Skocz do zawartości

Dojazd do działki


Misia-s1

Recommended Posts

Zakupiłam działkę dostałam pozwolenie na budowę a w trakcie budowy okazało się że nie dostaliśmy zgody na zjazd z działki na drogę gminną ponieważ wydzierżawili sąsiadowi kawałek tej drogi i zostaliśmy bez dojazdu  na dodatek szerokość nie ma trzech metrów ponieważ inni sąsiedzi postawili płot według wytycznych dobrze on stoi a na dodatek na drodze gminnej stoi słup energetyczny który też uniemożliwia dojazd i tauron tylko go przesunie na mój koszt teraz trzeba czekać na geodetę z gminy żeby wytyczył tą drogę jak ona faktycznie przebiega i muszą zerwać umowę dzierżawy i nie wiadomo długo to potrwa. Doszło do tego że samochodem osobowym nie ma możliwości wjazdu z powodu szerokośći a na dodatek uniemożliwia to slup i dzierżawa kawałka drogi na gminie twierdzą że działka może być bez dojazdu...

Link do komentarza

O jakich drogach tu jest mowa? Jeżeli jest droga gminna, to jest to droga publiczna. Może chodzi o to, że do drogi gminnej prowadzi droga prywatna, dzięki której jest możliwość dojazdu z kilku działek?

Ponadto, czy rzeczywiście wydano pozwolenie na budowę? W tym trybie (pozwolenie na budowę), przecież zapewnienie dojazdu do drogi publicznej jest jednym z podstawowych wymogów. Raczej się go nie dostanie, jeżeli nie ma uzgodnionego zjazdu wprost z drogi publicznej, albo tzw. służebności drogi koniecznej przez inną działkę. 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

O jakich drogach tu jest mowa? Jeżeli jest droga gminna, to jest to droga publiczna. Może chodzi o to, że do drogi gminnej prowadzi droga prywatna, dzięki której jest możliwość dojazdu z kilku działek?

Ponadto, czy rzeczywiście wydano pozwolenie na budowę? W tym trybie (pozwolenie na budowę), przecież zapewnienie dojazdu do drogi publicznej jest jednym z podstawowych wymogów. Raczej się go nie dostanie, jeżeli nie ma uzgodnionego zjazdu wprost z drogi publicznej, albo tzw. służebności drogi koniecznej przez inną działkę. 

 

Jest to droga gminna wewnętrzna taka ślepa uliczka dojazd do trzech domów z tym że do mojej działki na końcu gdzie jest kawałek w dzierżawie bo sąsiadowi bo kiedyś sobie przedłużył płot na tą drogę i postanowili mu wydzierżawic dwa lata temu A pozwolenie mamy od zeszłego roku. 

Link do komentarza

To jednak jakaś dziwaczna sytuacja, do wyjaśnienia w gminie i starostwie powiatowym. Chociażby dlatego, że w projekcie budowlanym musi być określony sposób dojazdu do drogi publicznej. Nawet jeżeli będzie to tylko służebność drogi koniecznej przez cudzą działkę. Bez tego starosta nie powinien w ogóle wydać pozwolenia na budowę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...