Skocz do zawartości

Kolor dachu a kolor okien


Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem na etapie zamawiania dachu oraz okien.
Jaki kolor okien dachowych będzie pasował do dachu Holsen Meyer Piano kolor łupek?
U tego producenta kolory dachu mają swoje nazwy, a nie mają podanego RAL, dlatego ciężko stwierdzić :/

Dodam, że okna najprawdopodobniej będą Velux 5x2, tzn. dwa okna, jedno pod drugim (94x160 i 94x 78).
Podobnie jak na zdjęciu poniżej - 2 pary (czyli 4 okna x2) + jeden podwójny rząd (czyli 2 okna x1). W sumie 10 okien.
Dodatkowo chciałbym dopytać czy w takim ułożeniu okien (jedno pod drugim) na jednym kołnierzu zmieszczą się tam rolety? Tak żeby i górne okno posiadało swoją jak i dolne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

dach.png

Zrzut ekranu 2022-06-05 191143.png

Link do komentarza

Musisz się zacząć "doktoryzować" z tego tematu i na stronach czołowych producentów okien dachowych jest mowa o kołnierzach do takich pakietów zespolonych. Ja jednak przywołam do tablicy Eksperta Fakro i wtedy dowiesz się szczegółów. jak to mówią - poproszę o chwilkę cierpliwości a w tzw. międzyczasie może Forumowicze coś podpowiedzą.

 

Rolety będą oddzielnie dla każdego okna - kołnierze - nie wiem.

Link do komentarza

Dzień dobry

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie specjalne kołnierze do wykonania zespoleń okien zarówno w pionie jak i w poziomie.

Okna można zakupić w zestawie superTrio – czyli w tym samym kolorze zakupić co okno są także kołnierz i markiza.

Do wyboru jest kolor antracyt lub czarny.

Co do odległości to zalecamy 20 cm pomiędzy oknami w pionie przy montażu rolet zewnętrznych, a w poziomie standardowe 10 cm.

https://www.fakro.pl/supertrio/

https://www.fakro.pl/okna-dachowe/kolnierze-uszczelniajace/zespolenia-fakro/modulowy-system-zespolen/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...