Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kable elektryczne


Recommended Posts

Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?

Link to postu
1 godzinę temu, aaa123 napisał:

 Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?

 

Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.

Link to postu
16 minut temu, aaa123 napisał:

Może być taki przekrój?

Do oświetlenia, zasilania tv, komputera, czajnika elektrycznego wystarczy...

Do indukcji, piekarnika doprowadzisz po wierzchu od rozdzielnicy... o ile instalacja zewnętrzna, poza mieszkaniem, przed rozdzielnicą, jest na odpowiednio dużych przekrojach...

 

Ale to pudrowanie trupa...

Link to postu
45 minut temu, aaa123 napisał:

Ale stanie się coś jak są takie przekroje kabli?  

To zależy jakie będą zabezpieczenia. Jeśli prawidłowe, to kable się nie zjarają, ale korzystanie z instalacji może być upierdliwe, bo przy większym poborze mocy bezpieczniki będą wyskakiwać. A jeśli zabezpieczenia się przewymiaruje, to kable z czasem się zjarają. Więc i tak źle i tak kiepsko. Ale jak się z prądu nie będzie korzystać, to nic się nie stanie.

Link to postu

Pod indukcje jest zrobiona siła. Nie będzie większych obciążeń.

Z większych to pralka, lodówka, odkurzacz i piec łazienkowy dwufunkcyjny na gaz ale sterownik podłączany do prądu. Właśnie nie mam możliwości zmiany kabli bo ściany zrobione. Myślę że kierownik budowy by nie odebrał instalacji skoro byłoby nie tak... Czy te odbiorniki będą działać na przekroju 1,5?

Link to postu
4 minuty temu, aaa123 napisał:

  Czy te odbiorniki będą działać na przekroju 1,5?

 

Będą działać przy każdym przekroju. Pod warunkiem, ze będą miały oddzielne obwody i oddzielne zabezpieczenia.  I pewnie nie pamiętasz o żelazku, oraz wielu innych sprzętach domowych. A przyjdą inne, bo Chińczycy coś na pewno jeszcze wymyślą. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...