Skocz do zawartości

Jedna jednostka chłodząca w korytarzu mieszkanie 50m


Recommended Posts

Cześć! Przymierzam się do założenia klimatyzacji w mieszkaniu 50m2. Chciałbym zaciągnąć rady fachowców z tego forum. Wiem że pojawia się ostatnio dużo podobnych postów, jednak każde mieszkanie jest inne.

 

1) Zastanawiam się czy wystarczyłaby mi jedna jednostka chłodząca w korytarzu (niebieski prostokąt), czy konieczne będą dwie jednostki osobno w każdym pokoju (czerwone prostokąty)? W kuchni i łazience mam wyciąg wentylacji mechanicznej, ale jest on dość słaby.

 

2) Zastanawiam się, czy robić 2x splita czy 1x multisplit? Jestem skłonny zrobić 2x splita bo mam na to miejsce na balkonie. Będzie taniej i mniej wiercenia.

Nie zależy mi na jakimś bardzo mocnym chłodzeniu.. chciałbym po prostu zbić temperaturę o kilka stopni w dwóch pokojach podczas największych upałów. Całe mieszkanie ma ekspozycję zachodnią więc po południu jest masakra!

 

Z góry dzięki za rady! Poniżej plan mieszkania:

fd07f0fe066e1.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, aaaa napisał:

2 splity w kazdym pokoju. nie widzę innej opcji.

Multisplita robi się chyba tylko przy 5+ więcej punków.

Jak dasz 1 mocną jednostkę w przedpokoju, to tam będzie za zimno, ten chłód może się nie rozejść tak jak byś sobie życzył.

Dokładnie. Jeśli nawet bym się zdecydował na jedno pomieszczenie, to zamontowałbym jednostkę na ścianie największego pokoju dziennego czyli tam, gdzie prawdopodobnie będę najcześciej przebywał.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Warto przemyśleć problem u źródła - czyli ograniczyć zyski słoneczne.

Rolety zewnętrzne byłyby idealnym rozwiązaniem. Markiza? 

Multisplit (1 jednostka zewnętrzna) może obsłużyć od 2 do nawet 8 (jak Fujitsu) jednostek wewnętrznych.

Chcąc w przyszłości rozbudować klimatyzację w budynku można zakupić jednostkę zewnętrzną z większą liczbą przyłączy - na przyszłość.

Mając sufit podwieszany można wykorzystać jednostkę kanałową i siecią kanałów rozprowadzić chłodne powietrze po wielu pomieszczeniach - co istotne - urządzenia kanałowe są znacznie cichsze niż jednostki ścienne czy kasetonowe.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...