Skocz do zawartości

Studnia głębinowa ręczna


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...

To jest bardzo płytka studnia, wodę czerpie praktycznie z warstwy wód podskórnych. Jaki rodzaj pompy tam jest - zatapialna czy samozasysająca z zestawem hydroforowym? I Na dno studni należy nasypać warstwę czystego żwiru. A przed mułem trzeba zabezpieczyć pompę koszem ssawnym (tzw. smokiem). Trzeba go założyć tak, aby dało się go w razie potrzeby wyjąć i oczyścić. 

Link do komentarza
Dnia 5.04.2022 o 09:18, Gość marmimar napisał:

Witam jestem świeży w temacie ale wywiercilem studnie  głębinowe średnica rury 110 tyle że nie dałem siatki studniarskiej co teraz z tym zrobić czy da się coś z tym zrobić

 

Na YT są filmy o wierceniu studni i autor twierdzi w nich, że siatka wprowadza utrudnienia podczas wkładania rur. Sam, zamiast siatki, nawiercał dolną rurę (2 m) na niemal całej długości (i obwodzie) wiertłem fi 1,5 mm. Twierdzi, że taka średnica poradzi sobie z odfiltrowaniem wody w pokładzie wodonośnym ze żwirkiem. I z filmu wynika, że ma rację. Jego pompa po kilkunastu minutach ciągnęła wodę czystą i bez piasku.

Dlatego zastanów się, czy nie skorzystać z takiej wersji.

12 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

To jest bardzo płytka studnia, wodę czerpie praktycznie z warstwy wód podskórnych. 

 

Najczęściej tak, ale wszystko zależy od układu warstw. Pytanie, czy podczas wiercenia nie przebijano warstwy nieprzepuszczalnej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...