Skocz do zawartości

Ceny za malowanie ścian wewnętrznych


Recommended Posts

Położyłem tynki wewnętrzne,chcę teraz zatrudnić malarza do malowania ścian. Ile to kosztuje???
Jeden z malarzy przedstawił mi następujący kosztorys:
- jednokrotne szpachlowanie, oraz trzykrotne malowanie( grunt pod farbę + dwie warstwy farby) - 22,50zł/m2.
- następnie za przykręcenie płyt k-g na wykonanych już wcześniej stelażach( dach całkowicie ocieplony tylko bez płyt),szpachlowanie z malowaniem - 28 zł/m2. Prosze was o poradę czy to dużo !? Mi osobiście wydaje mi się strasznie dużo! Zaznaczam że materiał jest kupiony przezemnie.
Link do komentarza
Witam
Zaskoczyły mnie ceny szpachlowanie z malowaniem za 22,40 to lekka przesada wszystko zależy od regionu polski .
w województwie Lubelskim 13-15 zł już za gładź za dwukrotne malowanie 5 zł .
jeśli chodzi o płytę mam nadzieję że podwójnie to do 20 zł. coraz więcej zaczynamy płacić fachowcom za roboty wykończeniowe i budowlane a naprawdę to nie jest aż takie trudne do zrobienia samemu sporo ludzi wyjechało na zachód i ceny przez to wzrosły.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Położyłem tynki wewnętrzne,chcę teraz zatrudnić malarza do malowania ścian. Ile to kosztuje???
Jeden z malarzy przedstawił mi następujący kosztorys:
- jednokrotne szpachlowanie, oraz trzykrotne malowanie( grunt pod farbę + dwie warstwy farby) - 22,50zł/m2.
- następnie za przykręcenie płyt k-g na wykonanych już wcześniej stelażach( dach całkowicie ocieplony tylko bez płyt),szpachlowanie z malowaniem - 28 zł/m2. Prosze was o poradę czy to dużo !? Mi osobiście wydaje mi się strasznie dużo! Zaznaczam że materiał jest kupiony przezemnie.


Mąż mówi że jednokrotne szpachlowanie to 5-10zł,malowanie dwukrotne to 4-10zł ,oczywiście wliczone w to jest gruntowanie tak pod gips jak i pod farbę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
w moim cenniku (w Szczecinie) gruntowanie + malowanie x2 - 10zł/m2
szpachlowanie 15-17 zł/m2

Może niektórzy sądzą, że ceny kosmiczne, ale solidność i precyzja wymaga dużego poświęcenia i są inwestorzy którzy to doceniają i są z wykonanych usług zadowoleni.


Prowincjusze mają lepiej ,o jakieś 20% taniej płacą za te usługi./mówię o usługach fachowców a nie Jasia i Frania co pędzle za malarzem nosili i uważają się za ,tu cytat ,,fachura jestem". icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Położyłem tynki wewnętrzne,chcę teraz zatrudnić malarza do malowania ścian. Ile to kosztuje???
Jeden z malarzy przedstawił mi następujący kosztorys:
- jednokrotne szpachlowanie, oraz trzykrotne malowanie( grunt pod farbę + dwie warstwy farby) - 22,50zł/m2.
- następnie za przykręcenie płyt k-g na wykonanych już wcześniej stelażach( dach całkowicie ocieplony tylko bez płyt),szpachlowanie z malowaniem - 28 zł/m2. Prosze was o poradę czy to dużo !? Mi osobiście wydaje mi się strasznie dużo! Zaznaczam że materiał jest kupiony przezemnie.



