Skocz do zawartości

Klimatyzator ścienny do mieszkania 50m w bloku (ostatnie 10 piętro)


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mieszkam w Sopocie w bloku na ostatnim 10 piętrze (widok na morze).Mieszkanie ma 50m2 a w jego skład wchodzi "duży" pokój 20m2 (z wyjściem na balkon) oraz mały pokój 10m2.Oba pokoje rozdziela kuchnia oraz przedpokój. Łazienka jest obok małego pokoju. Niestety jest to stary blok mniej więcej 35 letni którego dach jest pokryty czarną "papą" i nagrzewa się do tego stopnia że czasem już wiosną i często latem mam prywatną saunę w całym mieszkaniu.Poza tym bezpośrednio za blokiem rozpoczyna się co powoduje że dodatkowo odwiedzają mnie nagminnie wszelakie owady przez co otwieranie okien zwłaszcza wieczorem gdy włączone jest światło jest nie wskazane. Męczyłem się tak wiele lat aż w końcu 2 lata temu postanowiłem kupić klimatyzator przenośny Electroluxa. Niestety potwierdziły się moje obawy że to kiepskie rozwiązanie bo urządzenie jest bardzo głośne i nie można przy nim spać a i normalne funkcjonowanie jest utrudnione.
Postanowiłem wydać w końcu więcej pieniędzy i zmienić komfort życia kupując klimatyzator ścienny.
Początkowo myślałem o jednym klimatyzatorze w "dużym" pokoju bo sąsiedztwo  balkonu oznacza łatwy montaż  i mógłbym latem "przenieść" się do niego ( w ciągu roku śpię i przebywam głównie w małym) ale później stwierdziłem że chcę tez klimatyzator w mniejszym pokoju. Pozostałe pomieszczenia sobie odpuszczam.
Jako że mieszkam w bloku i pod sobą mam sąsiadów to najważniejszym dla mnie parametrem jest głośność klimatyzatora bo nie może przeszkadzać sąsiadom ale i ja chcę spać przy jak najmniejszym hałasie.
Co prawda obok dużego pokoju tego który ma balkon blok się kończy więc moje mieszkanie jest skrajne ale muszę się liczyć z sąsiadami pode mną.
Szukając więc cichego klimatyzatora do multi split na chwilę obecną jestem bliski wyboru Haier Flexis Plus w kolorze białym. Ma 5 lat gwarancji co cieszy no ale mam wątpliwości czy warto wydawać na "Chińczyka" tyle kasy. Firma w której chce go kupić za jedną sztukę razem z montażem chce 5600 w wersji 2.6 kW.
Jak łatwo obliczyć za dwie sztuki i robociznę (trzeba przebić się przez kuchnię) zapłacę pewnie ok 12 000 i w związku z tym zastanawiam się czy to na pewno optymalny wybór.
No i czy 2.6 kW na pewno wystarczy skoro w mieszkaniu bywa tak gorąco.
Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza

Skoro jest tak gorąco pomyśl jeszcze o roletach na drzwi balkonowe. Kupując taki klimatyzator weź pod uwagę wydajność chłodzenia i moc chłodzącą. Jedno wiąże się z drugim.

W tym krótkim artykule

https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/9644-jak-dobrac-moc-klimatyzatora

znajdziesz informację o metodzie wskaźnikowej, która pomoże Ci w doborze mocy klimatyzatora.

Wracając do uciążliwości jednostki zewnętrznej - Tutaj chodzi o montaż, który ograniczy uciążliwe odgłosy, ale poziomy w dB znajdziesz w karcie produktu.

Link do komentarza
Dnia 23.03.2022 o 11:05, dune2 napisał:

co powoduje że dodatkowo odwiedzają mnie nagminnie wszelakie owady przez co otwieranie okien zwłaszcza wieczorem gdy włączone jest światło jest nie wskazane.

Na okna otwierane do wietrzenia należy załozyć siatki.

Proste, tanie i skteczne, nie wyobrażam sobie nie mieć siatek w oknach które otwieram nawet w dzień, bo potem po domu fruwają różne bydlątka.

