Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dach płaski ocieplony 0.5 m żużlu


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję porady,

kupiłem dom z lat 90-tych, z płaskim dachem ocieplony żużlem. Żużla jest 0.5m a na nim wylewka na której jest papa. Jaka jest skuteczność takiego ocieplenia? Warto jeszcze dach ociepić np. styropapą ? Cały dom jest ocieplony styropianem 10cm.

Link to postu
1 godzinę temu, Robb napisał:

 kupiłem dom z lat 90-tych, z płaskim dachem ocieplony żużlem.  

Mam taki obiekt po sąsiedzku. Nowi właściciele wyje...ali to wszystko  gdyż ówczesne "ocieplenie" było bardzo iluzoryczne. Papa była niskiej jakości, przeciekała, a nieszczelności ujawniały się dopiero wtedy, kiedy żużel nasiąkł wodą cały. Podejrzewam, że u Ciebie nie jest inaczej.

Link to postu
2 godziny temu, Robb napisał:

jeżeli nie jest zalany żużel, to myślisz, że chroni coś takiego przed utratą ciepła? 

 

Tak czytam o żużlu, jego rodzajach i gatunkach i tak sobie myślę - jakiego żużla użyli budowniczowie, kiedyś stawiający Twój dom...

Czy mieli świadomość, że nie każdy żużel nadawał się do zastosowania w budownictwie - i to jeszcze w celu zapewnienia izolacyjności warstwy...

Do "zagłębienia się " w ten temat, dla mnie żużel to był - po prostu - żużel... ot, taki czarny odpad z produkcji hutniczej, po którym jeżdżą żużlowcy/speedwayowcy, czy używany do wzmacniania nawierzchni dróg gruntowych...

A tu okazuje się, że może być zastosowany w budownictwie, do celów izolacyjnych i produkowania żużlobetonu, tylko jeden... specjalnie uzyskiwany żużel, ściślej pumeks żużlowy... bo ten - izoluje... A co masz u siebie - któż to wie...:bezradny:

 • Lubię to 1
Link to postu

Jak burzyłem po dziadku chałpkę, też było na stropie 10-15cm takiego żużla. Dziadka nie miałem okazji znać, bo to dziadek żony, ale chałpkę wybudował sam i ten właśnie żużel wyglądał jak pokruszony pumeks, tak jakby pozostałości z przetopionego koksu. Natomiast dziadek był fachowcem w wielu dziedzinach, za młodu był kierownikiem budów, chyba z Cechu i raczej wiedział co i jak zrobić żeby było dobrze. Natomiast żeby mieć pewność czy warto to zostawić tak jak jest, trzeba byłoby zrobić pomiar kamerą termowizyjną.

 • Lubię to 1
Link to postu
19 godzin temu, Robb napisał:

Dzięki, a jeżeli nie jest zalany żużel, to myślisz, że chroni coś takiego przed utratą ciepła? 

Chroni i dopóki nie masz funduszów na pozbycie się go ze stropodachu,(duży ciężar, destrukcyjny dla domu) to niech tam pozostanie.

Jego izolacyjność przy grubości 50cm to około 3cm styropianu. 

Na dachu masz nasypany klin z żużlu, ze względu na potrzebny spadek i z jednej strony masz pewnie te 50cm, a od strony rynny może z 25cm.

Przy obecnych cenach oplu warto zainwestować.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Kosma
   Jak ma być dobra bateria polecam Sotbe, w stylu skandynawskim warte swej ceny
  • Chociaż bateria kuchenna jest niewielkim urządzeniem, jej wybór musimy dobrze przemyśleć - zwłaszcza gdy lubimy gotować i często będziemy z niej korzystać. Powinna być wygodna w użyciu i współgrać z wystrojem pomieszczenia. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/a/31175-porownanie-28-baterii-zlewozmywakowych
  • Witam Państwa. Chciałbym zwrócić się z zapytaniem do znających temat izolacji termicznych na garażach i pionach w budynkach wielorodzinnych na rurach PVC (woda, cyrkulacja). Rozpoczynam montaż wełny na takich instalacjach dla dość sporej firmy podwykonawczej, wcześniej montowałem izolacje poddaszy z wełny i na to GK. A tutaj to dla mnie nowość, chciałem zapytać czy stawki rzędu 10pln za metr takiej izolacji to normalna stawka? Dotyczy to wełny w takich rolkach PAROC albo Rockwool Jeżeli to nie jest dobre miejsce to gdzie ewentualnie mogę o to zapytać (forum, coś takiego) Zgóry dziękuję Panowie i Panie... Pozdrawiam.
  • Pewnie tak, ale piwnica nieogrzewana, a trzeba byłoby nadsypać te pół metra ziemi, wtedy byłoby tak jak w książce pisze. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Gość bobbudowniczy
   a gdzie w tym wszystkim jest nierób architekt , czyli rysownik o radosnej twórczości . Zdaje sie ,że to on uzyskuje pozwolenie na budowę ,a co za tym idzie promesy od wodociągów lub projektuje inne żródło ujęcia wody - oczywiście polscy architekci a właściwie rysownicy bo do architekta jeszcze daleka droga nic nie robią a jak robią to bez poszanowania budżetu zamawiającego . Architekt powinien rysować domki pod budżet a nie pod jego wydaje mi się bo potem są właśnie takie sytuacje gdzie zamawiający jest bezbronny bo nie ma papieru na podstawie którego realizuje proces budowlany , tym papierem może być dobry uzgodniony projekt. pomijam już organ wydający pozwolenie który nawet nie raczy sprawdzać zgodności z warunkami , tylko powiela uwagi pani krysi z pokoju na końcu korytarza która od 20 lat powtarza , mają studnię ,to sprawdz bożenka na jaką głębokość bo może trzeba im dowalić regulacje prawno wodne i to wszystko . Odebrałem sto budynków bez uzgodnień z wodociągami ,ba ,kilka do dzisiaj prosperuje a nikt z urzędasów nierobów nie zauważył że nie ma podłączenia wody chociaż woda w budynku jest po starej rozbiórce i tyle. polska to kraj w którym będąc uczciwym napędzasz nierobów i dajesz im poczucie wyższości chociaż z reguły są to przygłupy i imbecyle .
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...