Ja biorę za malowanie z gruntowaniem 6 zł. gipsowanie obowiązkowo dwukrotne z gruntowaniem 17 zł . Do tego dwa lata gwarancji na wykonane prace.Pracuję w Mławie i Warszawie plus okolice.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Aby rzemieślnik dobrze wykonał swoją pracę, musi włożyć w to sporo pracy i trudu, z czym niestety wiąże się czas. Jeśli szukacie taniego wykonawcy, to powinniście się liczyć z tym, że ekonomia dotyczy każdego. Rzemieślnika również, więc co za tym idzie, aby rachunek ekonomiczny był właściwy, to każdy musi wykonać dany metraż na dzień, aby nie dokładać do interesu i mieć w miarę jakiś zysk.
Osobiście nie wykonałbym czegoś takiego jak jednokrotne, czy kilkukrotne szpachlowanie czy malowanie. Robota musi być zrobiona dobrze, a to ile należy położyć warstw, zależy od wielu czynników. zależy od równości podłoża, od materiału jakim się posługujemy i od kolorów jakie chcemy uzyskać.
Szanowni Państwo!
sami postawcie się w położenie rzemieślnika, który aby dobrze wykonał szpachlowanie i malowanie, nie zrobi więcej dziennie, jak około 10 metrów dziennie, przy niezbyt równych tynkach.. Może wykonać więcej, ale może wykonać i mniej.
Biorąc około 25 zł, wychodzi 250 zł. dziennie. Odliczając koszty dzienne ZUS, podatek, paliwo, amortyzację samochodu, pozostała by stawka dzienna, za którą nie warto prowadzić usług.
Powinniście jeszcze brać pod uwagę to, że wygipsowana, lub jak kto woli wyszpachlowana ściana, powinna całkowicie wyschnąć przed malowaniem( a jest to kilka dni), bo gips ulega na ścianie minimalnym odkształceniom. A więc tam, gdzie jest grubsza warstwa gipsu, tam może powstać wgłębienie i po jakimś czasie jest widoczny cień przy zapalon\ym świetle, lub przy padającym słońcu.
Osobiście radziłbym znaleźć solidnego i uczciwego rzemieślnika, znającego się na swoim fachu i uzgodnić cenę od całości roboty, a nie od metra.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
zgadza się mało kto docenia nasza prace prawie wszyscy narzekają ze drogo ze długo itd. a nikt się nie zastanowi ze żaden z nas znaczy drobnych wykonawców nie jeździ Mercedesem S-klasa przewarznie jakis dostawczy lub kombi , nikt z nas nie jedzie na wakacjie do Grecji czy innego cieplego kraju dlaczego- bo musi tym od Mercedesow robic wykonczenie
haha
idz do sklepu i popatrz na towary kafelki ,panele dlaczego tam nie narzekaz na cena kupujesz kafelik za 80 zl m2 i myslisz ze one sa idealne, o nie juz producent spapral robote sa krzywe, wygiete,i nie rowne czasem zależy od wielkosci, nawet do 3-4 milimetrow i co wołasz majstra chcesz mu zaplacic najlepiej 20 zl za m2 polozenia kafli tych nierownych i wymagasz zeby wszysciutko bylo idealnie proste,fuga w fuge itd. kto to robi to wie o czym mowie
i majster musi sie pocic przecierz to nie sa klocki lego
robie w tym od 92 roku i tylko raz robilem proste kafelki byly one ze szkla i kazdy jeden docinany osobno piekna robota byla normalnie bajka
i teraz zobacz czym jeżdżą producenci parkietów ,kafli, i innych towarów tych samych które my kładziemy nie rzadko musząc je docinać ,doszlifować żeby wszystko dobrze pasowało
a na paczce z kafelkami napiszą żeby sprawdzać odcień ,ze mogą się różnic wielkością 3%do 5% itd .
ich się nie czepiacie no bo jak jeśli za parkiet zapłaciłeś 180 zł m2 no to musi być perfekt
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam
Zaskoczyły mnie ceny szpachlowanie z malowaniem za 22,40 to lekka przesada wszystko zależy od regionu polski .
w województwie Lubelskim 13-15 zł już za gładź za dwukrotne malowanie 5 zł .
jeśli chodzi o płytę mam nadzieję że podwójnie to do 20 zł. coraz więcej zaczynamy płacić fachowcom za roboty wykończeniowe i budowlane a naprawdę to nie jest aż takie trudne do zrobienia samemu sporo ludzi wyjechało na zachód i ceny przez to wzrosły.




