Skocz do zawartości

Odległość gniazda el. od kranu na wodę


Recommended Posts

1 godzinę temu, rett napisał:

  jaka powinna być najmniejsza odległość gniazda elektrycznego na zewnętrznej ścianie budynku od kranu na wodę do węża ogrodowego. U mnie jest to jakieś 60 cm ale nie wiem czy to wystarczy aby było zgodnie z przepisami ?

 

A dlaczego uważasz, że istnieją przepisy, które określają i regulują każdy krok naszego życia? Przecież gdyby istniały, to ich zbiór byłby większy objętościowo niż cała Biblioteka Watykańska plus jeszcze książka pt. "Jak zrozumieć kobietę".

Dlatego w wielu sprawach należy kierować się rozsądkiem i nie stwarzać sytuacji które będą sprzyjać zalewaniu gniazdka przez wodę z węza. Niezależnie od odległości pomiędzy gniazdkiem i kranem.

Link do komentarza
49 minut temu, retrofood napisał:

 

A dlaczego uważasz, że istnieją przepisy, które określają i regulują każdy krok naszego życia?

Również, tak jak Ty uważam, że tak nie powinno być. Podszedłem do sprawy zdroworozsądkowo i zapytałem bo monter sam zainstalował wyjście na kran w miejscu, gdzie elektryk wypuścił wcześniej przewód. Ja tylko z grubsza określiłem, że chcę mieć kran na ścianie i mniej więcej wskazałem miejsce a monter sam wybrał konkretny punkt wyjścia.

Cała instalacja jest teraz montowana, więc nie zaszkodzi zapytać, by uniknąć problemów.

Link do komentarza
22 godziny temu, retrofood napisał:

Podejście słuszne. Ale rozpatruj sprawę szerzej, bo nie tylko odległości mają znaczenie. Ważny jest też dobór odpowiednich przewodów i osprzętu.

Dzięki, przeczytałem, naprawdę wartościowe i przydatne informacje. Teraz przynajmniej wiem, czego muszę dopilnować.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...