Skocz do zawartości

Działka pod zabudowę zagrodowo-mieszkaniową


cinias

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się na zakupem działki o charakterze zagrodowo-mieszkaniowym. Nie widziałem jeszcze ksiąg wieczystych itp ale niedługo będę prawdopodobnie je sprawdzał. Właściciel posiada działkę ok 4000m2. na jednej stronie jest jego dom a na drugiej jest działka ok 2000m2. Podział planowany jest tak że działka na której stoi dom będzie wydzielona a ta 2000m2 będzie podzielona na 2, czyli po ok 1000m2 każda. Pytanie jest takie. Czy działka ta już wydzielona "dla mnie" też będzie miała zabudowę zagrodowo-mieszkaniową? Czytałem na tym forum że chcąc stawiać dom, na takiej działce, muszę być rolnikiem (post z ok 2004r) czy coś się w tej sprawie zmieniło? Na co zwrócić uwagę jeszcze przy ewentualnym podpisywaniu umowy przedwstępnej przy takiej działce? Dodam że wokół tej działki są inne działki z domami.
Link do komentarza
Podział działki możliwy będzie po jej odrolnieniu, gdyż wydzielona działka rolna nie może mieć powierzchni mniejszej niż 0,3 ha. Wszystko zależy więc od ustaleń miejscowego planu zagospodarowana i do czasu jego wprowadzenia wstrzymane będzie prawdopodobnie wydawanie indywidualnych warunków zabudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...