Skocz do zawartości

Okruszek / MG Projekt


slimak900

Recommended Posts

  • 8 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam przepraszam ze odpisuje dopiero teraz ale przez dluzszy czas nikt nie dopisywal sie do forum i tak jakos nie zagladalam do niego. Okruszek juz stoi i kladziemy juz gladz jak dla mnie jest piekny!!!!! i wlasny!!! mamy wersje z cala piwnica wiec tam bedzie znajdowal sie piec mialowy i ogrzewal dom komnika narazie nie bedzie poniewaz finanse sie koncza heh chcemy zrobic co najwazniejsze a potem na starosc hehe zrobimy kominek i bedziekmy sie przy nim grzac. Wiec tak: prace wszystkie wykonal moj maz z pomoca przyjaciol czyli tu zadnych oplat nie ponosilismy zwlaszcza ze sprzet tez wszystko znajomych ktorzy pomogli nam bardzo bo do niczego nie mielismy zadnej firmy tylko znajimi i maz uczy sie wszystkiego i mury postawil sam potem blachodachowke z pomoca znajomego prad sam a teraz kladzie gladz i kafelki z pomoca mego brata wiec tu bardzo duzo kosztow odpadlo. Wiec stan obecny do zamieszkania - brak tylko czasu na polozenie kafelek materialy sa procz pieca a laczny koszt wszystko zapisuje licze wiec wyszlo 100 tysiecy teraz jeszcze te wszystkie odbiory pomalowac ogrodzic i spokojnie mieszkac:))))))
Przyznaje nie umie wstawic zdjec bedzie moz mial kiedys chwile czasu to go poprosze on zna sie na kompach zdecydowanie lepiej!!!!
A ze zmian to w salonie nie mamy jednego okna tego przy schodach i u gory nie wiem jak to fachowo brzmi chodzi mi o to ze wysokosc od posadzki jest wieksza o dwa pustaki niz w projekcie i pokoje wydaja sie zdecydowanie wieksze i z kazdej strony mozna spojonie stanac pod scianami a i stryszek jest niewielki ale na male rupiećki w sam raz hehe. Jak ktos zakupil ten projekt to prosze napiszcie jak u was trwaja prace.
Link do komentarza
tak mysle co jeszcze dopisac dla tych co beda budowac okruszka:))))
odrazu proponuje by zmienili komin tzn troche go zmiejszyli jest bardzo dlugi jak na wielkosc domu my juz zrobilismy wiec zmiany nie wchodza w gre ale podobno to mozliwe laczac kanaly wentylacyjne z pomieszczen a i proponuje odrazu zmiane okna w kuchni bo to z projektu wyglada z zewnatrz jak lazienkowe my mamy 90x130 jest teraz idealne a i przesunelismy je tzn te kuchenne i pokojowe poniewaz po wybudowaniu wiatrolapu i ociepleniu go ramy okienne konczylyby sie prawie na stropianie bocznych scian weradki. Tak pomijajac to wszystko ja juz sie nie moge doczekac kiedy tam zamieszkam:-)))))) i polecam tym ktorzy nie maja zbyt DUZYCH FINANSOW ale sa CHETNI do pracy i nauki bo maz z zawodu jest rolnikiem ale do wszystkiego sie rwie duzo wczesniej juz pytal innych jak co sie robi wiec dom juz prawie gotowy!!! Wystarcza checi sila no i nie ukrywam pomoc znajomych ktorzy napewno jesli sa dobrymi znajomymi cos pomoga podpowiedza!!!!!! trzymam kciuki!!!!!!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

