nie wiem, czy bez generalnego remontu uda Ci się uzyskać efekt loftu w tej łazience :scratching:

Na pewno szara farba, na pewno dodatki z czarnej stali, na pewno meble na konstrukcji czarnej metalowej z drewnianymi półkami pod kolor tej belki.

Świetnie wpisze się ta drewniana belka, zachwyciła mnie  :)

Możesz zlikwidować ten prysznic i kupić taki z czarnymi profilami.

Jakieś takie szarości :)

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link do komentarza
Przed chwilą, demo napisał:

Nie idź tą drogą bo na czarnym każdą krople wody będzie widać.

To tylko ładnie wygląda na obrazku, ale jest bardzo niepraktyczne.

 

Czarny metal to kwintesencja stylu industrialnego ;)

Chcąc ten konkretny aranż, nie unikniesz czerni :)

Ponadto .... na prysznicu, jakikolwiek by był - widać krople. Przecież nie bierzesz suchych kąpieli :icon_biggrin:

Link do komentarza
11 minut temu, daggulka napisał:

 

Nie zgodzę się, ale każdy z nas może mieć swoje zdanie na ten temat ;)

Moje rady są z rodzaju tych praktycznych, a Twoje optycznych.:icon_mrgreen:

No i nie jest prawdą że kwintesencją stylu industrialnego jest czarna stal. 

To chyba jakieś własne przekonania estetyczne, nic więcej.:icon_cool:

image.thumb.png.dd331576d7f33ff31b9a92a2f6647da6.png

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 minut temu, demo napisał:

Moje rady są z rodzaju tych praktycznych, a Twoje optycznych.:icon_mrgreen:

No i nie jest prawdą że kwintesencją stylu industrialnego jest czarna stal. 

To chyba jakieś własne przekonania estetyczne, nic więcej.:icon_cool:

image.thumb.png.dd331576d7f33ff31b9a92a2f6647da6.png

 

Zapomniałeś o jednym zasadniczym aspekcie. Autorka postu napisała na starcie, że ma być jak najtaniej.

Wrzuciłeś fotę z betonem w roli głównej ... to jeden z moich ulubionych materiałów :)

Jednak - położenie płytek betonowych, czy choćby farby betonowej wymaga zrycia starych płytek, a tego autorka chce uniknąć. Oczywiście wchodzi w grę farba betonowa, ale raz - nie jestem pewna, czy "chwyci" na istniejące już płytki, dwa - jest diabelnie droga.

Napisała, ze generalny remont nie wchodzi w grę. Więc tego się trzymaj, a nie zapodawaj fotę z betonową łazienką za miliony monet.

 

Jeśli ma być jak najmniej inwazyjnie, wchodzi w grę tylko farba do płytek, która będzie jednokolorowa w swojej formie. Żeby "podbić" efekt loftu, należy użyć zabiegów wizualnych, które ten loft będą przypominać.

Nie możemy użyć naturalnych materiałów technicznych, które styl industial uwielbia takich jak cegła, czy beton, bo nie ryjemy łazienki. Ale przecież jakoś ten loft trzeba wprowadzić, tak?

Jaki masz inny pomysł?

 

Link do komentarza
3 minuty temu, daggulka napisał:

Napisała, ze generalny remont nie wchodzi w grę.

 

7 minut temu, daggulka napisał:

Ale przecież jakoś ten loft trzeba wprowadzić, tak?

Jaki masz inny pomysł?

 Najlepiej zostawić jak jest i czekać aż przyjdzie czas na remont, czyli wywalenie tych kafli, sralika, umywalki, wanny i kabiny prysznicowej.

Szkoda kasy na półśrodki, bo stan łazienki jest dobry i nadaje się do dalszej czasowej eksploatacji.

 

 

Link do komentarza
1 minutę temu, demo napisał:

 

 Najlepiej zostawić jak jest i czekać aż przyjdzie czas na remont, czyli wywalenie tych kafli, sralika, umywalki, wanny i kabiny prysznicowej.

Szkoda kasy na półśrodki, bo stan łazienki jest dobry i nadaje się do dalszej czasowej eksploatacji.

