Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Styropianowe Oszustwo !!! EPS 80 Grafit


Recommended Posts

Cześć,

Mam do Was pytanie. Ponieważ czuje się najzwyczajniej w świecie oszukany przez producenta styropianu. Patrząc na to co się działo na rynku styropianu postanowiliśmy kupić styropian EPS 80 ( grafit ) na wylewki który przeleżał sobie pod dachem kilka mc. Kilka dni temu nie wiele myśląc zabraliśmy się za rozkładanie. Od początku zdawałem sobie sprawę ze jest to 80 nie 100 nie planowaliśmy w większości domu większych niż standardowe obciążeń a tam gdzie miały stać schody / kuchnia mieliśmy zastosować 100 i 200 EPS. 

Ale podczas rozkładania i niestety klejenia uświadomiliśmy sobie ze niektóre z płyt po których chodzimy uginają się bardziej od innych, wyraźnie również różnią się wielkością kulek. Przejrzeliśmy styropian i okazało się ze paczki różnią się twardością ( odczucie pod naciskiem palców rąk ) jest nawet paczka która ma 2 elementy zewnętrzne twarde a w środku znacznie miększe ( miększe nawet od fasady ).

Postanowiliśmy zważyć paczki i przeżyliśmy szok…. Najcięższa paczka wazy 4,7 kg najlżejsza 3,1 kg.

I tu moje kilka pytań o rady. Jak rozwiązać i czego żądać od producenta ? Ile powinny mniej więcej ważyć paczki styropianu „EPS 80 Grafit” żebyśmy mogli mniej więcej określić skale problemu. 

I co zrobić z już ułożonym ( przyklejonym ) styropianem  ??? W sypialni

Bardzo proszę o jakieś rady 
 

Link to postu

15 kg/m3

17 godzin temu, Maratoro napisał:

Jak rozwiązać

Posortować, pozostawić, ten który się nadaje, odwiedzić sprzedawcę, przedstawić problem, lub układać słabszy w dolnej warstwie.

Link to postu

A czy dobrym rozwiązaniem będzie położyć twardszy styropian po narożnikach pomieszczeń i ewentualnie na srodku dla lepszego podparcia wylewki ? Zostało mi trochę styro EPS 100 

Link to postu
12 godzin temu, Maratoro napisał:

A czy dobrym rozwiązaniem będzie położyć twardszy styropian po narożnikach pomieszczeń i ewentualnie na srodku dla lepszego podparcia wylewki ? Zostało mi trochę styro EPS 100 

Wszędzie taki sam, niech "siądzie" równo.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...