Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Uzgodniony zjazd z drogi wewnętrznej - problemy z odbiorem


Recommended Posts

Witam, 
Jestem na etapie zakończenia budowy domu jednorodzinnego. Częścią inwestycji było wykonanie zjazdu z drogi wewnętrznej. Projekt zjazdu na etapie projektowania został uzgodniony z zarządcą drogi. Zjazd wykonałem zgodnie z projektem. Przy próbie odbioru tego zjazdu dowiedziałem się, że zjazd nie jest zjazdem ponieważ nie "styka sie" z drogą wewnętrzną i dlatego nie może być odebrany. Stan geodezyjny rzeczywiście taki jest. Mój zjazd kończy się jakieś 1.5m od krawędzi działki drogowej. Natomiast sam przebieg jezdni drogi (szutrowa droga bita) jest zupełnie inny niż granice działki i jest styczny z moim zjazdem. Ten stan faktyczny był powodem dla którego tak zaprojektowano ten zjazd, i dla którego został on w takim stanie uzgodniony przez zarządce drogi. Niestety w takim stanie nie może być wg. zarządcy drogi odebrany.
Sytuacja jest zatem patowa:
1. Zarządca nie chce odebrać 
2. Ja nie mogę zakończyć budowy
3. Co ciekawe dział uzgodnień twierdzi, że wszystko zrobił w porządku i to samo przeszłoby jeszcze raz 
Prawdopodobnie dałoby się przebudować ten zjazd, ale są to koszty (już raz poniesione) no i pewnie trzeba by było zmieniać pozwolenie na budowę.
Czy ktoś ma pomysł jak to rozwikłać ?  

Link to postu

Zamów auto kamienia, i przedłuż swój podjazd do granicy działki.  Wysyp i wyrównaj, zasypując połowę drogi. A jak to przejdzie,  to za parę lat, postaw płot, w granicy swojej działki, czyli na drodze. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość nmnnrn
   Niestety ale najbrzydsze to są czarne dachy i to jeszcze błyszczące (niczym z domu pogrzebowego), które teraz zalały polski krajobraz i szpecą polską przyrodę. Ile ładniejsze są czerwone albo chociaż rdzawe lub jasno szare ale matowe. Po co w internecie na serwisach lokalnych gazet, ale też Budujemy Dom promują te czarne dachy? Nawet Blachy Pruszyński, albo portale jak Budujemy Dom. Przez to nawet w PSB dziś trudno dostać klasyczną czerwoną dachówkę. Chore te mody. Moda potrafi zniszczyć krajobraz, a w Polsce brak jest mądrej ustawy krajobrazowej i zagospodarowania przestrzeni. Szczególnie np. w regionach drewnianych zabytków albo na Warmii i Mazurach czy np. w Kujawsko-Pomorskim lub w górach. Brak też ochrony historycznych miejscowości!
  • Chyba tak miało być...  
  • Mam jeszcze pytanie o wylewkę,   Odkryliśmy wylewkę mniej więcej na przełomie 13/14 dnia. Po 2 dniach od odkrycia w miejscu dylatacji pojawiły się pęknięcia ,ale to nie nimi się przejmuje.   Trochę nurtuje mnie temat przejścia dylatacji do łazienki. Ponieważ poprosiłem podczas układania betonu żeby obniżyli mi poziom w łazience o 1 cm. Podczas stanięcia w okolicy progu ( albo na próg ) słuchać ewidentne chrobotanie. Po puknięciu w okolice progu 5/7 cm wzdłuż słychać tak jakby pustkę. Wydaje mi się ze dylatacja w tym miejscu poszła pod skosem lub odspaja się część progu. Co z tym fantem zrobić ? 
  • 1. Panie szanowny, prawo zobowiązujące budowniczych i całą resztę) do wykonywania instalacji w której nie stosuje się zerowania, a więc nie mierzy się go i nie sprawdza, obowiązuje co najmniej od XII 1994 roku (albo 1995). Elektrykowi wypadałoby to wiedzieć. Mówię tu o nowych obiektach, bo w starych pomiar skuteczności zerowania wciąż jest wykonywany.    Z Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 1995 nr 10 poz. 46     A sprawdzenia instalacji elektrycznych w lokalach mieszkalnych wykonuje się co 5 lat. Taki przynajmniej jest obowiązek prawny. 
  • Gość ELEKTRYK!
   hahahah przepisy i normy są aż z 1999 roku i 2004 o prawie budowlanym na temat skuteczności zerowania gniazdek elektrycznych. Co 2/3 lata jest obowiązkiem każdego lokum! Są do dziś obowiązkowe dla kierownika budowy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...