Skocz do zawartości

Powstaje darmowy program budowlany


Recommended Posts

Witam, ostatnimi czasy trochę się nudziłem, a że nie chcialbym wypaść z formy, to postanowiłem stworzyć aplikację użytkową, taką która naprawdę mogła by być wykorzystywana i która byłaby całkowicie darmowa. Wybór padł na budownictwo, bo sam wiem, ile trwają te wszystkie kalkulacje i porównywanie ofert... Ta wersja która jest teraz do pobrania obsluguje tylko układanie płytek, ale też nie w 100% tak jakbym chciał, prace w każdym bądź razie trwają i niedługo pojawią się moduły malowania i innych prac budowlanych. Prosiłbym o pobranie aplikacji i poświęcenie jej 3 minut a później skomentowanie w tym temacie, czego jej brakuje i co działa nie tak jak powinno, gdy się coś tworzy samemu to wydaje się ze jest to intuicyjne a nie zawsze jest to prawda. Z góry dziekuje za poświęcony czas, tym którzy się zdecydują i prosiłbym o krytykę ale z wyjaśnieniem, dlaczego coś się wam nie podoba.


Kalkulator płytek v1.0
Kalkulator farby v1.0

Aktualizacja do wersji 1.2 jeszcze sporo nie działa ale kalkulatory działają, a w ciągu najbliższego tygodnia będzie działać myślę że już ok. 80% funkcji. Zapraszam do ściągnięcia i oceniania.

Kalkulator v 1.2

Jeśli komuś się nie uruchamiają te programy, to wystarczy ściągnąć i zainstalować javę. Tutaj link -> JAVA
Link do komentarza
Cytat

Już nad tym pracuję, dziękuje za trafną uwage, przyda się więcej, później chcę wszystkie moduły zgrać w jeden program z menu. Co by się jeszcze przydało, co można policzyć wzorami matematyczniemi?



Jakby taK można było wyliczyć ilość materiałów potrzebnych do ocieplania domu i późniejsze szacunkowe koszty opłaty za ogrzewanie?

I niestety plik *.*.jar nie daje się u mnie otworzyć.
Link do komentarza
W pierwszym poście dodałem link do java machine, prosze zainstalować i będzie działać. Z obliczaniem kosztów ogrzewania będzie problem, natomiast, z samą ilością materiału oczywiście nie, taki moduł specjalnie postaram się dodać do środy. Jeżeli jest tu ktoś kto byłby mi w stanie podać informacje nt. obliczania kosztów ogrzewania to mógłbym stworzyć taki modól, potrzebna jest jednak taka osoba, jeżeli ktoś wie, to prosiłbym o kontakt.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Tematyka wplywu poszczególnych rozwiązań materiałowych na bilans energetyczny budynku jest niezwykle skomplikowana i wymaga każdorazowo wykonania analizy cieplno-wilgotnościowej. Na dzień dzisiejszy nie możliwe do opracowania modułowego na komputer dla celów ogólnodostępnych z dwóch powodów:
1. Semantyka działań podczas analizy jest skomplikowana i indywidualnie dopasowywana do każdego przypadku.
2. Analizy wykonuje się w wykorzystaniem bardzo drogich programów komputerowych.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB
www.bdb.com.pl
Link do komentarza
Cytat

1. Semantyka działań podczas analizy jest skomplikowana i indywidualnie dopasowywana do każdego przypadku.



Ale żeś bełkot zapodał icon_smile.gif

Znaczenie słowa semantyka:
1. dział językoznawstwa, którego przedmiotem jest analiza znaczeń wyrazów
2. dział semiotyki zajmujący się badaniem związków, jakie zachodzą między wyrażeniami języka a przedmiotami, do których się one odnoszą
Źródło: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=Semantyka+

To teraz powiedz, co miałeś na myśli?
Link do komentarza
Anno K

proponuje Ci liczenie proste :

1. styropian 1,1 m2 na 1 m2 ściany ( otwory oczywiście odliczamy )
grubość w cm na m3 przeliczysz bez problemu ( np. : styropian gr. 5 cm to = 0,05 * 1,1= 0,055 m3 itd)
2. Na 1 m2 przy kołkowaniu wyjdą ci 4-6 kołki , budynku niskiego można nie kołkować ale dociepleniowcy nie powinni pożałować wtedy kleju, szczególnie na te warstwy u góry

3. Klej do styropianu - nie mniej jak 4 kg/m2 , z zaciągnięciem siatki wyjdzie jakieś 6 kg/ m2

4. Siatka zbrojąca ok,. 1,2 m2 /m2 ( musisz brać pod uwagę zakłady minimum 10 cm )

5. Tynk - w zależności od wybranego rodzaju i technologii - producenci podają normy na opakowaniach i w internecie .
Warto mieć na uwadze jakąś rezerwę - 5-10 % więcej , ale to można uzupełnić w trakcie wykonywania prac , kiedy już będziesz znała "wydajność i materiałożerność " swoich wykonawców.

No i już mniej więcej - dokładniej raczej się nie dowiesz ile czego potrzeba.

no dojdą jeszcze :
- listwa startowa - po długości budynku , obliczysz sobie obwód z projektu lub z miara w naturze
- listwy do ochrony narożów - jw. z projektu lub z natury

W kwestii kosztów ogrzewania ... cóż ma na to wpływ wiele czynników, łatwo przedobrzyć . Przede wszystkim rodzaj wybranej metody ma tutaj duże znaczenie. Zwykle jednak rozwiązania tanie w eksploatacji sa drogie w wykonaniu i odwrotnie. Najefektywniejszym jest dziś pompma ciepła ale koszt jej montażu to 30 - 50 tys.zł w zalezności od powierzchni domu. Wydaje mi sie, żej kwestii najlepiej jednak skontaktowac sie z fachowcami którzy podpowiedza optymalne rozwiązanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...