Link do komentarza

O ile się domyślam sugerujesz moskitery ale to kiepski pomysłm.Mam w jednym pokoju i mocno ogranicza to przewiew powietrza dlatego mając juz klimatyzację mam zamiar wietrzyć mieszkanie za dnia by po zmroku wcale nie otwierać okien.

3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Skoro jest tak gorąco pomyśl jeszcze o roletach na drzwi balkonowe. Kupując taki klimatyzator weź pod uwagę wydajność chłodzenia i moc chłodzącą. Jedno wiąże się z drugim.

W tym krótkim artykule

https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/9644-jak-dobrac-moc-klimatyzatora

znajdziesz informację o metodzie wskaźnikowej, która pomoże Ci w doborze mocy klimatyzatora.

Wracając do uciążliwości jednostki zewnętrznej - Tutaj chodzi o montaż, który ograniczy uciążliwe odgłosy, ale poziomy w dB znajdziesz w karcie produktu.

O roletach oczywiście pomyslę ale na chwilę obecną skupiam się na klimatyzatorze.

Moc to już wiem że na tak małe pokoje starczą dwie jednostki wewnętrzne ok 2,5 kW każda ale problem nie w tym tylko w wyborze konkretnego klimatyzatora.

Chciałbym żeby było bardzo cicho,niezawodnie i długa gwarancja czyli minimum 5 lat.

Gwarancja producenta klimatyzatora oczywiście a nie firmy montującej.

 

Przy okazji mam pytanko.Jak klimatyzator czyli jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna kosztuje daną kwotę np. 5500 zl razem z instalacją to ile mniej więcej liczą za drugą jednostkę wewnętrzną czyli multi split ? chyba nie drugie 5500 zł bo to by nie miało sensu.

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, dune2 napisał:

Przy okazji mam pytanko.Jak klimatyzator czyli jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna kosztuje daną kwotę np. 5500 zl

Wydaj mi się że upatrzony przez Ciebie klimatyzator jest dość drogi. 

Dla przykładu podam że mam Innova konsola i z montażem kosztował 4 tys. A sam typ w wersji konsola jest w każdej firmie z definicji droższy, no i to jest 3,5kW.

 

1 godzinę temu, dune2 napisał:

O ile się domyślam sugerujesz moskitery ale to kiepski pomysłm

Nie taki kiepski jak się Tobie wydaje. Lepiej mieć ograniczony przepływ powietrza niż fruwające bydlątka nie dające sie wyspać.

Link do komentarza
20 godzin temu, demo napisał:

Wydaj mi się że upatrzony przez Ciebie klimatyzator jest dość drogi. 

Dla przykładu podam że mam Innova konsola i z montażem kosztował 4 tys. A sam typ w wersji konsola jest w każdej firmie z definicji droższy, no i to jest 3,5kW.

 

Nie taki kiepski jak się Tobie wydaje. Lepiej mieć ograniczony przepływ powietrza niż fruwające bydlątka nie dające sie wyspać.

Moskitiery to z pewnością kiepski pomysł wiem bo mam od lat w jednym pokoju dlatego lepsza klima i nie otwieranie wieczorami okien.

No ale to każdego indywidualna sprawa i nie ma co o tym dyskutować.

 

Nie wiem czy to trójmiasto jest tak drogie czy takie są stawki ale pierwsza firma która robiła mi wycenę zaskoczyła mnie kosztem montażu.
Montaż multi split w dwóch pokojach i jednostki zewnętrznej na balkonie wyceniła mi na 4300 zł.
Do tego Haier FLEXIS Plus czyli 1 jednostka wewnętrzna i 1 zewnętrzna to 4 649 i za drugą jednostkę wewnętrzną 1700 i łącznie wychodzi 10649.
Zastanawia mnie cena robocizny dlatego sprawdzę jeszcze inne firmy.

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
56 minut temu, dune2 napisał:

Zastanawia mnie cena robocizny dlatego sprawdzę jeszcze inne firmy.

