Skocz do zawartości

Krycie dachu eternitem


Recommended Posts

Witam. Obok mojego domu jest działka, na której sąsiad uprawia sobie warzywa. Ma tam też murowany składzik na narzędzia, który jest przykryty papą. Z tym, że ten dach mu przecieka, więc postanowił go naprawić. Eternitem. Nie było mnie w domu, gdy to przytargał, ale będę na niego polował jutro. Prawdopodobnie nie posłucha mnie, jeśli mu zacznę tłumaczyć, dlaczego nie chcę pić wody z azbestem (moja studnia jest 3 metry od jego szopy). Szczyl ze mnie (31 na karku) i sie nie znam. Gdzie ewentualnie mogę zgłosić taki przypadek Na policję? Straży miejskiej u nas nie ma, a zależy mi na tym, żeby nie zdążył tego dziadostwa położyć na dach

Link do komentarza

I teraz wszyscy będą myśleć, że scalony w pokrycie azbest przesiąknie do gruntu razem z opadami. Wystarczyło podłożyć folię na, mam nadzieję krótki czas składowania. Najlepiej zadzwonić do gminy i zgłosić, że to leży i budzi obawy. kiedyś było głośno o składowaniu azbestu na koszt gminy/miasta etc.

Link do komentarza

Panowie, wszystko się zgadza, ja jednak pamiętam, że data od której stosowanie azbestu zostało zabronione, była podana z dużym wyprzedzeniem. I zakłady produkujące eternit z azbestem miały czas aby przestawić się na nowy rodzaj produkcji, już bez azbestu. I to robiły. Wprawdzie nowy materiał był nieco droższy, ale zachowywał starą formę zewnętrzną, czyli pofalowanie powierzchni arkuszy. Jak to jest teraz, tego nie wiem, nie śledzę tematu.

 

Oczywiście, niczego tutaj nie przesądzam, jednak pamiętam takie pofalowane arkusze w których już nie było azbestu. I to trzeba również brać pod uwagę.

Dobrze by było aby ktoś z Redakcji sprawdził ustawę, która zakazywała stosowania azbestu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...