 

 

 

No nadaje się, nadaje :)

Ale jak każda kobita - chce mieć ładnie i modnie :)

Ja wiem, że da się to zrobić stosunkowo tanim kosztem, więc nie obrzydzaj :icon_biggrin:

Link do komentarza
Dnia 15.06.2022 o 22:49, Dzwoneczek napisał:

Łazienka wymaga remontu po poprzednich właścicielach . Niestety narazie gruntowny remont nie wchodzi w grę. Pomalowanie kafelków? Co zrobić? Jakieś pomysły na prostą łazienkę? 

IMG_20220610_161154.jpg

IMG_20220610_161146.jpg

IMG_20220610_161144.jpg

IMG_20220610_161140.jpg

Screenshot_20220505_112926_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220505_112922_com.android.chrome.jpg

Aby zmienić wystrój na styl loftowy można wykonać kilka prostych zabiegów:

1. pomalować ściany na jedne kolor (biały, szary);

2. na podłodze położyć panele winylowe lub wykładzinę winylową;

3. wymienić lustro np. na okrągłe;

4. przemalować szafkę;

5. położyć dywaniki w pasującym kolorze;

6. jeśli się da bez większego kucia powiesić nad umywalką dwie lamy sufitowe ;

7. dodać mebel-pomocnik na kosmetyki lub szafkę pod umywalkę zrobić z jakiegoś domowego mebla (stara komoda, etc.);

8. powiesić obrazki w czarnych ramach;

9. dodać akcesoria w czarnym kolorze, kosmetyki przelać do brązowych, jednakowych butelek.

Poniżej kilka inspiracji - produkty z marketów.

fot. leroy merlin, empik, erli.pl

 

liroy merlin.png

Zrzut ekranu 2022-06-20 170358.png

empik.png

Zrzut ekranu 2022-06-20 171335.png

Link do komentarza
Przed chwilą, demo napisał:

Nooooo gawel, jest dobrze!. :91_thumbsup:

Ale drzwi koniecznie do wymiany. :icon_mrgreen:

dlaczego ? mam takie w całym domu lite drewno, na jakie mam wymienić ?? Cieszę się że ci się podoba

Przed chwilą, Dzwoneczek napisał:

Bardzo fajnie 

 

1 minutę temu, Dzwoneczek napisał:

Bardzo fajnie 

Dzięki prysznic o wymiarach 120x90 jest mega wygodny

Link do komentarza
13 godzin temu, gawel napisał:

ale wtedy nie będą pasowały do reszty domu , wymienie i będzie wyglądało jak skrzyżowanie h z butem 

W rzeczywistości to lepiej wygląda 

 

Łazienka wygląda bardzo fajnie.

Ewentualnie od strony łazienki drzwi można przemalować na biało lub rozbielić nieco (lakierobejcą), wymienić klamkę z szyldem na bardziej "loftowe" i pasujące do reszty planowanych dekoracji (czarne?).

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 21.06.2022 o 11:43, gawel napisał:

 Dziękuję . Jaka lakierobejcę polecasz?

 

Jakiś czas temu "wybielałam" sosnowe krzesła, ale nie pamiętam nazwy produkty. Na pewno warto pójść do sklepu i popatrzeć na wzorniki bejc i lakierobejc (ja tak zrobiłam). Jest tego sporo i odcieni bieli również. Można kupić małą pojemność produktu i sprawdzić, jak kolor będzie wyglądał na drzwiach (uprzednio przeszlifowanych i odtłuszczonych).

Efekt powinien wyjść fajnie.

 

 

Link do komentarza

Fajnie by wyglądały do tej łazienki drzwi szklane, ze szkła trawionego chemicznie.

Tak to widzę, no i by się chyba nie gryzły z innymi w mieszkaniu, bo szkło jest że tak powiem mało inwazyjne.

A wygląda ekstra.

Poradziłem tak już kilku osobom i..... do dzisiaj po rękach całują.xD

Link do komentarza
5 minut temu, daggulka napisał:

Mega Ci wyszło, Gawel. Podoba mi się :)

Drzwi faktycznie bym przemalowała na biało od strony łazienki i będzie pikobelo :96_ok_hand:

Dziękuje to dopiero początek w górnej łazience będzie podobna aranżacja bez betonu i podłoga w czarnobiałą szachownicę i wreszcie normalna wanna 180x80 bo mam taką za karę, . Drzwi nie wyglądają w rzeczywistości aż tak żle.  Pomalowanie spowoduje żeglowny efekt Putin Palace. A tego wole uniknąć. 