Średnia cena robocizny to od 800 do 1500 zet. W zależności od stopnia skomplikowania instalacji i regionu. Chyba szukają jelenia.

56 minut temu, dune2 napisał:

Moskitiery to z pewnością kiepski pomysł wiem bo mam od lat w jednym pokoju dlatego lepsza klima i nie otwieranie wieczorami okien.

Moskitiera + klima, nie pisalem że sama moskitiera.

Nawet jak masz klimę to okno musisz choć trochę uchylić, żeby wchodziło świeże powietrze. Wolisz oddychać chłodnym i zużytym a nie tą morską bryzą.:icon_mrgreen:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

1500 za multisplit ? w sytuacji gdy między pokojami jest kuchnia ? myślę że nawet 2000 czy 2500 bym zaakceptował ale 4300 to trochę dużo.

Co ciekawe inna firma która mi przysłała na meila ofertę w ciemno bez wizyty u mnie w mieszkaniu dziwnie wyliczyła swoją ofertę.

Przy Gree  Lomo Luxury Plus 2x jednostka wew 2,1 kW + jednostka zewnętrzna 4,1 kW wycenili mi łącznie na niecałe 9000 co oznacza że robocnizna to jakieś 1600 zł.

No ale druga ich oferta na LG MS07ET 2,1 kW x2 jednostki wew + jednostka zewnętrzna 4,1 kW wyszło im łącznie ponad 12000 co oznacza że robocizna w przypadku LG to 4600 zł.

Akurat ten model Gree jest dosyć głośny a LG to niski model i też nie cichy więc ich nie biorę pod uwagę ale nie rozumiem jak oni liczą tą robocizne że w dwóch ofertach jednej firmy taką różnica.

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Co ty tą głośnością tak się przejmujesz?

Różnica między 16 a 24 decybelami jest żadna i żadne ucho tego nie wychwyci.

3 db to różnica dwukrotna a między 16 a 24 jest 8 db a to prawie 3x3db (dwukrutoność) wiec prawie 6 razy głośniej.W ciągu dnia może nie ma to znaczenia ale w nocy juz tak.

Na chwilę obecną nie widzę alternatywy do haiera bo nie dość że cichy to 5 lat gwarancji ale to chińczyk którego prawie wszędzie krytykują więc aż strach wydawać na niego tyle kasy.

Trójmiasto jest chyba drogie bo kolejna firma mi przysłała ofertę i instalacja multi to 3500 zł

 

Kolejna firma oferuje mi klimatyzatory Vidicon lub Haiera

" Cena za montaż wraz z urządzeniami oraz 5 letnią gwarancją na urządzenia  9300 złotych netto. 

Model Haier Flexis wraz z montażem 12500 złotych netto, również 5 letnia gwarancja."

 

W trójmieście chyba sa takie ceny bo już pare firm mi przysłąło i średnio sam montaż multi split waha się od ok 3500-4500

A u tych co chcą za haiera 12500 montaż brutto to 5400 zł.

Nie wiem skąd u was tak niskie ceny.

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, dune2 napisał:

3 db to różnica dwukrotna a między 16 a 24 jest 8 db a to prawie 3x3db (dwukrutoność) wiec prawie 6 razy głośniej.W ciągu dnia może nie ma to znaczenia ale w nocy juz tak.

Nie wiem gdzieś Ty te głupoty wyczytał, czy też może to własna radosna twórczość,  bo źródła naukowe podają że dopiero różnica o 10 decybeli powoduje odczucia mniej więcej podwojenia natężenia dźwieku.

