Skocz do zawartości

Pomysł na nudny salon


air40

Recommended Posts

Szukam pomocy w doborze koloru, gdyż Wszystkie ściany są białe, przez co wszystko tak jakby zlewa się ze sobą. Chciałbym żeby chociaż jedna ściana np. z rtv wyróżniała się jakoś. Nie mam pomysłu jaki kolor dać. Chciałbym po prostu żeby to wszystko ze sobą współgrało. Foto pomieszczenia.

20220411_171451.jpg

20220411_172831.jpg

20220411_172932.jpg

20220411_172835.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, air40 napisał:

Szukam pomocy w doborze koloru, gdyż Wszystkie ściany są białe, przez co wszystko tak jakby zlewa się ze sobą. Chciałbym żeby chociaż jedna ściana np. z rtv wyróżniała się jakoś. Nie mam pomysłu jaki kolor dać. Chciałbym po prostu żeby to wszystko ze sobą współgrało. Foto pomieszczenia.

 

 

 

Masz tam sporo czarno - białych mebli w tym pomieszczeniu .... i nieco kolorów drewna - drzwi, podłogi i stół. Jest też kanapa w bardzo interesującym kolorze ... podoba mi się, jednak jest w tej tonacji osamotniona. Tak naprawdę spójności tu nie widać .... a spójność kolorystyczną "robi się" też dodatkami (poduszki, pokrowce na krzesła, nowoczesna grafika ścienna, jakaś duża donica lub wazon) ;)

Według mnie lepiej nie wprowadzać już żadnych innych kolorów, a skupić się na tym, co już jest.

Poniżej kilka inspiracji .... turkusowa ściana wykonana farbą dekoracyjną lub tapetą 3D jako element harmonizujący z kanapą.

lub

Drewniana ściana - jako element pasujący do podłóg i drzwi.

lub

Panele 3D .... mogą być białe (kolory przypadkowe), ale poprzez grę świateł i cieni i tak stworzą interesujący kontrapunkt.

 

6.jpg

8.png

4.jpg

1.jpg

3.jpg

2.png

5.png

9.jpg

Link do komentarza

Bardzo mi się spodobal kolorek z 3 foto. Jednak czy on nie pomniejszy optycznie nie za duzego salonu ok 20m2 ? To samo pytanie czy nie bedzie zabierał swiatła ? Mieszkanie znajduje się na parterze, za oknem wysokie tuje wiec duzo i tak nie ma światła. Jednak mimo wszystko kolorek super. Wiesz moze jak się dokladnie nazywa?

Link do komentarza
11 godzin temu, air40 napisał:

Wiesz moze jak się dokladnie nazywa?

Nie ma jednej nazwy na taki kolor, albo inaczej - każda firma nazywa go sobie jak chce.

Na przykład u Magnata występuje pod nazwą "Tajemnica szafiru", ale jest dość jasny, a u Beckersa kupisz go z mieszalnika i nosi on oznaczenie NCS S 7020-B10G Avatint.

Ogólnie to zdaje się Beckers nazywa go Avatint a numeracja zależy od stopnia nasycenia.

Z taką numeracją jak napisałem mam u siebie w domu i jest on dość ciemny, ale i ładny, polecam własnie taki. :)

Link do komentarza
12 godzin temu, air40 napisał:

Bardzo mi się spodobal kolorek z 3 foto. Jednak czy on nie pomniejszy optycznie nie za duzego salonu ok 20m2 ? To samo pytanie czy nie bedzie zabierał swiatła ?

 

Masz dużo białych mebli i pozostałe ściany białe - powinno być spoko. Ponadto możesz powiesić jakąś większą nowoczesną grafikę w bieli - i już optycznie rozjaśni :)

Link do komentarza

Dzięki za rady, a polecilibyście jakieś fajne obrazy, które by pasowały do tego wnetrza ?

 

Dnia 12.04.2022 o 10:53, demo napisał:

 u Beckersa kupisz go z mieszalnika i nosi on oznaczenie NCS S 7020-B10G Avatint.

Ogólnie to zdaje się Beckers nazywa go Avatint a numeracja zależy od stopnia nasycenia.

Z taką numeracją jak napisałem mam u siebie w domu i jest on dość ciemny, ale i ładny, polecam własnie taki. :)

Mogłabyś wysłać na pw lub tutaj jak to wygląda u cb ? Bo zdjęcie to jedno a rzeczywistość drugie.

Link do komentarza

Rzeczywiście na zdjęciach ten salon taki troszkę bez wyrazu. Jak masz wszystko na biało to warto by zadbać o jakieś dodatki w inny kolorach Same zasłony już by wiele zrobiły, np w kolorze sofy. W ogóle na ścianach mega pusto. Warto zainwestować w jakieś obrazy. Domyślam się, ze salon jest mały dlatego jest na biało by optyczni się powiększył ? Tak ?

Edytowano przez JoasiaSzmidtke (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...