Skocz do zawartości

Okablowanie


Sylwuś

Recommended Posts

Witam
Na jakiej wysokości instaluje sie okablowanie jesli chodzi o nadproża pytam sie bo zawiesić zasłonki muszę położyć tak aby się nie wwiercić w kabel ?
W obecnych czasach ile teraz bierze elektryk od zwanego punktu ? A ile za podczepienie szafki z bezpiecznikami . I co to jest punkt?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Na jakiej wysokości instaluje sie okablowanie jesli chodzi o nadproża pytam sie bo zawiesić zasłonki muszę położyć tak aby się nie wwiercić w kabel ?
W obecnych czasach ile teraz bierze elektryk od zwanego punktu ? A ile za podczepienie szafki z bezpiecznikami . I co to jest punkt?



U mojego brata (okolice Warszawy) elektryk zainkasował za punkt 35 złotych.(w ramach tej ceny założył mu również:kinkiety,żyrandole, gniazdka).
Punkt=wykucie, obsadzenie puszki i podłączenie.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Witam
Na jakiej wysokości instaluje sie okablowanie jesli chodzi o nadproża pytam sie bo zawiesić zasłonki muszę położyć tak aby się nie wwiercić w kabel ?
W obecnych czasach ile teraz bierze elektryk od zwanego punktu ? A ile za podczepienie szafki z bezpiecznikami . I co to jest punkt?





dokładnie nie powiem. mogę powiedzieć ile wziął u mnie 23zł za punkt i 200zł za szafkę z bezpiecznikami, bez materiału. I dał na piśmie gwarancje . Jeśli mi sie cos zdarzy w instalacji to przyjedzie i zrobi wszystko gratis tylko zwrot za dojazd . Myślę że to uczciwe podejście. Jakby co służe namiarami
Link do komentarza
Cytat

Witam
Na jakiej wysokości instaluje sie okablowanie jesli chodzi o nadproża pytam sie bo zawiesić zasłonki muszę położyć tak aby się nie wwiercić w kabel ?



W przybliżeniu możesz to określić, patrząc na poziom puszek pod sufitem.
Dokładniej za pomocą wykrywacza przewodów (koszuje ok 20 zł chyba).

Ale i tak trzeba być ostrożnym! icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...