Cytat:

Cytat

Najniższy słyszalny poziom natężenia dźwięku, czyli najcichszy dźwięki, jaki człowiek jest w stanie usłyszeć, wynosi 0 decybeli. Natężenie dźwięku na poziomie 50 dB jest dla nas przyjemne, poziom 100 dB jest uważany za próg przyjemności, natomiast na poziomie 120 dB znajduje się granica bólu. Ważne jest to, że 100 dB wcale nie jest przez nas odbierane jako dwa razy głośniejsze od 50 dB. Odbieranie natężenia dźwięku jest co prawda zawsze subiektywne i zależy od indywidualnego zmysłu słuchu, ale zasadniczo mówi się, że wzrost o 10 dB odpowiada mniej więcej podwojeniu odczuwanego natężenia dźwięku. Dlatego można odbierać 60 dB jako hałas dwa razy głośniejszy niż 50 dB.

 

No ale znając trochę temat to wiem że są źródła które podaja że przy pewnym poziomie natężenia dźwieku ( chodzi chyba o przedział 70-72 dB) różnica nawet 2 dB, jest odczuwana jak podwojenie dźwięku.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, dune2 napisał:

Nie wiem skąd u was tak niskie ceny.

U nas na Śląsku nie ma mafii trójmiejskiej, chyba.xD

A bardziej serio to, odpuść sobie tego drogiego Haiera i szukaj dalej. Bo cena za sam montaż nie powinna być większa niż 2 tysiące.

U was zdaje się sprzedają te urządzenia po cenie katalogowej, doliczają mantaż i wychodzi co wychodzi. 

A cena zakupu z montażem jest przeca niższa bo VAT wtedy spada z 23 na 8%.. Proste.

Ja montowałem dwie sztuki Innova konsola  3,5 kW, których cena katalogowa jest chyba 4500 za sztukę i zapłaciłem z montażem 8 tys.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 25.03.2022 o 14:57, demo napisał:

Nie wiem gdzieś Ty te głupoty wyczytał, czy też może to własna radosna twórczość,  bo źródła naukowe podają że dopiero różnica o 10 decybeli powoduje odczucia mniej więcej podwojenia natężenia dźwieku.

Cytat:

 

No ale znając trochę temat to wiem że są źródła które podaja że przy pewnym poziomie natężenia dźwieku ( chodzi chyba o przedział 70-72 dB) różnica nawet 2 dB, jest odczuwana jak podwojenie dźwięku.

narazie to Ty głupoty piszesz nie ośmieszaj się a doucz to naprawdę nie jest trudne i nawet google Ci szybko odpowie że 3 db to dwukrotnie głośniej.

I lepiej nic nie pisz jak masz zamiar taki bzdurzyć 70-72 to już 2 db nie mają większego znaczenia bo to tak głośno że uszy bolą.

Mam klimatyzator stacjonarny w domu który ma max 62 db i to jest tak głośno że cięzko przy tym siedzieć.

Masakra mam nadzieję że jestes tylko forumowym mędrkiem a nie instalatorem bo bym się bał Ciebie wpuśccić do domu hehe

 

Druga sprawa to bzdurzenie Twoje o cenach.Tak już widze jak multi split montuje ktoś za 2000 robocizna.

Chłopie zejdz na ziemię.Kontaktowałem się z 8 firmami z wtrójmieście i multi split obojętnie jakiej klimy przy 2 jednostach wewnętrznych i 1 zewnętrznej to cena od 4000-7000 i to sama robocizna podkreślam a i tak nie są zbyt chętni do roboty.

 

Pod spodaem zamieszczam przykładowa ofertę jednej z firm z trójmiasta inne mają podobne ceny.

 

x.jpg

x2.jpg

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
6 minut temu, demo napisał:

Wskaż źródło Twojej wiedzy a nie pitol.:bezradny:

Ty to zrób bo to Ty podważasz to co napisałem.

Dodatkowo daj namiar na firmę co robi multi split za 2000.

 

wpisz sobie w google i poczytaj nawet tu masz na przykładzie opon

https://warsztat.pl/dzial/15-ogumienie/artykuly/opony-glosniejsze-o-1-decybel-to-halas-wiekszy-o-2,66319

 

Cytat

Zmiana wartości hałasu na etykiecie tylko o 1 decybel oznacza tak naprawdę wzrost hałasu o 26% w stosunku do niższej wartości. Kierowcy powinni pamiętać, że hałas rośnie dwukrotnie średnio co 3 dB.

