Skocz do zawartości

Piec na pellet:Kamen Kompakt Lux 12 kw czy KOCIOŁ SAS BIO COMPACT 12KW


Recommended Posts

Witam , 

Jestem laikiem w tym temacie, wiec moze ktos mi pomoze wybrac jeden z dwoch piecow ktore mam na oku ;Kamen Kompakt Lux 12 kw lub SAS BIO COMPACT 12KW .

Ktory piec posluzy mi najlepiej dodam ,iz to do mieszkania w kamienicy 97m2 + w ktorym obecniej jest kotlownia z piecem typu''Smieciuch'' i chce wymienic go na program czyste powietrze . 

Na pompy mnie nie stac wiec odpada .

 

 

Pozdrawiam , 

Paulina 

Link do komentarza
10 godzin temu, Paula2006 napisał:

Witam , 

Jestem laikiem w tym temacie, wiec moze ktos mi pomoze wybrac jeden z dwoch piecow ktore mam na oku ;Kamen Kompakt Lux 12 kw lub SAS BIO COMPACT 12KW .

Ktory piec posluzy mi najlepiej dodam ,iz to do mieszkania w kamienicy 97m2 + w ktorym obecniej jest kotlownia z piecem typu''Smieciuch'' i chce wymienic go na program czyste powietrze . 

Na pompy mnie nie stac wiec odpada .

 

 

Pozdrawiam , 

Paulina 

Cały czas pellet? Gazu nie będzie w tej kotłowni? Z nowinek - Sas wprowadził do oferty kotły gazowe. Powierzchnia mieszkania pozwoli dobrać kocioł "na oko" ważne jest ocieplenie budynku co przekłada się na zapotrzebowanie na ciepło. W budynkach wielorodzinnych sprawa jest nieco inna ponieważ mieszkania w środku i tak są ogrzewane od sąsiadów. Przyjmijmy jednak wariant narożny i "na oko" 60-80 W/m2.

Link do komentarza
56 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cały czas pellet? Gazu nie będzie w tej kotłowni? Z nowinek - Sas wprowadził do oferty kotły gazowe. Powierzchnia mieszkania pozwoli dobrać kocioł "na oko" ważne jest ocieplenie budynku co przekłada się na zapotrzebowanie na ciepło. W budynkach wielorodzinnych sprawa jest nieco inna ponieważ mieszkania w środku i tak są ogrzewane od sąsiadów. Przyjmijmy jednak wariant narożny i "na oko" 60-80 W/m2.

Witam , dziekuje za odpowiedz. Niestety gazu u nas nie ma i nie bedzie z tego co dowiedzialam sie w gminie . Jest to wies pod Wroclawiem takze jest jak jest . I chcemy zrobic pellet .chcialabym bardzo gaz ale jest po prostu niemozliwe 

8 godzin temu, vlad1431 napisał:

Sas jest dużo bardziej znaną marką i raczej ma dobre opinie. Podejrzewam że tu raczej nikt nie pomoże, bo kotły na węgiel to już trochę prehistoria. Napisz na Forum info-ogrzewanie, tam są użytkownicy takich kotłów i sporo hydraulików.

To jest kociol na pellet 5 generacji na dofiannasowanie ''czyste powietrze''.Brak mozliwosci podlaczenia gazu gdyz gmina go nie nie ma 

Link do komentarza

W takim razie może być SAS - mają kotły na pellet, których ograniczona emisja pyłów PM 2.5 mieści się w warunkach dofinansowania.

BIO COMPACT PLUS/BIO COMPACT PLUS (CG) - 10 kW, 12 kW, 17 kW

BIO EFEKT PLUS/BIO EFEKT PLUS (CG) - 14 kW, 17 kW

Zgodnie z informacja zawartą pod tym linkiem

https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/98721-kotly-na-pellet-o-podwyzszonym-standardzie-z-dofinansowaniem-z-programu-czyste-powietrze

Link do komentarza
7 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W takim razie może być SAS - mają kotły na pellet, których ograniczona emisja pyłów PM 2.5 mieści się w warunkach dofinansowania.

BIO COMPACT PLUS/BIO COMPACT PLUS (CG) - 10 kW, 12 kW, 17 kW

BIO EFEKT PLUS/BIO EFEKT PLUS (CG) - 14 kW, 17 kW

Zgodnie z informacja zawartą pod tym linkiem

https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/98721-kotly-na-pellet-o-podwyzszonym-standardzie-z-dofinansowaniem-z-programu-czyste-powietrze

Dzieki ,tak myslalam ze SAS jej bardziej znany niz ten drugi i w razie W pewnie jest lepszy serwis 

Link do komentarza
3 minuty temu, Paula2006 napisał:

Dzieki ,tak myslalam ze SAS jej bardziej znany niz ten drugi i w razie W pewnie jest lepszy serwis 

Tego nie wiem, ja znam SAS :) z Buska Zdrój. Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat drugiej marki. Teraz SAS ma ofertę niczym "Czym chata bogata" - kotły na pellet ("od zawsze"), od niedawna pompe ciepła powietrze-woda i "od wczoraj" kocioł gazowy jedno- lub dwufunkcyjny.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...