Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Usunięcie framugi że ściany nośnej


Recommended Posts

Witam

 

Mam takie pytanie czy usunięcie framugi drewnianej że ściany nośnej ( były kiedys drzwi oddzielające między przedpokojem a pokojem, drzwi były nie potrzebne i została framuga) osłabia w jakimś znaczącym stopniu nośność tej ściany nośnej?

 

 

 

Link to postu

To zależy od paru czynników...

Co to za budynek? z czego budowany? jak grube są belki, z których powstała futryna...

 

Mieszkałem w budynku z połowy XIX wieku, postawionego z kamienia, w którym futryna "dźwigała" na sobie resztę ściany kamiennej... - w takim przypadku należy zastąpić zwieńczenie futryny zespolonymi belkami, np ceownikami, albo dwuteownikami przed demontażem futryny...

 

 

 • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, LeszekLK napisał:

Witam

 

Mam takie pytanie czy usunięcie framugi drewnianej że ściany nośnej ( były kiedys drzwi oddzielające między przedpokojem a pokojem, drzwi były nie potrzebne i została framuga) osłabia w jakimś znaczącym stopniu nośność tej ściany nośnej

 

Nie powinno, ale daj fotki.

Link to postu
4 godziny temu, LeszekLK napisał:

Witam

 

Mam takie pytanie czy usunięcie framugi drewnianej że ściany nośnej ( były kiedys drzwi oddzielające między przedpokojem a pokojem, drzwi były nie potrzebne i została framuga) osłabia w jakimś znaczącym stopniu nośność tej ściany nośnej?

 

 

 

Najpierw trzeba zerwać boki futryny i zobaczyć czy jest  i w jakim stanie nadproże. 

Link to postu

Można ją usunąć, wszystkie elementy drewniane, a przestrzeń po futrynie wypełnić tynkiem, zaszpachlować.

Jeżeli są tam dwie oddzielne ściany to powinno się   zastosować listwę dylatacyjną.

 • Lubię to 1
 • Dziękuję 1
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...