 

https://rms.pl/baza-wiedzy/257-psychoakustyka-czyli-percepcja-dzwieku

 

Cytat

Jednostką która określa poziom głośności, natężenie dźwięku jest decybel (dB).

Dla przykładu wzrost o 3 decybele jest podwojeniem siły dźwięku, a wzrosty o 10 decybeli oznacza 10-krotnie większą głośność (o 20 dB - 100-krotnie itd.).

 

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
41 minut temu, dune2 napisał:

Ty to zrób bo to Ty podważasz to co napisałem.

Już wklejałem Ci cytat z tej strony:

https://www.geers.pl/blog/ochrona-sluchu/natezenie-dzwieku-i-decybele/

Cytat

Najniższy słyszalny poziom natężenia dźwięku, czyli najcichszy dźwięki, jaki człowiek jest w stanie usłyszeć, wynosi 0 decybeli. Natężenie dźwięku na poziomie 50 dB jest dla nas przyjemne, poziom 100 dB jest uważany za próg przyjemności, natomiast na poziomie 120 dB znajduje się granica bólu. Ważne jest to, że 100 dB wcale nie jest przez nas odbierane jako dwa razy głośniejsze od 50 dB. Odbieranie natężenia dźwięku jest co prawda zawsze subiektywne i zależy od indywidualnego zmysłu słuchu, ale zasadniczo mówi się, że wzrost o 10 dB odpowiada mniej więcej podwojeniu odczuwanego natężenia dźwięku. Dlatego można odbierać 60 dB jako hałas dwa razy głośniejszy niż 50 dB.

Podajesz jakieś źródła, ale powiedz sam jak można takie głupoty pisać jak jedna taka z twoich artykułów że:

Cytat

Dlatego dźwięk o natężeniu 70 dB jest 10-krotnie głośniejszy niż ten o natężeniu 60 dB.

No przecież to kuriozalna głupota jakaś, a autor chyba chciał napisać że głośniejszy ale o 100% a nie dziesięciokrotnie głośniejszy. No bzdura i głupota, nawet do Twojej teorii o podwojeniu głośności co 3 dB nie pasuje, bo by było że 3 razy głośniej.

41 minut temu, dune2 napisał:

Dodatkowo daj namiar na firmę co robi multi split za 2000.

Mogę dać namiar ale firmy z Zabrza. Raczej do Gdańska nie pojadą.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

eeee teraz to już żartujesz ja Ci dałem konkretne artykuły a Ty mi jakiś amatorski blog tam to jakies głupoty piszą a informacje która ja Ci podałem potwierdza wiele innych stron.

Tak więc zapamiętaj że +3 dB to mniej więcej dwukrotnie głośniej i jest zasadnicza różnica czy klimatyzator w trybie nocnym ma 16 dB czy 19 a o 21 nie wspominając.

Niestety Haier chyba nie ma konkurencji bo szukam i szukam i nie widzę tak cichego klimatyzatora z 5 letnią gwarancją.

 

Tutaj podam Ci jeszcze jedną stronę przeczytaj a może zrozumiesz co to wzrost logarytmiczny

http://www.fizykon.org/akustyka/akustyka_poziom_natezenia.htm

 

przenalizuj zwłaszcza ten zapis 

 

Cytat

2 - krotny wzrost natężenia oznacza wzrost poziomu głośności o ok. 3 dB

10 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 10 dB

100 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 20 dB

1000 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 30 dB

itd...

 

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, dune2 napisał:

eeee teraz to już żartujesz

 

5 minut temu, dune2 napisał:

ja Ci dałem konkretne artykuły

Raczej Ty żartujesz, jeden to oponiarski nie mający pojęcia o akustyce, a drugi już o akustyce ale wypisujący głupoty że różnica dziesięciu dB powoduje 10 krotny wzrost hałasu.

