Skocz do zawartości

Tynki gipsowe od razu malowane?


Recommended Posts

Cześć,

zostały mi położone nowe tynki gipsowe (lekki tynk dolina nidy beta) tynki mają już ponad 6 miesięcy więc przeschły, zostały one w większości dobrze zrobione tzn ściany są gładkie ale nie wszędzie bo występuje gdzieniegdzie taka chropowatość no i różne ubytki jedne mniejsze drugie większe (nawet kilka mm).

Proszę o poradę, chciałbym te tynki tylko wyskrobać pacą bo mają pełno zachlapań od maszyny, następnie wypełnić wszystkie ubytki jakąś gładzią (akurat posiadam rigips premium light) następnie przejechanie wszystkich ścian ręczną szlifierką do gipsu gradacja 220 lub 180 wtedy zagruntowanie wszystkiego (posiadam ceresit ct17) i malowanie? Czy moje podejście jest właściwe, proszę o poradę co do postępowania i materiałów może powinienem użyć innych?

Zdjęcia ścian:

 

PXL_20220601_061741799.jpg

PXL_20220601_061723523.jpg

PXL_20220601_061620755.jpg

Edytowano przez Tuteks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
 
Jeżeli pod tym pojęciem rozumiesz elektryczną, to odradzam. Jak się nie ma praktyki to zepsuć ścianę jest bardzo łatwo. Dlatego radzę jak za króla Ćwieczka
 
image.png.88ba0ece7a63812f5362e5bd8fe55042.png
Wykończenia powinno się według tylko taką pacą robić, mechanicznie można wstępnie, bo można dziury porobić zanim się zauważy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...