Skocz do zawartości

Rezydencja na dachu


Recommended Posts

Wjeżdżając do Jastrzębia Zdroju od strony szosy łączącej Katowice z Cieszynem i Wisłą nie można nie zauważyć dziwnej, futurystycznej konstrukcji wzniesionej na dachu jednego z bloków, które stoją po lewej stronie drogi. Przy ulicy Północnej Jerzy Godlewski - detektyw z Hamburga, postanowił zrealizować swoje marzenia. Nad małymi blokowymi mieszkankami powstaje dom-ogród, w którym miejsce mebli zajmą rośliny, a woda i światło będą kształtowały przestrzeń.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/7304-rezydencja-na-dachu

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Komentarz dodany przez marek:
zacząć należy od tego, iż ,, pan ,, godlewski, w drugiej połowie lat 90, był słabym złodziejem sklepowym, który chyba w roku 86, kiedy to Polacy odkryli możliwość ,, biznesu ,, samochodowego, wszedł w kooperatywę ze złodziejami samochodowymi, których woził po okolicy w celu pozyskania łupu :). Sam oczywiście nie umiał i bał się kraść. Wtedy właśnie, zaproponował mi dwa samochody, które zakupił od ubezpieczalni jako szkoda całkowita, i miały być one odrestaurowane w idealny sposób, u niego na Śląsku. Okazało się, że ,, odrestaurowanie ,, polegało na przebiciu numerów z aut wyzłomowanych, na takie same skradzione. Wtedy, zbiłem go w jego domu i zażądałem zwrotu pieniędzy. ,, pan ,, godlewski, wyznaczył sobie termin, twierdząc, że właśnie zamierza ubezpieczalniom niemieckim, zaproponować odzyskiwanie skradzionych aut. Proceder polegał na tym, że w fazie początkowej, odkupował skradzione auta od swoich kolegów i sprzedawał je ubezpieczalniom. TO JEST WŁAŚNIE TEN ,, POLONIJNY BIZNESMEN ,, . ,, panie ,, godlewski, jeżeli uraziłem pana i naruszyłem jego dobra, możesz mnie zaskarżyć, podobnie jak tego pajaca rutkowskiego :)
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Komentarz dodany przez Ron:
Właściwie nie ma czego komentować. Po co komu tem "niby" artykuł, dla ocieplenia sylwetki starego przestepcy, ktory wypadł już z obiegu, czy dla nobilitacji pismaka. Uważam, że Godlewski powinien sam zapłacić za rozbiórkę swojej wizji a do pomocy powinien zaprząc Ratusz i prezesów spółdzielni, którzy przez lata nie reagowali na tą samowolke.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...