Skocz do zawartości

Drugi dom na działce


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Posiadamy działkę 1600m2 na której stoi dom wolnostojący. Chcielibyśmy postawić tam drugi mały domek modułowy na zgłoszenie. Zastanawiamy się, czy w świetle obecnych przepisów można go pojawiać w dogodnym dla nas miejscu czy musi to być „bliźniak” postawiony do wolnostojącej budynku. Ciężko mi zinterpretować obecne przepisy i proszę o poradę. Dzięki i pozdrawiam 

Link do komentarza

Budowa domów mieszkalnych bez pozwolenia na budowę o pow. zabudowy do 70m2 musi być zgodna z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku wymagane jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Do tej pory na wydanie warunków zabudowy czekało się kilka miesięcy. Zgodnie z zapowiedziami i wytycznymi nowego ładu, od 2022 r. warunki zabudowy powinny być wydawane w terminie do 21 dni.

 

Obszar oddziaływania budynku musi mieścić się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane. Przy czym liczba tych budynków na działce nie może być przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki. 

 

Ustawa nie zwalnia z obowiązku, w zakresie projektowania i budowy ww. budynków, stosowania wymagań techniczno-budowlanych określonych w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki ich usytuowanie, czyli m.in zachowania odpowiednich odległości od granic działki inwestycyjnej gwarantujących ograniczenie obszaru oddziaływania realizowanego budynku do działki, na której zostanie wybudowany.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Cześć, 

 

chciałbym wykorzystać tego posta i podłączyć się pod pytanie. Jakie realnie są wymagania od postawienia domku do 35 metrów, jestem teraz na etapie, kiedy muszę wybudować w dość krótkim czasie domek do 35m. Nie potrzebuje większego do np 70m, czy są różnice w formalnościach miedzy domkiem do 35m, a do 70m? Otrzymałem już decyzje o ustaleniu warunków zabudowy i jest w niej zgoda budynek na zgłoszenie do 70m. Moje pytanie, czy do zgłoszenia takiego domku (projekt już posiadam, kupiony gotowy „dom za 25tys”) potrzebuje architekta do samych formalności? Dziękuje z góry za pomoc bardziej doświadczonym :).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...