Skocz do zawartości

Przyłącze prądu


aaa123

Recommended Posts

Witam przyłącze prądu do domu poszło do wykonawcy jednak

on twierdzi ze nie wykona przyłącza dla tauronu bo kable zdrożały pięciokrotnie i tłumaczy się siła wyższa. 
czy mogę coś zrobić? Skoro zapłaciłam tauronowi rok temu a dopiero teraz poszło do wykonawcy przecież nie moja wina nie mogę żyć bez prądu. Są jakies ustawy na to czy wykonawca ma racje ze nie musi tego robić póki kable nie stanieją ?

Link do komentarza

Umowa o przyłączenie z tauronem projektantem jest firma a a wykonawca wybranym przez tauron firma b. I forma b nie chce wykonać przyłącza mimo iż w warunkach przyłączenia od tauronu ma czas maksymalnie do 16 maja

Chyba ze wykonawcę wybiera inwestor a nie tauron . Kupiłam dom od inwestora i powiedział ze tauron wybrał wykonawcę a czy tak jest… może ktoś podpowie 

Link do komentarza

To właśnie podstawowa sprawa kto z kim zawarł umowę. Jeżeli właściciel działki zawarł jedynie umowę z Tauronem (operatorem), a następnie Tauron zawarł następnie umowę z podwykonawcą, to inwestor egzekwuje jej wykonanie od Tauronu. 

Zupełnie co innego, jeżeli właściciel działki sam zawarł umowę z wykonawcą. Wtedy Tauronu nie interesuje w ogóle, że wykonawca się z tej umowy nie wywiązał.

Link do komentarza
1 godzinę temu, aaa123 napisał:

Dowiedziałam się . Inwestor który sprzedał mi dom zawarł umowę z tauron a tauron z podwykonawca . W takim układzie kogo mam naciskać na wykonanie przyłącza ?

Zacytuję Jarka "Jeżeli właściciel działki zawarł jedynie umowę z Tauronem (operatorem), a następnie Tauron zawarł następnie umowę z podwykonawcą, to inwestor egzekwuje jej wykonanie od Tauronu. "

Link do komentarza

Problemem jest to ze umowa przyłącza była podpisana ma osobę która mi sprzedała dom a nie ma z nią kontaktu . Tauron nie chce ze mną rozmawiać bo nie jestem strona umowy. Czy jakby przesłać im alt notarialny nieruchomości jestem w stanie coś zrobić aby udzielili informacji ?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Podjade do tauronu porozmawiam. Żeby odebrać budynek potrzebny tylko prąd . Rozmawiałam z wykonawca wybranym przez tauron. Wg umowy z tauronem czas mija. A on twierdzi dalej ze kable są drogie, dali najniższa cenę w przetargu i ze nie wykona bo to siła wyższa . 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...