Skocz do zawartości

Historia edycji

jaakuub

jaakuub


bład

Ja właśnie się zastanawiam - pompa ciepła czy piec na pellet. Przed podwyżkami cen za węgiel i pellet byłem zdecydowany, a teraz nie wiem... Aż strach się bać myśląc, do jakiej ceny to dojdzie. Mnie jeszcze ciekawi z tymi pompami ciepła jeden temat. Czy mając panele i pompę ciepła w przypadku, gdy w ulicy jest stara instalacja elektryczna nie będzie mi wywalać pompy od zbyt dużego napięcia? U kolegi w miejscowości obok jest ten problem. Wydał dużo kasy na fotowoltaikę i pompę, a niestety przez zbyt duże napięcie w ulicy, który było mierzone przez Tauron wielokrotnie wywala mu pompę. Jego sąsiad nie ma fotowoltaiki i kosztem zbyt wysokiego napięcia nie działa mu np. płyta indukcyjna w słoneczne dni. Nie sądziłem, że to aż taki problem. Też tak macie?

jaakuub

jaakuub

Ja właśnie się zastanawiam - pompa ciepła czy piec na pellet. Przed podwyżkami cen za węgiel i pellet byłem zdecydowany, a teraz nie wiem... Aż strach się bać myśląc, do jakiej ceny to dojdzie. Mnie jeszcze ciekawy z tymi pompami ciepła jeden temat. Czy mają panele i pompę ciepła w przypadku, gdy w ulicy jest stara instalacja elektryczna nie będzie mi wywalać pompy od zbyt dużego napięcia? U kolegi w miejscowości obok jest ten problem. Wydał dużo kasy na fotowoltaikę i pompę, a niestety przez zbyt duże napięcie w ulicy, który było mierzone przez Tauron wielokrotnie wywala mu pompę. Jego sąsiad nie ma fotowoltaiki i kosztem zbyt wysokiego napięcia nie działa mu np. płyta indukcyjna w słoneczne dni. Nie sądziłem, że to aż taki problem. Też tak macie?

×
×
  • Utwórz nowe...