Skocz do zawartości

Ogrzewanie pomieszczeń promieniowaniem cieplnym


Recommended Posts

Promieniowanie to jedna z trzech form przekazywania energii cieplnej. Dwie pozostałe to konwekcja i przewodzenie. W technice cieplnej wykorzystywane są wszystkie te formy, a w systemach ogrzewania domów dominuje konwekcja i promieniowanie. Dowiedz się, jak działa ogrzewanie na podczerwień (infrared)?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/99624-ogrzewanie-pomieszczen-promieniowaniem-cieplnym

Link do komentarza
Gość Stefka

ja sie zdecydowalam na ogrzewanie podczerwienia w starej kamiennicy. mielismy grzane zwyklymi olejowymi grzejnikami ale wygladaly paskudnie. teraz mam panele, wygladaja jak obraz a daja duzo ciepla no i sa bezpieczne

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 6.06.2022 o 08:11, Gość Stefka napisał:

ja sie zdecydowalam na ogrzewanie podczerwienia w starej kamiennicy. mielismy grzane zwyklymi olejowymi grzejnikami ale wygladaly paskudnie. teraz mam panele, wygladaja jak obraz a daja duzo ciepla no i sa bezpieczne

Zastanawiam sie na kosztem ogrzewania mieszkania takimi promiennikami . Mam duze mieszkanie tj 97m2 rowniez w kamienicy obecnie piec typu ''kopciuch ''.Mialam isc w pellet ale ceny pieca poszybowaly w kosmos zreszta pelletu tak samo 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...