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, gawel napisał:

Dziękuje to dopiero początek w górnej łazience będzie podobna aranżacja bez betonu i podłoga w czarnobiałą szachownicę i wreszcie normalna wanna 180x80 bo mam taką za karę, . Drzwi nie wyglądają w rzeczywistości aż tak żle.  Pomalowanie spowoduje żeglowny efekt Putin Palace. A tego wole uniknąć. 

 

Spoko :)

Czekamy w takim razie na foty z realizacji drugiej łazienki :)

Link do komentarza

Ale to jeszcze chwila najpierw w sierpniu nowa kuchnia wczoraj kupiona ma przyjechać w środę

Daga mam pytanie czym wybielić podłogę z desek sosnowych i czym polakierować bo będę cyklinowana górze na początku w sypialni. Podłoga jest bardzo ciemna i sęczasta i wygląda ciężko , marzy mi się taka na styl prowansalski

Link do komentarza
2 godziny temu, gawel napisał:

Ale to jeszcze chwila najpierw w sierpniu nowa kuchnia wczoraj kupiona ma przyjechać w środę

Daga mam pytanie czym wybielić podłogę z desek sosnowych i czym polakierować bo będę cyklinowana górze na początku w sypialni. Podłoga jest bardzo ciemna i sęczasta i wygląda ciężko , marzy mi się taka na styl prowansalski

 

Deski masz lite, czy warstwowe? Jeśli lite, to będzie łatwiej :)

Masz do wyboru pełen wachlarz preparatów: olej, wosk wybielający, lakier, itp.

Zależy, co chcesz uzyskać :)

Lakier - wiadomo, przy sprzyjających warunkach posłuży do kilkunastu lat. Błyszczy się, jak nie powiem co komu i jest śliski.

Olej - wnika w drewno, daje mega efekt, ale trzeba cyklicznie powtarzać "zabieg", bo olejki się utleniają.

Wosk - śliski, tworzy powłokę. Wskazane cykliczne renowacje.

 

Każdy z tych preparatów znajdziesz wybielający :)

Poczytaj sobie w necie o nich, rozważ "za i przeciw" :)

Link do komentarza

styl drzwi rzeczywiście mało loftowy.
Pomalowane na biało będą nadal rustykalne i co najwyżej nawiązywały do stylu skandynawskiego.
Drewniane drzwi w loftach mogą być jak najbardziej, ale powinny wyglądać jak zbite byle jak, od stodoły czy warsztatu.

 

Link do komentarza
2 minuty temu, Elfir napisał:

styl drzwi rzeczywiście mało loftowy.
Pomalowane na biało będą nadal rustykalne i co najwyżej nawiązywały do stylu skandynawskiego.
Drewniane drzwi w loftach mogą być jak najbardziej, ale powinny wyglądać jak zbite byle jak, od stodoły czy warsztatu.

 

dlatego napisałem ze to moja wersja a nie patodewloperska lub jutuberska

Link do komentarza
Przed chwilą, daggulka napisał:

 

Tikkurila ma fajny system. Osobno bejca i osobno lakier.

Mają też białą bejcę :)

Może zajedź do jakiegoś sklepu z lakierami i poproś o próbki .... zobaczysz na własne oczy, czy takie rozwiązanie Ci pasuje? :)

dzięki za info na pewno spróbuje

Link do komentarza
Dnia 1.07.2022 o 22:27, daggulka napisał:

 

Tikkurila ma fajny system. Osobno bejca i osobno lakier.

Mają też białą bejcę :)

Może zajedź do jakiegoś sklepu z lakierami i poproś o próbki .... zobaczysz na własne oczy, czy takie rozwiązanie Ci pasuje? :)

 

 Poza TIKKURILĄ podobne produkty w swojej ofercie ma np. ALTAX, VIDARON.

Tu producent informuje, że bejcę do podłóg (surowych, ale pewnie też takich po dokładnym wycyklinowaniu) można zabarwić na dowolny kolor - odcień można wówczas dopasować do ogólnej koncepcji pomieszczenia.

https://tikkurila.pl/produkty/tikkurila-parketti-assa-petsi

 

fot. TIKKURILA

makuuhuone_parkettilattia.jpg

parketti-assa_petsi_antaa_savyn.jpg

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...