 

Tu masz jeszcze jeden artykuł o tym że 10dB powoduje podwojenie hałasu.

https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/decybele-czym-jestskala-decybeli-ile-decybeli-jest-w-szkole-biurze-szpitalu-aa-8zCb-qqLM-ECZ2.html

 

32 minuty temu, dune2 napisał:

Tak więc zapamiętaj że +3 dB to mniej więcej dwukrotnie głośniej i jest zasadnicza

Głupot nie zapamiętuję.

Link do komentarza
8 minut temu, demo napisał:

 

Raczej Ty żartujesz, jeden to oponiarski nie mający pojęcia o akustyce, a drugi już o akustyce ale wypisujący głupoty że różnica dziesięciu dB powoduje 10 krotny wzrost hałasu.

 

Tu masz jeszcze jeden artykuł o tym że 10dB powoduje podwojenie hałasu.

https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/decybele-czym-jestskala-decybeli-ile-decybeli-jest-w-szkole-biurze-szpitalu-aa-8zCb-qqLM-ECZ2.html

 

jeden ? wstawiłęm juz trzy serio zamiast pisać bzdury poczytaj co to wzrost logarytmiczny i wtedy może przestaniesz bzdurzyć.

A teraz prosz przestań się ośnmieszać i marnowac mój czas jak chcesz żyj w swojej fantazji dla Ciebie nawet 100 dB może być dopiero wzrostem dwukrotnym.

Ja się wolę skupic na wyborze alternatywy dla Hailer bo 16 dB w nocy to wielka zaleta tej klimy chociaż mam obawy o jakośc dlatego przydałby sie jakiś podobny.

 

Jeszcze sobie tu poczytaj

https://www.icd.pl/media/wysiwyg/PORADNIK BHP/SLUCH/termometr.pdf

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Brałbym Samsunga ale 3 lata gwarancji kurcze no a tez ciuchutki

SAMSUNG Wind-Free Elite ma tak jak haier 16 db no i przy tym to można spać.

To teraz co lepej haier flexis plus z 5 letnią gwarancją i liczyć że jak padnie to 5 lat gwary to sporo czy Samsunga z 3 letnia gwarancją i ryzykować 2 lata krótszą ochronę dla teoretycznie lepszej jakości ?

Link do komentarza
Dnia 23.03.2022 o 11:05, dune2 napisał:

ako że mieszkam w bloku i pod sobą mam sąsiadów to najważniejszym dla mnie parametrem jest głośność klimatyzatora bo nie może przeszkadzać sąsiadom ale i ja chcę spać przy jak najmniejszym hałasie.

Ciekawe czy wiesz mądralo że te 16 dB które ciebie tak kręcą, bo bardzo dbasz o sąsiadów, to może mieć jedynie jednostka wewnętrzna i to w najniższym trybie obciążenia, bo jednostka zewnętrzna to niestety ale ma 47dB, no i sąsiady pewnie ciebie pogonią.

 

Link do komentarza
Dnia 30.03.2022 o 17:08, demo napisał:

Ciekawe czy wiesz mądralo że te 16 dB które ciebie tak kręcą, bo bardzo dbasz o sąsiadów, to może mieć jedynie jednostka wewnętrzna i to w najniższym trybie obciążenia, bo jednostka zewnętrzna to niestety ale ma 47dB, no i sąsiady pewnie ciebie pogonią.

 

ej ej wyluzuj bo popuścisz mądralo jakbyś więcej myślał a mniej pisał to byś rozumiał że 16 dB mnie kręci bo ma to wpływ na mój sen a nie sąsiadów.Może u ciebie sąsiedzi spią w twoim mieszkaniu ale u mnie nie hehe

Tak więc czytaj ze zrozumieniem a nie na odczepne to wtedy będziesz wiedział że 16 db jest w jedn. wew.

Ośmieszyłeś się podobnie jak z tymi decybelami.

 

Na chwilę obecną na polu boju zostały dwa.
Haier flexi plus i Mitsubishi Diamond.Na plus haiera 16 db i niższa cena bo mitsubishi ma 19 db ale jego plus to teoretycznie mniejsza awaryjnośc a więc świadomośc że się mądrzej wybrało.No i co tu robić.

