Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dojazd do działki


Recommended Posts

Zakupiłam działkę dostałam pozwolenie na budowę a w trakcie budowy okazało się że nie dostaliśmy zgody na zjazd z działki na drogę gminną ponieważ wydzierżawili sąsiadowi kawałek tej drogi i zostaliśmy bez dojazdu  na dodatek szerokość nie ma trzech metrów ponieważ inni sąsiedzi postawili płot według wytycznych dobrze on stoi a na dodatek na drodze gminnej stoi słup energetyczny który też uniemożliwia dojazd i tauron tylko go przesunie na mój koszt teraz trzeba czekać na geodetę z gminy żeby wytyczył tą drogę jak ona faktycznie przebiega i muszą zerwać umowę dzierżawy i nie wiadomo długo to potrwa. Doszło do tego że samochodem osobowym nie ma możliwości wjazdu z powodu szerokośći a na dodatek uniemożliwia to slup i dzierżawa kawałka drogi na gminie twierdzą że działka może być bez dojazdu...

Link to postu

O jakich drogach tu jest mowa? Jeżeli jest droga gminna, to jest to droga publiczna. Może chodzi o to, że do drogi gminnej prowadzi droga prywatna, dzięki której jest możliwość dojazdu z kilku działek?

Ponadto, czy rzeczywiście wydano pozwolenie na budowę? W tym trybie (pozwolenie na budowę), przecież zapewnienie dojazdu do drogi publicznej jest jednym z podstawowych wymogów. Raczej się go nie dostanie, jeżeli nie ma uzgodnionego zjazdu wprost z drogi publicznej, albo tzw. służebności drogi koniecznej przez inną działkę. 

Link to postu
2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

O jakich drogach tu jest mowa? Jeżeli jest droga gminna, to jest to droga publiczna. Może chodzi o to, że do drogi gminnej prowadzi droga prywatna, dzięki której jest możliwość dojazdu z kilku działek?

Ponadto, czy rzeczywiście wydano pozwolenie na budowę? W tym trybie (pozwolenie na budowę), przecież zapewnienie dojazdu do drogi publicznej jest jednym z podstawowych wymogów. Raczej się go nie dostanie, jeżeli nie ma uzgodnionego zjazdu wprost z drogi publicznej, albo tzw. służebności drogi koniecznej przez inną działkę. 

 

Jest to droga gminna wewnętrzna taka ślepa uliczka dojazd do trzech domów z tym że do mojej działki na końcu gdzie jest kawałek w dzierżawie bo sąsiadowi bo kiedyś sobie przedłużył płot na tą drogę i postanowili mu wydzierżawic dwa lata temu A pozwolenie mamy od zeszłego roku. 

Link to postu

To jednak jakaś dziwaczna sytuacja, do wyjaśnienia w gminie i starostwie powiatowym. Chociażby dlatego, że w projekcie budowlanym musi być określony sposób dojazdu do drogi publicznej. Nawet jeżeli będzie to tylko służebność drogi koniecznej przez cudzą działkę. Bez tego starosta nie powinien w ogóle wydać pozwolenia na budowę.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...