Skocz do zawartości

Budowa domu bądź osiedla pod sprzedaż.


Guerrero

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pewien dylemat i pomyślałem, że Wasza wiedza może rozwiązać moje "myślenice".

Posiadam 2 działki po ok 1ha, 30 km od Krakowa. Działki są uzbrojone i w większości przeznaczone pod budowę. Noszę się z zamiarem wydzielenia mniejszych działek i sukcesywnego budowania na nich niewielkich domków, które chciałbym później sprzedawać.

Moje pytania:
1. Czy to jeszcze jest opłacalne?
2. Czy lepiej każdą budowę prowadzić indywidualnie czy starać się o przedstawienie całego pomysłu inwestycji (chodzi mi o pozwolenia na budowę, przyłącza itp. Czy trzeba to robić dla każdego domku osobno czy można na całość)
3. Na jakim etapie najlepiej sprzedawać taki domek.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Sam miałem kiedyś taki dylemat sam postawiłem dom i po postawieniu dach przyszedł do mnie gość obejrzał i powiedział czy bym mu nie sprzedał. Jeśli sam budujesz i masz pieniądze na pierwszy dom czy to będzie w stanie surowym czy już wykończony to też wiele zależy . Jeśli będziesz budował takie same domki stworzysz małe osiedle i może z czasem wszyscy zechcą by je ogrodzić .Najlepiej sprzedają się domki w surowym stanie bo klient sam dobrze wie jak chce sobie wykończyć i w jakim standardzie . Co do przyłączy najlepiej jak masz fundusze to zrobić odr razu na każdy plac budowy jedne formalności.
Link do komentarza
Dzięki Sylwuś za odpowiedź. Tak właśnie myślałem. Podzielić, zatroszczyć się o uzbrojenie wszystkich działek przynajmniej w wodę, prąd i kanalizację, wybudować dom i sprzedać w stanie surowym a następnie budować kolejny.
Chciałbym jednak wcześniej przeanalizować koszty i czy inwestycja taka będzie się opłacać. Czy może lepiej sprzedać działkę i mieć święty spokój?

Wiem, że gdy sprzedaży dokona się wcześniej niż 5 lat po podziale trzeba się liczyć z jakimś podatkiem. To samo tyczy się przekwalifikowania z roli na budowlankę (chodzi o podwyższenie wartości ziemi). Przypuszczam że to samo będzie gdy powstanie budynek.
Wiecie może czy te podatki będą się sumować? Z tego co mi się wydaje są różnie nazwane ale nie miałem możliwości wgłębić się jeszcze w temat.
A może spotkaliście się z jakimś forum które bardziej od strony technicznej przedstawia podobny problem?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Chciałbym jednak wcześniej przeanalizować koszty i czy inwestycja taka będzie się opłacać. Czy może lepiej sprzedać działkę i mieć święty spokój?



Jeśli chcesz mieć święty spokój, to sprzedaj działkę. Ale musisz liczyc się z mniejszym zyskiem. Coś za coś!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...