Skocz do zawartości

zwiększenie powierzchni piwnicy do istniejącego częściowego podpiwniczenia


Recommended Posts

Witam

 

Dostałem od babci i dziadka dom w spadku o powierzchni 110m2 (3 pokoje, łazienka, kuchnia, garderoba). Dom ma 25lat i jest częściowo podpiwniczony pod kuchnią, łazienką i korytarzem. Chciałbym zapytać czy jest realna szansa i możliwość dobudowy piwnicy pod pokojem na parterze. Dom jest na lekkich spadzie, różnica wysokości okna między kuchnią, a pokojem wynosi około 25-30cm, więc piwnica pod pokojem byłaby wyżej od poziomu gruntu w porównaniu do istniejącej części. Jakie przy obecnych warunkach byłyby koszta takiej operacji i czy w ogóle jest to w ogóle możliwe do zrobienia. Chcę tą powierzchnię zagospodarować na siłownię i składzik narzędzi i sprzętu wędkarskiego.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza

Koszty nie są duże, tylko jak to zrobić? Wykopać np jeden róg budynku,wstawić słup zbrojeniowy, zaszalować, zalać betonem i pokropić święconą wodą przed wykopaniem z drugiej strony ściany nośnej. Potem po drugiej stronie ściany nośnej taki sam słup i dopiero można by się brać za podkopanie całej jednej ściany nośnej, zbrojenie i szalowanie, oczywiście plus fundament na każdej takiej ścianie. Ewentualnie prościej pustaki szalunkowe np 40×60 zalewać, a na samej górze murować.

Link do komentarza

Tiaaa... najważniejsze to pokropienie wodą święconą, najlepiej prosto z Gwadelupy... :zalamka: Luuudzie...

 

W obecnej piwnicy masz teraz co - kotłownię? skład opału? Jaka jest aktualnie wysokość pomieszczeń w piwnicy?

Na pewno musisz

6 godzin temu, TheWojt napisał:

popytać tatę

i postudiowac projekt razem z budowlańcem-konstruktorem i dać mu do wykonania projekt przebudowy. Może jeszcze znajdzie się ten z pieczątki na projekcie...

 

Żadne media tamtędy nie są doprowadzone?

 

A nie prościej, taniej, myślę że rozsądniej wybudować składzik na narzędzia w ogrodzie, a na siłownię wydzielić część składu na opał?

 

 

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Wyłącznie na podstawie projektu budowlanego i pozwolenia na budowę

i jeszcze pod kierownictwem kumatego kierownika budowy...

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Tanio nie będzie.

Tym bardziej, że może wyjść tak, jak u mojego szefa przed wielu laty...

Mianowicie szef, zarabiający w wielu miejscach i niemało, budował dom i, jako że chodził często na siłownię z kolegami i tam ostro ćwiczyli, a potem - razem - też "ostro ćwiczyli", to postanowił w podpiwniczeniu urządzić prawdziwą siłownie, nie szczędząc w kosztach... Wybudował, wyposażył WE WSZYSTKO - tanio nie było... i... po "uroczystej inauguracji" to WSZYSTKO zaczęło zarastać kurzem i pokazał się brzuszek szefowy... Okazało się, że bardziej od siłowni  potrzebne było towarzystwo - przerzucili się na brydża...

Link do komentarza
23 godziny temu, TheWojt napisał:

Witam

 

Dostałem od babci i dziadka dom w spadku o powierzchni 110m2 (3 pokoje, łazienka, kuchnia, garderoba). Dom ma 25lat i jest częściowo podpiwniczony pod kuchnią, łazienką i korytarzem. Chciałbym zapytać czy jest realna szansa i możliwość dobudowy piwnicy pod pokojem na parterze. Dom jest na lekkich spadzie, różnica wysokości okna między kuchnią, a pokojem wynosi około 25-30cm, więc piwnica pod pokojem byłaby wyżej od poziomu gruntu w porównaniu do istniejącej części. Jakie przy obecnych warunkach byłyby koszta takiej operacji i czy w ogóle jest to w ogóle możliwe do zrobienia. Chcę tą powierzchnię zagospodarować na siłownię i składzik narzędzi i sprzętu wędkarskiego.

 

Pozdrawiam

A czym zagospodarowałeś częściowo podpiwniczoną część?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...