Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej umieścić wodomierz


Reksio

Recommended Posts

Cytat

Witam,
Mam pytanko,gdzie najlepiej umieścić wodomierz gdy nie mam piwnicy?
Pozdrawiam




Można go jeszcze umieścić w pomieszczeniu gospodarczym (jeśli go posiadasz) , kuchni, łazience.Musisz tylko pamiętać o tym,że wysokość pomieszczenia, w którym znajduje się wodomierz, nie powinna być mniejsza niż 1,8 m, a odległość wodomierza od ściany, przez którą doprowadzone jest przyłącze wodociągowe - większa niż 1 m.
Link do komentarza
W budynku mieszkalnym wodomierz powinien być klasy 2,5m3/h,więc nie jest on znów taki malutki.Coraz częściej wodociągi wymagają zainstalowania wodomierze w specjalnej konsoli,co wydłuża jego rozmiary.Poza tym warto tam dodać filtroreduktor,czasem wymagany jest zawór antyskażeniowy,+ przed filtrored. jeszcze jakiś trójnik z odejściem na ogród.To wszystko daje nam nawet pół metra długości,więc łazienka nie zawsze to pomieści.
Link do komentarza
Cytat

W budynku mieszkalnym wodomierz powinien być klasy 2,5m3/h,więc nie jest on znów taki malutki.Coraz częściej wodociągi wymagają zainstalowania wodomierze w specjalnej konsoli,co wydłuża jego rozmiary.Poza tym warto tam dodać filtroreduktor,czasem wymagany jest zawór antyskażeniowy,+ przed filtrored. jeszcze jakiś trójnik z odejściem na ogród.To wszystko daje nam nawet pół metra długości,więc łazienka nie zawsze to pomieści.



Przydała by się taka skrzyneczka jak na bezpieczniki.
Link do komentarza
Cytat

Chyba lepiej mieć własną studnię...



Proponowanie komukolwiek umieszczenia wodomierza w studni nie jest dobrym pomysłem. icon_biggrin.gif (żart)
Nie wszyscy mogą mieć studnie głębinową z dobrą wodą. A jak ktoś się buduje w mieście to go bez pytania podłączą do wodociągów więc z tym wodomierzami to nie jest wcale taki błachy problem. A w garażu to się nie ich... Nie; chyba się nie da.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...