Skocz do zawartości

Wpis w Rejestrze Zabytków


Recommended Posts

Witam.
Jestem właścicielem starego domu - nie kamiennicy. Według aktów notarialnych dom został zbudowany w 1926 roku i jest wpisany do Rejestru Zabytków. Z tego względu jakiekolwiek przerabianie i remonty zmieniające kształt i wygląd zewnętrzny budowli jest zabronione. W związku z tym wszelkie prace będą tu nazywane raczej renowacją a nie remontem. A jest co odnawiać. Zużycie całkowite (wg atków notarialnych) wynosi 68%. Niestety w tej całej sytuacji jestem bardzo ograniczony i możliwościami i finansowo. Przeciekający dach mogę naprawić wyłącznie wymieniając dachówki. Nie można mi natomiast położyć o wiele tańszej blachodachówki. Co za tym idzie częściowej wymianie podlegają również łaty pod dachówki co dodatkowo zwiększa koszty remontu. Podobna sprawa jest z oknami, drzwiami i elewacją budynku. Naprawa powinna zachować oryginalny kształt elementów zewnętrznych. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na jakieś dotacje pokrywające chociaż w części poniesione koszty remontu budynku? Gdzie i jakie wnioski mogę złożyć? Czy będą wymagane jakieś opinie-kosztorysy remontów? Dziękuję za wszelkie informacje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...