Skocz do zawartości

Historia edycji

pp22

pp22

12 godzin temu, retrofood napisał:

 

No to nic nie musisz. Ważne tylko abyś go nie zawalił przy odkopywaniu fundamentów.

 

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

To jest BARDZO WAŻNA UWAGA!!!

To powinien - bez pośpiechu - zrobić ktoś, kto wie jak takie operacje, prawidłowo i bezpiecznie, się wykonuje...

 

Wykop nie będzie robiony na pełną głębokość. Dodatkowo biorę do tego człowieka, który nieraz się tym zajmował.

A co z sytuacją że wykop robię jeszcze na swojej działce, ale koparka jeździ co prawda po trawniku którym to ja się zajmuję, ale mieści się już w pasie drogowym (dom 3-4 metry od chodnika sąsiadującego z drogą powiatową. Muszę składać papiery o zajęcie pasa drogowego na czas prac?

 

Pytanie jeszcze co z resztą punktów.

 

Moje wątpliwości dalej budzi:

1. Rozbiórka murowanych kominów, których nie odtwarzam do tego samego stanu (bo puszczam same rury wentylacyjne i rurę pieca gazowego).

2. Montaż kominka i systemu kominowego do tego kominka. To by było w innym miejscu niż dotychczasowy komin. Co prawda umiejscowiłbym go tak, żeby ominąć więźbę dachową, ale muszę się przebijać przez odlewany strop.

pp22

pp22

12 godzin temu, retrofood napisał:

 

No to nic nie musisz. Ważne tylko abyś go nie zawalił przy odkopywaniu fundamentów.

 

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

To jest BARDZO WAŻNA UWAGA!!!

To powinien - bez pośpiechu - zrobić ktoś, kto wie jak takie operacje, prawidłowo i bezpiecznie, się wykonuje...

 

Wykop nie będzie robiony na pełną głębokość. Dodatkowo biorę do tego człowieka, który nieraz się tym zajmował.

A co z sytuacją że wykop robię jeszcze na swojej działce, ale koparka jeździ co prawda po trawniku którym to ja się zajmuję, ale mieści się już w pasie drogowym (dom 3-4 metry od chodnika sąsiadującego z drogą powiatową. Muszę składać papiery o zajęcie pasu drogowego?

 

Pytanie jeszcze co z resztą punktów.

 

Moje wątpliwości dalej budzi:

1. Rozbiórka murowanych kominów, których nie odtwarzam do tego samego stanu (bo puszczam same rury wentylacyjne i rurę pieca gazowego).

2. Montaż kominka i systemu kominowego do tego kominka. To by było w innym miejscu niż dotychczasowy komin. Co prawda umiejscowiłbym go tak, żeby ominąć więźbę dachową, ale muszę się przebijać przez odlewany strop.

×
×
  • Utwórz nowe...