Skocz do zawartości

Przepompownia ścieków przy działce


anna27

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie czy jest ktos z forumowiczow ktory mial problem z przepompownia sciekow przy dzialce na osiedlu domkow jednorodzinnych ? jestem w trakcie kupna takiej dzialki i zaraz przy drodze wewnetrznej w planie jest przepompownia i zastanawiam sie czy taka przepompownia nie stanowi jakis problemow typu halas odor itp ?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie czy jest ktos z forumowiczow ktory mial problem z przepompownia sciekow przy dzialce na osiedlu domkow jednorodzinnych ? jestem w trakcie kupna takiej dzialki i zaraz przy drodze wewnetrznej w planie jest przepompownia i zastanawiam sie czy taka przepompownia nie stanowi jakis problemow typu halas odor itp ?



Gdzie tu są posty na temat ścieków, szamba i oczyszczalni. (o odorkach,kłopotach itp) I tak prywatnie to ja bym wybrał inną działkę.
Link do komentarza
Dodam ze to nie jest taka typowa "duza" przepompownia...Po prostu jest mala skrzynka elektryczna ktora zasila i jest taki jaki jakby "wlaz betonowy o wysokosci 0.5 m" usystowane poza dzialka przy drodze wewnetrznej.Nie wiem czy to mozna nazwac przepompownia z prawdziwego zdarzenia..Moze ktos ma doswiadczenie w takim wypadku? pozdr
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie czy jest ktos z forumowiczow ktory mial problem z przepompownia sciekow przy dzialce na osiedlu domkow jednorodzinnych ? jestem w trakcie kupna takiej dzialki i zaraz przy drodze wewnetrznej w planie jest przepompownia i zastanawiam sie czy taka przepompownia nie stanowi jakis problemow typu halas odor itp ?



Jeżeli chodzi o odór, to raczej nie powinno być problemu. Taka przepompownia wyeliminuje tylko gromadzenie ścieków w istniejących szambach ( nie zawsze szczelnych) i wytwarzanie się odorów oraz przesiąkanie do gruntu. Nieprzyjemne zapachy czuć było by wtedy, gdyby ścieki przetrzymywane były przez dłuższy czas w zbiornikach i zaczynałyby się w nich procesy gnilne.Takie przepompownie z reguły zaprojektowane są w ten sposób, że odprowadzają na bieżąco ścieki do najbliższej oczyszczalni.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
CZYM DALEJ TYM LEPIEJ OD PRZEPOMPOWNIi - mam podobną sytuacje. Poprzedni właściciel dał się przekonać za pomocą nieznanej mi argumentacji i zgodził się na wybudowanie przepompowni dosłownie 6 m od budynku - S M R Ó D niesamowity !!! P roponuje przed ewentualnum zakupem dobrze sprawdzić to miejsce. Są miejsca gdzie więcej śmierdzi a są takie że mniej ale śmierdzieć musi ! Przebywałem w domku około godziny - po otworzeniu okna - DOSŁOWNIE JAK W UBIKACJI po załatwieniu sie - O D R A D Z A
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
witam,

podbijam temat bo jesteśmy w podobnej sytuacji - przy działce z bliźniakiem (Wilczyce pod Wrocławiem) który zamierzamy kupić jest taka przepompownia (w ziemi właz + skrzynka elektryczna)

wg słów kierownika z zakładu usług komunalnych nie jest w żadnym zakresie szkodliwa czy uciążliwa, skrzynka na napięcie 400W, jest to mała przepompownia która na głębokości 3 czy 5 m łączy 2 rury, przepompowuje z jednej do drugiej ścieki, są takie 2 zbierające ścieki z ul. Słonecznej i Familijnej.

z kolei na forach poza uspokajającymi informacjami czytałem też posty alarmujące , podobnie jak tu.
główne podawane powody to zapachy, gazy, szkodliwe mikroorganizmy itp

chcemy mieć absolutną pewność jak jest - dlatego proszę wszystkie osoby które się zetknęły z taką przepompownią o informacje praktyczne, bo musimy na dniach podjąć decyzję co do zakupu.

pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
  • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...