tak mysle co jeszcze dopisac dla tych co beda budowac okruszka:))))
odrazu proponuje by zmienili komin tzn troche go zmiejszyli jest bardzo dlugi jak na wielkosc domu my juz zrobilismy wiec zmiany nie wchodza w gre ale podobno to mozliwe laczac kanaly wentylacyjne z pomieszczen a i proponuje odrazu zmiane okna w kuchni bo to z projektu wyglada z zewnatrz jak lazienkowe my mamy 90x130 jest teraz idealne a i przesunelismy je tzn te kuchenne i pokojowe poniewaz po wybudowaniu wiatrolapu i ociepleniu go ramy okienne konczylyby sie prawie na stropianie bocznych scian weradki. Tak pomijajac to wszystko ja juz sie nie moge doczekac kiedy tam zamieszkam:-)))))) i polecam tym ktorzy nie maja zbyt DUZYCH FINANSOW ale sa CHETNI do pracy i nauki bo maz z zawodu jest rolnikiem ale do wszystkiego sie rwie duzo wczesniej juz pytal innych jak co sie robi wiec dom juz prawie gotowy!!! Wystarcza checi sila no i nie ukrywam pomoc znajomych ktorzy napewno jesli sa dobrymi znajomymi cos pomoga podpowiedza!!!!!! trzymam kciuki!!!!!!




Witam, mam zamiar również wybudować cudownego Okruszka;-)
A gdzie stoi wasz Okruszek? czy byłaby możliwość obejrzenia domku??icon_wink.gif my ruszamy na wiosne- jesteśmy jeszcze na etapie papierkowej roboty;/ Juz nie mogę się doczekać kiedy sie zabierzemy za budowe;)
A czy wasz Okruszek jest podpiwniczony>> ?bo jak znajomi pomagali (koszta robocizny mniejsze)to i tak duzo 100 za stan zamknięty systemem gospodarczym... tak mi się wydaje... Z góry dziękuję za odp;-)
Nie wierze, że znalazłam kogoś kto go buduje hehe;-) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam witam wiosna juz prawie wita wiec zapewne prace nad budowami tez rusza tzn nad okruszkami hehe u mnie juz final i straszna to frajda przy malowaniu scian szyciu firanek i zaslonek. Wczesniej ktos napisal ze 100 tys to chyba duzo sysyemem gospodarczym ale to tylko sie tak wydaje a co do czego to pieniadze uciekaja jak szalone:))) mamy pod calym okruszkiem piwnice co zwieksza jego koszt no ale zostal tylko jeszcze piec co do kupienia i mozna spokojnie w cieplutkim domku mieszkac bo ciepla to raczej nam nie zbraknie maz polozyl praktycznie na 3/4 pow. parteru ogrzewanie podlogowe plus grzejniki bo uwielbia cieplooo!!!!! wszystko tez zalezy od kosztow w miejscu budowy za podlaczenie pradu wody czy do kanalizacji czy tak jak u nas budowy malej oczyszczalni sa rozne koszty jak i wyboru okien czy kafli no a potem  suma sumie i 100 tys peka   heheh ale nie ma nic piekniejszego jak wlasny dom i ogrodeczek. Ja wiem ze niektorzy z okolicy czy "niektorzy znajomi znajomych...."dziwnie na nas patrza ze taki malutki ze to na dzialke sie nadaje ale ja jestem dumna ze mam chociaz takiego okruszka i wcale mi to nie przeszkadza ze nie ma wielkiego salonu czy u gory lazienki to kwestia przyzwyczajenia juz nie wspomne ze pamietam czasy kiedy to sie wychodzilo na dwor do "(drewnianego domku z seruszkie)" hehehehehe:))))))

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Witam wszystkich. jeszcze tej jesieni zaczynamy budowę okruszka z całym podpiwniczeniem. wyrównaliśmy ścianę domu żeby powiększyć trochę salon. w planie są dodatkowo okna dachowe. my również zamieniliśmy "miejscami" łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym. już nie możemy się doczekać żeby zobaczyć ściany domu. również żałuje że nikt nie zamieszcza zdjęć z budowy. podaję mail asia-de@wp.pl jeśli ktoś mógłby się podzielić fotografiami będę zobowiązana. Edytowano przez nowy2011 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "OKRUSZEK"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...