Skocz do zawartości

Napowietrzenie, odpływ liniowy, brzydki zapach


Recommended Posts

Hej

mam problem, który opisałem już w temacie: http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-wodne/odpowietrzenie-odplyw-liniowy-t84928#p544944

Niedługo łazienka zostanie wyremontowana i chciałbym już ustalić finalnie jak zabrać się do sprawy. Chciałbymzamontować odpływ liniowy + kabinę walk-in. Myślałem o "suchym syfonie" lub z czymś z blokadą zapachów. Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi rozwiązaniami?

Aktualnie mam również odpływ liniowy: https://nowoczesnyprysznic.pl/odplyw-li ... X2EALw_wcB i jak podniosę tę metalową część i dam kawałek folii w otwór którym spływa woda to problem znika (woda nie wypływa z syfonu, czyli folia pomaga chyba wytworzyć podciśneinie i "trzyma" wode w syfonie - taki głupi sposób, który pomaga mi zniwelować problem). Dlatego myślałem o jakimś korku, ale nie wiem czy jest to możliwe.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak moge zniwelować problem? Dodatkowe napowietrzenie? Widziałem zawory napowietrzające, czy to powinno rozwiązać sprawe?

Dzięki!

Link do komentarza
1 godzinę temu, ariaprimo napisał:

yyyyyy.... slabo googlacie :icon_mrgreen:  1 minuta i jest:  

Nie jest. Ten o którym wspominam wygląda jak kawałek, tak ok. 20 cm rury fi 50. I nic więcej. Tylko wewnątrz ma przegrody które ustalają "korek" wodny, zatrzymujący zapachy. I mamy syfon na niemal poziomym kawałku rury, mieszczący się w zasadzie w każdej posadzce.

Link do komentarza
7 godzin temu, podczytywacz napisał:

Wiesz - dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane...

 

Zeby chociaz udalo mi sie wybrukowac kawalek podjazdu przed brama...

 

3 godziny temu, retrofood napisał:

Zawsze takie masz? :)

 

Zawsze. Ale nie bedziemy zasmiecac watku  Papajonsowi,  dywagacjami na tematy rozne  :icon_biggrin:

Link do komentarza

Tu problemem nie są same syfony, ale brak napowietrzenia instalacji. W efekcie spływ wody w pionie powoduje wysysanie wody z syfonów, bo tą drogą ostatecznie zasysane jest powietrze. Zastosowanie syfonu o innym kształcie nic tu nie zmieni.

Trzeba dodać zawory napowietrzające na podejściu (podejściach) do pionu. Mogą być osobne, a przy umywalce można założyć syfon ze zintegrowanym zaworem napowietrzającym. Nie wiem jak poprowadzone są rury, ile jest podejść od sanitariatów do pionu. Najlepiej byłoby założyć przynajmniej po jednym zaworze na każdym podejściu. Wtedy powietrze będzie zaciągane rzez zawory napowietrzające, a nie przez syfony z wodą.

Natomiast instalacja w budynku jest ewidentnie źle zrobiona. Piony powinny być po prostu wyprowadzone ponad dach. Wtedy miałyby swobodne połączenie z powietrzem zewnętrznym.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...