Skocz do zawartości

Pellet czy Grzejniki akumulacyjne 90m2 mieszkanie w kamienicy


Recommended Posts

Witam , 

Zastanawiam sie nad wymiana obecnego zrodla ciepla na cos eco ,ale oczywiscie w odpowiedniej kwocie i nie jest to dla mnie pompa czy fotowoltaika . 

Miekszanie w kamienicy bez ocieplenia ,mury maja 1.5 m grubosci mieszkanie jest suche i cieple. Obecnie jest piec na wegiel-drewno . Nie ma mozliwosci podlaczenia gazu .

Mysle o piecu SAS na pellet albo kaloryferach Dimplex akumulacyjnych w II taryfie (szt bedzie trzeba 8 ) i boiler na wode tez elektryczny 

Z tym ze nie wiem jak bedzie to wygladac w praktyce jaka bedzie roznica cenowa za ogrzewanie miesieczne noi w sumie chodzi tez o wygode.

Moze ktos cos doradzi bym pozniej nie plakala jak przyjdzie placic ...... hahha 

 

 

Link do komentarza
1 minutę temu, podczytywacz napisał:

Jak wygląda instalacja elektryczna w Twoim mieszkaniu i w ogóle w kamienicy - czy "udźwignie" ona takie obciążenie?:scratching:

Instalacja ma 10 lat byla robiona od nowa . jesli nawet okaze sie ,ze trzeba cos przerobic nie widze problemu by to zrobic :)

38 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Doraźne rozwiązanie to grzałki elektryczne umieszczone w piecu, a co do kosztów - energia elektryczna jest droga  i nawet przy nocnej taryfie będzie co najmniej 2 razy drożej niż obecnie.

Witam, 

Dlaczego doraznie ? To sa grzejniki akumulacyjne ktore czerpia prad tylko w nocnej taryfie ktora jest polowe tansza niz dzienna a w dzien oddaja cieplo ktore skumulowaly .... Myslalam nad SAS piecem na  pellet z podajnikiem ale boje sie noszenia workow po schodach , do tego  cena pelletu obecnie to 2 tys za tone i mysle ,ze bedzie jeszcze drozej na okres jesienno-zimowy . Juz ludzie maja problem z dostepnoscia  odpowiedniej ilosci pelletu  ( mieszkam pod Wroclawiem ) . 

Link do komentarza

Nie kazdy grzejnik bedzie mial 3000 W bo pomieszczenia sa rozniej wielkosci i przeznaczone do roznych celow . 

Moja mama niedawno robila mieszkanie tez w kamienic z tym ze polowe mniejsze i ma wszytko na 2 fazach .

Wszystko dziala jak nalezy a dodam ,ze uzywa tylko pradu , bo tak jak ja nie ma dojscia do gazu 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...