Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

instalacja co węgiel a ceny surowca

Recommended Posts

Co za chwilę stanie z cenami węgla? Macie jakieś przewidywania? Embargo na węgiel rosyjski? Myślę, ze kolejny sezon będzie słaby pod względem cen oczywiście. Gdzie i jak poszukiwać węgla z innych regionów świata?

Dnia 29.03.2022 o 11:02, bertwelt napisał:

Co za chwilę stanie z cenami węgla? Macie jakieś przewidywania? Embargo na węgiel rosyjski? Myślę, ze kolejny sezon będzie słaby pod względem cen oczywiście. Gdzie i jak poszukiwać węgla z innych regionów świata?

Ceny już są z kosmosu a przypominam, że to już koniec sezonu i powinien tanieć. Wiosną i latem zawsze był najtańszy aktualnie nie mamy co na to liczyć. Węgiel paczkowany z nierosyjskich kierunków jest dostępny nawet w marketach budowlanych od lat tylko wcześniej nie przywiązywaliśmy do tego wagi. A teraz to ma znaczenie by nie napędzać machiny wojennej ruskich. Od kilku sezonów spalam ekogroszek sztygar i on właśnie pochodzi z ameryki południowej. Jakość super, ma bardzo mało siarki która odpowiada za dym, jest bardziej kaloryczny niż polski do 28 MJ/kg. Mimo, ze kolejny sezon będzie droższy – ci co grzeją gazem już od stycznia mają o połowę drożej – to uważam że warto ponieść ten wysiłek. Sprawdzajcie skąd pochodzi wasz węgiel.  Mam nadzieję że ropa na benzynę też będzie do ans płynąć z np. Kolumbii a nie z Wenezueli bo tam kolejny satrapa siedzi. >:(

Drewno.

• 4 tygodnie temu...

Próbuje przewidywać jak to będzie we wrześniu z zakupem węgla na zimę i czarno to widzę tym bardziej, ze aktualnie nikt nie sprzedaje węgla – wszyscy wyczekują. Zastanawiam się czy uda się uniknąć paniki i spekulacyjnych cen. Jak to może wyglądać jak myślicie?

11 godzin temu, bertwelt napisał:

Próbuje przewidywać jak to będzie we wrześniu z zakupem węgla na zimę i czarno to widzę tym bardziej, ze aktualnie nikt nie sprzedaje węgla – wszyscy wyczekują. Zastanawiam się czy uda się uniknąć paniki i spekulacyjnych cen. Jak to może wyglądać jak myślicie?

Sąsiad kupił 2 tony wczoraj po 2 tyś.

A dziś jest już po 2,2 tyś.

10 godzin temu, retrofood napisał:

Tu nie ma co myśleć. W sobotę jedziemy ze szwagrem do lasu pościnać jakieś chojaki. Żeby drewno wyschło do zimy.

Dokładnie trzeba brać drewno  bo zaraz i z drewnem będzie problem.

Ci co bają kotły na ekogroszek, to muszą brać pellet przy małej przeróbce da się nim palić w podajniku.

Oj Panie znając możliwości nas Polaków też się boję. Wydaje mi się, że z dostępnością będzie różnie. Dlatego zamierzam kupić jak najszybciej ale na pewno nie po aktualnych cenach. Od kilu sezonów spalam sztygara i jestem zadowolony – wysoka kaloryczność i kierunek nierosyjski. Aktualnie dostawcy zagraniczni tak podnieśli ceny że jest delikatny impas – towar stoi nikt nie kupuje – ale to zjawisko jest do czasu. Mam nadzieje ze jak przetrzymają swój towar długo to potem ceny spadną i już od sierpnia to odczujemy. Popyt też jest duży wywołany wojenną paniką. Zobaczcie co się działo z paliwem w pierwszych dniach wojny. Orlen nałożył o 300 procent marżę i kolejek na stacji nie ma – ale za panikarską głupotę płacimy teraz wszyscy wyższą inflacją i drożyzną – każdy artykuł spożywczy w górę.

• 1 miesiąc temu...

Jakieś dantejskie sceny dzieją się na rynku węglowym. Normalna sprzedaż wstrzymana. We wszystkich sklepach nawet tych internetowych wywieszka – niedostępny. O co chodzi? Ktoś mi to wyjaśni?

9 godzin temu, bertwelt napisał:

Jakieś dantejskie sceny dzieją się na rynku węglowym. Normalna sprzedaż wstrzymana. We wszystkich sklepach nawet tych internetowych wywieszka – niedostępny. O co chodzi? Ktoś mi to wyjaśni?

To telewizornie se kup.

Nie jest dobrze. Przygotowanie się do kolejnego sezonu grzewczego na pewno będzie trudne. Już widzę tę walkę o węgiel skoro ponad 11 mln ton węgla ma zabraknąć. Też czekam na uruchomienie sprzedaż. Wszyscy producenci – ci prywatni - zasłaniają się trudną sytuacją na rynku węglowym, wszędzie ta sama śpiewka. Z dostępnością na pewno nie będzie tak źle jak to w mediach rysują. Węgiel będzie na pewno ale może się okazać że cena tony będzie kosmiczna. Monitoruje stronę ekogroszku sztygar i wczoraj widziałem że jako pierwsi uruchomili sprzedaż. Cena jest zaporowa ale już biję się z myślami, ze może kupie 2-3 tony bo jesienią może być jeszcze drożej. Wejdzie europejskie embargo na węgiel z Rosji i popyt wzrośnie a razem z nim ceny. Ten węgiel jakościowo jest całkiem dobry i decydowanie bije na głowę wszystkie inne kalorycznością 27-28 MJ/k ale  najlepsze że nie ma tam ani grama węgla rosyjskiego, bo sprowadzają z ameryki południowej.

Jedno nie ulega wątpliwości - ci co maja CO na węgiel maja przechlapane. Wprost proporcjonalnie od odległości od kopalń

Najgorzej mają posiadacze kotłów na ekogroszek - chyba, że faktycznie da się toto poprzerabiać na szybko...

W okolicach Zakopanego sporo ludzi np w pensjonatach przerzuciło się na groszek, z jednym rozmawialem ostatnio, ponad 1000m2 powierzchni do ogrzania, dwa kotły, jeden 50kw do CWU, drugi 150kw do CO, tonę groszku na dobę spalał ostatnio w zimie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Dnia 31.05.2022 o 12:32, retrofood napisał:

A chrust leży w pobliskim lasku i czeka...

A nie mówiłem? "Cały czas obowiązuje możliwość zbierania gałęzi na opał" - wyjaśnił wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, komentując rosnące ceny energii i materiałów opałowych. 

"Można zbierać chrust w lesie" - radzi Polakom wiceminister klimatu

25 minut temu, animus napisał:

A to dla zaradnych, 

Doniczki można postawić w łazience, powiększając szybę w drzwiach. Będzie i światło i woda blisko. A później opał w domu gotowy, zaoszczędzimy dodatkowo na transporcie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...