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 a ten dalej troluje no cóż na każdym forum jest jeden blazen i to stały bywalec wygląda na to że tutejszego już poznałem ;)

co gorsze tyle postów nastukał i dalej nie wie że 3 db to dwukrotna różnica głośności i jak trep pisze coś o sąsiadach a przecież tu chodzi o tryb nocny jednostki wewnętrznej.Pajac totalny :)

 

Po analizach stwierdziłem że chcę Mitsubishi dokładnie model Diamond i dam radę przy tych 19 db.
Problemem jest oczywiście cena oraz znalazienie w trójmieście firmy z autoryzacją Mtsubishi żeby miec  5 lat gwarancji no i dostępność bo na nie trzeba czekać długo czasem miesiąc i dłużej.

Narazie "najtańsza" firma oferuje mi takie ceny:

Mitsubishi Diamond:
- 1 x jednostka zewnętrzna 4,2kW MXZ-2F42VF
- 1 x jednostka wewnętrzna 1,8kW MSZ-LN18VG W
- 1 x jednostka wewnętrzna 2,5kW MSZ-LN25VG W

cena z montażem  14.500 brutto

Haier Flexis
-1 x 2U50S2SM1FA-3   5,1kW
- 2 x AS25S2SF1FA-WH 2,6kW 

cena z montażem 10500,- brutto

 

Różnica 4000 która mogę zaakceptować ale pan z jednej firmy poddał w wątpliwośc czy w przypadku Mitsubishi wystarczy 1,8 kW i 2,5 kW skoro jest w mieszkaniu bardzo ciepło bo dach bloku jest z papy smolistej i to ostatnie piętro.Pokoje mają 10 m i 20 m ale jego zdaniem powinny być 2,5 kW i 3,5 kW a to oznacza koniecznośc mocniejszej jedn. zewn. więc cena by wzrosła o kolejne parę tysięcy.

Nie wiem co zrobić czy brać tego Mitsubishi 1,8 kW i 2,5 kW czy jednak Haiera.

 

A teraz opcja którą chyba wybiorę a więc 2x2,5 kW + 5,3 kW. W dużym tym 20 m jest mniej goraco niż w tym mniejszym więc myślę że 2,5 kW starczy zwłaszcza że w nim mniej przebywam. No a do tego 10m gdzie jest totalny zaduch jak w saunie i w którym spię wezmę też 2,5 kW tak na wszelki wypadek.
Łącznie to wyjdzie ok 1000 zł drożej niż w wersji z 1,8 kW.
W sumie wychodzi już na ok 15000 za Mitsubishi ale będe spał spokojniej niż przy 10000 za Haiera.Spokojniej ze względu na fakt że mam lepszą firmę ;) 

 

Do białego perłowego chyba nie ma sensu dopłacać 115 euro ?

 

Model MSZ-LN25VG2 W - jest to kolor biały naturalny - cena 515 EUR
Model MSZ-LN25VG2 V - jest to kolor biały perłowy - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 B - jest to kolor czarny - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 R - jest to kolor bordowy - cena 630 EUR
Agregat MXZ-2F53VF3 - cena 1.805 EUR

Edytowano przez dune2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, dune2 napisał:

jak trep pisze coś o sąsiadach a przecież tu chodzi o tryb nocny jednostki wewnętrznej.

No to palancie głupi zacytuję co napisałeś w pierwszym poście, bo widać nie dość żeś głupi i bezczelny to jeszcze na dokładkę masz zaniki pamięci:

 

Dnia 23.03.2022 o 11:05, dune2 napisał:

Jako że mieszkam w bloku i pod sobą mam sąsiadów to najważniejszym dla mnie parametrem jest głośność klimatyzatora bo nie może przeszkadzać sąsiadom

 

Ale  tak naprawdę nie ma większego znaczenia co palant pisał wcześniej, bo tu chyba raczej dobry psychiatra by miał zastosowanie a nie klimatyzator. :tease2:

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...