Skocz do zawartości

Historia edycji

pp22

pp22

Dnia 21.03.2022 o 23:12, retrofood napisał:

 

Czy to jest obiekt zabytkowy?

Dom nie jest zabytkiem, ani nie znajduje się na obszarze zabytkowym.

 

22 godziny temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Jeżeli dom jest wpisany do rejestru zabytków, potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Prace, które nie wymagają pozwolenia wymienione są w art. 29 ustawy Prawo budowlane: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf

Dziękuję za link, ale nie do końca znalazłem tam odpowiedź na moje pytania.

Według ustawy nie muszę zgłaszać prac polegających na ociepleniu budynku o wysokości do 12m, ale nie wiem np. czy fakt że muszę odkopać fundament coś zmienia w tej kwestii. 

 

Biorąc pod uwagę że jestem laikiem, prosiłbym jednak o odpowiedź na poszczególne punkty mojego postu. 

 

18 godzin temu, podczytywacz napisał:

Co to z grubsza za budynek? Z czego stawiany, jak wysoki? Jakie stropy?

 

Napisz coś o budynku, jego położeniu i rodzaju podłoża/ziemi na działce...

 

 

 

Jaki jest dach i w jakim stanie więźba dochowa?

Czy też do wymiany?

 

Dom poniżej 10m

Budowany z cegły i bloczków.

Strop wylewany.

Więźba i pokrycie zostają (blacha). Uzupełniającym tylko otworu w pokryciu po kominach. 

Na ziemi to ja się nie znam, ale grunt jest dość twardy, a w okolicy nie ma "piaszczystej" gleby. 

Z trzech stron fundament jest w odległości ponad 4 metrów od granicy działki, z czwartej strony jest około metra od granicy (3 metry od budynku jest chodnik a dalej droga powiatowa.

 

pp22

pp22

Dnia 21.03.2022 o 23:12, retrofood napisał:

 

Czy to jest obiekt zabytkowy?

Dom nie jest zabytkiem, ani nie znajduje się na obszarze zabytkowym.

 

21 godzin temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Jeżeli dom jest wpisany do rejestru zabytków, potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Prace, które nie wymagają pozwolenia wymienione są w art. 29 ustawy Prawo budowlane: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf

Dziękuję za link, ale nie do końca znalazłem tam odpowiedź na moje pytania.

Według ustawy nie muszę zgłaszać prac polegających na ociepleniu budynku o wysokości do 12m, ale nie wiem np. czy fakt że muszę odkopać fundament coś zmienia w tej kwestii. 

 

Biorąc pod uwagę że jestem laikiem, prosiłbym jednak o odpowiedź na poszczególne punkty mojego postu. 

18 godzin temu, podczytywacz napisał:

Co to z grubsza za budynek? Z czego stawiany, jak wysoki? Jakie stropy?

 

Napisz coś o budynku, jego położeniu i rodzaju podłoża/ziemi na działce...

 

 

 

Jaki jest dach i w jakim stanie więźba dochowa?

Czy też do wymiany?

 

×
×
  • Utwórz nowe...