Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Napowietrzenie, odpływ liniowy, brzydki zapach


Recommended Posts

Hej

mam problem, który opisałem już w temacie: http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-wodne/odpowietrzenie-odplyw-liniowy-t84928#p544944

Niedługo łazienka zostanie wyremontowana i chciałbym już ustalić finalnie jak zabrać się do sprawy. Chciałbymzamontować odpływ liniowy + kabinę walk-in. Myślałem o "suchym syfonie" lub z czymś z blokadą zapachów. Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi rozwiązaniami?

Aktualnie mam również odpływ liniowy: https://nowoczesnyprysznic.pl/odplyw-li ... X2EALw_wcB i jak podniosę tę metalową część i dam kawałek folii w otwór którym spływa woda to problem znika (woda nie wypływa z syfonu, czyli folia pomaga chyba wytworzyć podciśneinie i "trzyma" wode w syfonie - taki głupi sposób, który pomaga mi zniwelować problem). Dlatego myślałem o jakimś korku, ale nie wiem czy jest to możliwe.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak moge zniwelować problem? Dodatkowe napowietrzenie? Widziałem zawory napowietrzające, czy to powinno rozwiązać sprawe?

Dzięki!

Link to postu

Ja mam zamontowany syfon poziomy, ale w Polsce nie mogę go znaleźć nawet w necie. On dokładnie załatwia sprawę. Jest instalowany na rurze odpływowej i wymiary ma takie jak rura. I niczego więcej nie trzeba.

Link to postu
1 godzinę temu, ariaprimo napisał:

yyyyyy.... slabo googlacie :icon_mrgreen:  1 minuta i jest:  

Nie jest. Ten o którym wspominam wygląda jak kawałek, tak ok. 20 cm rury fi 50. I nic więcej. Tylko wewnątrz ma przegrody które ustalają "korek" wodny, zatrzymujący zapachy. I mamy syfon na niemal poziomym kawałku rury, mieszczący się w zasadzie w każdej posadzce.

Link to postu
7 godzin temu, podczytywacz napisał:

Wiesz - dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane...

 

Zeby chociaz udalo mi sie wybrukowac kawalek podjazdu przed brama...

 

3 godziny temu, retrofood napisał:

Zawsze takie masz? :)

 

Zawsze. Ale nie bedziemy zasmiecac watku  Papajonsowi,  dywagacjami na tematy rozne  :icon_biggrin:

Link to postu
1 godzinę temu, ariaprimo napisał:

 Zawsze. Ale nie bedziemy zasmiecac watku  Papajonsowi,  dywagacjami na tematy rozne  :icon_biggrin:

Kurna, tyle lat szukałem takiej dziewczyny... Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było?

Ok. Nie zaśmiecajmy. Popiszemy w Twoim dzienniku. :icon_biggrin:

 • Haha 1
Link to postu

Tu problemem nie są same syfony, ale brak napowietrzenia instalacji. W efekcie spływ wody w pionie powoduje wysysanie wody z syfonów, bo tą drogą ostatecznie zasysane jest powietrze. Zastosowanie syfonu o innym kształcie nic tu nie zmieni.

Trzeba dodać zawory napowietrzające na podejściu (podejściach) do pionu. Mogą być osobne, a przy umywalce można założyć syfon ze zintegrowanym zaworem napowietrzającym. Nie wiem jak poprowadzone są rury, ile jest podejść od sanitariatów do pionu. Najlepiej byłoby założyć przynajmniej po jednym zaworze na każdym podejściu. Wtedy powietrze będzie zaciągane rzez zawory napowietrzające, a nie przez syfony z wodą.

Natomiast instalacja w budynku jest ewidentnie źle zrobiona. Piony powinny być po prostu wyprowadzone ponad dach. Wtedy miałyby swobodne połączenie z powietrzem zewnętrznym.

 • Lubię to 1
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dostałem wycenę na Fen82 dla całego domu, wersja 3 uszczelkowa. Czy wersja 3 uszczelkowa Fen82 posiada wymienne uszczelki? Widoczny jest tutaj współczynnik prom. g 38%. Czy to jest jakiś pakiet przeciwsłoneczny?   Są tu też drzwi przesuwne tarasowe, z narożnym łączeniem łącznikiem 90st. (taras nie posiada słupka żelbetonowego). Poniżej zdjęcie. Przedstawiciel czy właściwie technolog nie przewiduje łączenia narożnego w systemie FenSlide i zaproponował PSK którego my nie chcemy. Jednak po rozmowie stwierdził że może uda się coś z tym zrobić, aczkolwiek mnie to trochę przeraża, skoro tego nie robią to wygląda na to że będą się uczyć na moim przykładzie. Czy to faktycznie duży kłopot w tym systemie FenSlide? Mało jest danych w internecie na temat FenSlide, czy może ktoś powiedzieć czy to taki sam system jak chwalony przez sporą grupę inwestorów system bodajże Aluplasta SmartSlide?           Poniżej przykład wyceny:            
  • Mam taki rozstaw płatwi dla dachu kopertowego 35 st. Odległość ok 265-270 cm od ścian kolankowych (na czerwono). Ale wydaje się to dość nieporęczne dla przyszłego poddasza użytkowego gdyż słupy wspierające dach wypadały by na stropie zamiast nad ścianami nośnymi. W tych miejscach nad ścianami nośnymi mogły by być stawiane ścianki działowe przyszłych pomieszczeń a co za tym idzie można by słupy dachu ukryć w tych ściankach działowych (aczkolwiek grubość słupów jest nieco grubsza od ścianek działowych bo aż 14x14 cm). Ponadto występują tu też belki stropu, nadciągi (na fioletowo) na których też będą stawiane ścianki działowe. Czy orientuje się ktoś czy bez zmiany kąta można by przestawić nieco rozstaw płatwi do środka na ok 306cm, a niektóre słupy przesunąć nieco w bok jak pokazują oznaczone na żółto "a"? Czy to jest istotna zmiana wpływająca na nośność dachu?        
  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...