Skocz do zawartości

Działka Rolna i Plan zagospodarowani przestrzennego


NiceMan

Recommended Posts

Witam
Pisze z problemem dość nietypowym jak mi się wydaje. Od razu pisze iż szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazłem ;/
Przechodzimy do wątku sprawy. Moja przyszła teściowa ma działkę wraz ze swoją siostrą. Działka ma wymiary mniej więcej 42m szerokości i ok 150m długości. Chcą podzielić ją między siebie na pół i na środku zrobić drogę dojazdową do działek. A moja teściowa chce podzielić swoją część na mniejsze działki i rozdać na 3 swoich dzieci.
Problem jest następujący. Jakiś tam urzędas powiedział, że szerokość drogi musi być 5m. Chodź droga przejazdowa przez Wieś ma szerokość 4m (asfaltowa) To już mnie zabiło ale ok. Wychodził by podział następujący 42-5=37 37:2=18.5
Czyli szerokość działki wynosiła by 18,5m
Pierwsze pytanie brzmi czy to wystarczająca szerokość działki. Długość działki będzie wynosiła ok 30m.
Kolejne pytanie to brak planu zagospodarowania przestrzennego. Dla w zasadzie strony po której przyszła teściowa ma działkę. Bo po drugiej stronie ulicy tak owy plan istnieje. I jak w ogóle starać się o wydanie zgody na podział działek i przerobienie ich na budowlaną. Do kogo należy sie zgłosić i w ogóle ile czasu można czekać na powstanie planu zag. przestrzennego. I czy bez takiego planu można podzielić działki i przekształcić je na budowlana...

Z góry dziękuje za pomoc


Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Dziękuje za odpowiedź. Tak działka jest rolna.
Pytanie czy można jakoś przyśpieszyć plan zagospodarowania przestrzennego jeżeli tak to w jaki sposób.
I pytanie mam następujące.
Czy rolnik na takiej działce [rolnej oczywiście] może postawić np 3 domy jednorodzinne czy też nie oraz jeżeli nie może postawić 3 domów jednorodzinnych czy może postawić dom w zab szeregowej heh nie wiem jak nazwać to "Potrójny Bliźniak" icon_biggrin.gif Dom dla 3 rodzin o może będzie lepiej brzmiało icon_wink.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Dziękuje za odpowiedź. Tak działka jest rolna.
Pytanie czy można jakoś przyśpieszyć plan zagospodarowania przestrzennego jeżeli tak to w jaki sposób.
I pytanie mam następujące.
Czy rolnik na takiej działce [rolnej oczywiście] może postawić np 3 domy jednorodzinne czy też nie oraz jeżeli nie może postawić 3 domów jednorodzinnych czy może postawić dom w zab szeregowej heh nie wiem jak nazwać to "Potrójny Bliźniak" icon_biggrin.gif Dom dla 3 rodzin o może będzie lepiej brzmiało icon_wink.gif


Pozdrawiam



Planu nie pewnie nie przyśpieszysz, chyba, ze masz znajomości w starostwie, a jaki i ile domów możesz postawić zależy właśnie od warunków zabudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...