Skocz do zawartości

rozbudowa starego domu z bala - czy to mozliwe???


Recommended Posts

Witam!!! Nie jestem ekspertem i dlatego chciałabym się skonsultować, mam możliwosć kupienia domu z bali zbudowanego w 1958 roku, dom jest zamieszkały i wydaje mi się że jest w całkiem dobrym stanie, chciałbym go kupić ale tylko jeśli jest mozliwość rozbudowania takiego domku, chciałbym dobudować jedno lub dwa pomieszczenia w parterze i podnieść dach tak aby zrobić poddasze użytkowe. mam pytanie, czy z technicznego punktu widzenia taka rozbudowa w ogóle wchodzi w gre i na co powinnam zwrócić uwage przed zakupen aby upewnić się że stan techniczny jest na tyle dobry aby umożliwić rozbudowę. mam jeszcze jedno pytanie, czy taka rozbudowa byłaby opłacalna i jaka orientacyjnie byłaby róznica w cenie pomiędzy rozbudową a wybudowaniem nowego domu. Z góry dziękuję za porade i pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam
Z tego co wiem od mojego wujka który mieszka w podobnym domu trzeba zwrócić uwagę na
1. Czy dom nie jest wpisany do rejestru zabytków icon_biggrin.gif Jak jest to zapomnij o jakichkolwiek dobudówkach czy czymkolwiek związanym z poważnym remontem np dachu itp.
2. Kolejna sprawa najlepiej złapać jakiegoś architekta który powie czy jest możliwość czy nie. To jest najprostsze rozwiązanie icon_wink.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...