Skocz do zawartości

Historia edycji

dune2

dune2

 a ten dalej troluje no cóż na każdym forum jest jeden blazen i to stały bywalec wygląda na to że tutejszego już poznałem ;)

co gorsze tyle postów nastukał i dalej nie wie że 3 db to dwukrotna różnica głośności i jak trep pisze coś o sąsiadach a przecież tu chodzi o tryb nocny jednostki wewnętrznej.Pajac totalny :)

 

Po analizach stwierdziłem że chcę Mitsubishi dokładnie model Diamond i dam radę przy tych 19 db.
Problemem jest oczywiście cena oraz znalazienie w trójmieście firmy z autoryzacją Mtsubishi żeby miec  5 lat gwarancji no i dostępność bo na nie trzeba czekać długo czasem miesiąc i dłużej.

Narazie "najtańsza" firma oferuje mi takie ceny:

Mitsubishi Diamond:
- 1 x jednostka zewnętrzna 4,2kW MXZ-2F42VF
- 1 x jednostka wewnętrzna 1,8kW MSZ-LN18VG W
- 1 x jednostka wewnętrzna 2,5kW MSZ-LN25VG W

cena z montażem  14.500 brutto

Haier Flexis
-1 x 2U50S2SM1FA-3   5,1kW
- 2 x AS25S2SF1FA-WH 2,6kW 

cena z montażem 10500,- brutto

 

Różnica 4000 która mogę zaakceptować ale pan z jednej firmy poddał w wątpliwośc czy w przypadku Mitsubishi wystarczy 1,8 kW i 2,5 kW skoro jest w mieszkaniu bardzo ciepło bo dach bloku jest z papy smolistej i to ostatnie piętro.Pokoje mają 10 m i 20 m ale jego zdaniem powinny być 2,5 kW i 3,5 kW a to oznacza koniecznośc mocniejszej jedn. zewn. więc cena by wzrosła o kolejne parę tysięcy.

Nie wiem co zrobić czy brać tego Mitsubishi 1,8 kW i 2,5 kW czy jednak Haiera.

 

A teraz opcja którą chyba wybiorę a więc 2x2,5 kW + 5,3 kW. W dużym tym 20 m jest mniej goraco niż w tym mniejszym więc myślę że 2,5 kW starczy zwłaszcza że w nim mniej przebywam. No a do tego 10m gdzie jest totalny zaduch jak w saunie i w którym spię wezmę też 2,5 kW tak na wszelki wypadek.
Łącznie to wyjdzie ok 1000 zł drożej niż w wersji z 1,8 kW.
W sumie wychodzi już na ok 15000 za Mitsubishi ale będe spał spokojniej niż przy 10000 za Haiera.Spokojniej ze względu na fakt że mam lepszą firmę ;) 

 

Do białego perłowego chyba nie ma sensu dopłacać 115 euro ?

 

Model MSZ-LN25VG2 W - jest to kolor biały naturalny - cena 515 EUR
Model MSZ-LN25VG2 V - jest to kolor biały perłowy - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 B - jest to kolor czarny - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 R - jest to kolor bordowy - cena 630 EUR
Agregat MXZ-2F53VF3 - cena 1.805 EUR

dune2

dune2

 a ten dalej troluje no cóż na każdym forum jest jeden blazen i to stały bywalec wygląda na to że tutejszego już poznałem ;)

 

Po analizach stwierdziłem że chcę Mitsubishi dokładnie model Diamond i dam radę przy tych 19 db.
Problemem jest oczywiście cena oraz znalazienie w trójmieście firmy z autoryzacją Mtsubishi żeby miec  5 lat gwarancji no i dostępność bo na nie trzeba czekać długo czasem miesiąc i dłużej.

Narazie "najtańsza" firma oferuje mi takie ceny:

Mitsubishi Diamond:
- 1 x jednostka zewnętrzna 4,2kW MXZ-2F42VF
- 1 x jednostka wewnętrzna 1,8kW MSZ-LN18VG W
- 1 x jednostka wewnętrzna 2,5kW MSZ-LN25VG W

cena z montażem  14.500 brutto

Haier Flexis
-1 x 2U50S2SM1FA-3   5,1kW
- 2 x AS25S2SF1FA-WH 2,6kW 

cena z montażem 10500,- brutto

 

Różnica 4000 która mogę zaakceptować ale pan z jednej firmy poddał w wątpliwośc czy w przypadku Mitsubishi wystarczy 1,8 kW i 2,5 kW skoro jest w mieszkaniu bardzo ciepło bo dach bloku jest z papy smolistej i to ostatnie piętro.Pokoje mają 10 m i 20 m ale jego zdaniem powinny być 2,5 kW i 3,5 kW a to oznacza koniecznośc mocniejszej jedn. zewn. więc cena by wzrosła o kolejne parę tysięcy.

Nie wiem co zrobić czy brać tego Mitsubishi 1,8 kW i 2,5 kW czy jednak Haiera.

 

A teraz opcja którą chyba wybiorę a więc 2x2,5 kW + 5,3 kW. W dużym tym 20 m jest mniej goraco niż w tym mniejszym więc myślę że 2,5 kW starczy zwłaszcza że w nim mniej przebywam. No a do tego 10m gdzie jest totalny zaduch jak w saunie i w którym spię wezmę też 2,5 kW tak na wszelki wypadek.
Łącznie to wyjdzie ok 1000 zł drożej niż w wersji z 1,8 kW.
W sumie wychodzi już na ok 15000 za Mitsubishi ale będe spał spokojniej niż przy 10000 za Haiera.Spokojniej ze względu na fakt że mam lepszą firmę ;) 

 

Do białego perłowego chyba nie ma sensu dopłacać 115 euro ?

 

Model MSZ-LN25VG2 W - jest to kolor biały naturalny - cena 515 EUR
Model MSZ-LN25VG2 V - jest to kolor biały perłowy - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 B - jest to kolor czarny - cena 630 EUR
Model MSZ-LN25VG2 R - jest to kolor bordowy - cena 630 EUR
Agregat MXZ-2F53VF3 - cena 1.805 EUR

×
×
  • Utwórz nowe...