I sam sobie odpowiedziales icon_biggrin.gif 15zl + 5 = 20zl bez gruntu - wiec nie rozumiem Twojego zdziwienia icon_smile.gif
Wydaje mi sie ze cena jest standardowa za standardowa usluge. Widzisz ja np jestem super fachowcem - bardzo dokladnym i ceny mam wygorowane icon_smile.gif. Oczywiscie w standardowych cenach tez pracuje, ale bardzo rzadko.
Jestem tylko dla ludzi lubiacych o nic sie nie martwic i miec wszystko zrobione tak ze "mucha nie siada" Zero strat typu parkiet porysowany, futryna zabrudzona, okno zaszpachlowane i inne straty ktore ludzie musza scierpiec gdy zatrudniaja idiotow, ktorzy zamiast mozgow maja sieczke.
Robie szpachle na wysoki standard i w normalnym czasie lub nawet szybciej. Zatrudniam wybitnych szpachlarzy itak np:
Szpachlowanie normalnych scian (nie regips) 25zl/m2 podwojnego szpachlowania - co daje 12,50zl przy pojedynczej szpachli - ale nigdy nie robi sie szpachli na raz!!! (wraz ze szlifowaniem scian) Trzecia szpachla (opcjonalnie dla wymagajacych i kazda nastepna dla extremalnie wymagajacych) to koszt 5zl/m2. To sa ceny bez gruntu!
Jednorazowe gruntowanie to 3zl/m2. Jednorazowe malowanie to 3zl/m2. Obsadzenie kantow to 2zl za mb.
Szpachlowanie na siatce lub flizelinie to plus 3zl na m2 pierwszej szpachli. Pierwsza szpachla jest wykonywana tzw FERTIG TUNICHEM - produkt Austriacki a nastepne szpachla sefry. Szpachluje swoim materialem. Podane ceny nie uwzgledniaja materialu. 3 lata gwarancji na pekniecia i odpadanie przy szpachlowaniu na siatce. Dla upartych mozliwosc szpachlowania przez nich wybranym materialem, ale im mniejsza jakosc materialu, tym cena robocizny moze isc w gore!
Takze jak sami widzicie moja cena to 3zl + 25zl + 3 zl + 3zl = 34zl/m2 I jesli myslicie ze nie mam klientow, to jestescie w bledzie. Ludzie maja dosc partactwa i duzo osob chce miec zrobione raz a dobrze - wtedy dzwonia do mnie icon_smile.gif
Moj kajet do kwietnia jest wypelniony po brzegi, ale jakby ktos chcial to tu jest moj nr.tel. 797283898
Cena oczywiscie podlega drobnym negocjacjom, ale tylko drobnym. Niestety za jakosc sie placi, a kto nie chce placic niech sobie kupi Chinska spachle i zatrudni Chinczykow. W przeciagu 10 lat wyniesie go to: moja cena razy dwa a sciany nadal nie beda gladkie. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam i pozdrawiam wybitnego szpachlarza ktory gladzie naklada w 3lub 4krotnie .Ja wykonuje tynki gipsowe pod tapety jak zarowno farbe swoje uslugi wykonuje w holandii no jesli czytam takie wlasnie posty wybitnych szpachlarzy to mi sie smiac chce bo taniej jest otynkowac i za taka usluge bez szlifowania biore 6euro a pan tu w kraju jest drozszy mimo ze praca jest tu tansza .Moim zdaniem nie zna sie pan dlatego nie podawal bym swego numeru .Przez ostanie lata wspolpracowalem z polskimi tynkarzami fachowcami i przestalem szukac ludzi do pracy poniewaz nie znalazlem.Najlepszymi ludzmi tynkarzmi okazywali sie ludzie ktorzy nie wykonywali tynkow czy gladzi w polsce icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A zapomnialem dodac ze w cenie jest wliczony material i dobrze na tym wychodze
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam i pozdrawiam wybitnego szpachlarza ktory gladzie naklada w 3lub 4krotnie .Ja wykonuje tynki gipsowe pod tapety jak zarowno farbe swoje uslugi wykonuje w holandii no jesli czytam takie wlasnie posty wybitnych szpachlarzy to mi sie smiac chce bo taniej jest otynkowac i za taka usluge bez szlifowania biore 6euro a pan tu w kraju jest drozszy mimo ze praca jest tu tansza .Moim zdaniem nie zna sie pan dlatego nie podawal bym swego numeru .Przez ostanie lata wspolpracowalem z polskimi tynkarzami fachowcami i przestalem szukac ludzi do pracy poniewaz nie znalazlem.Najlepszymi ludzmi tynkarzmi okazywali sie ludzie ktorzy nie wykonywali tynkow czy gladzi w polsce icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A zapomnialem dodac ze w cenie jest wliczony material i dobrze na tym wychodze




Na poczatek napisze panu tak, ze szpachle naklada sie nawet 6 razy np trzy inne szpachle na sciane.
Gora na 2 razy inna szpachla, dol inna i calosc jeszcze raz. Ale pewnie pan o tym nigdy nie slyszal.
Chyba nie zdaje pan sobie sprawy do czego sa zdolni Niemieccy inzynierowie icon_smile.gif
Chyba nie zdaje pan sobie sprawy czego Niemiec czasami moze zapragnac.
Co do Tynkow - napisalem w moim poscie ze wykonuje szpachle swoim materialem!
Fertig Tunich - jest czyms w rodzaju tynku i szpachli w jednym. Na stare sciany kladzie sie go na 2 razy a potem szpachla to tylko jedna lub dwie warstwy (bardzo delikatne - mozna powiedziec ze dla zabarwienia na bialo) Oczywiscie bez szlifowania - ale takich bzdur nie pisze, bo zawsze gdzies trzeba papierka uzyc icon_smile.gif Wlasnie robie remont u siebie i zareczam panu ze gdybym panu zlecil szpachlowanie u mnie to rzucilby pan narzedziami i poszedl do domu, wyklinajac na mnie, a sprawa pewnie odbilaby sie pewnie sadem. Niestety jestem perfekcjonista i na moje niszczescie podobno mam laser w oku i widze kazda nierownosc - a sa wszedzie. Bede musial spac pod tymi nierownosciami, bo niema szpachlarza idealnego i nawet ja nie jestem w stanie wyprowadzic wszystkich scian na idealna szybe icon_sad.gif . No chyba ze zechcialby pan mnie od tego uwolnic, i wszystko wyprostowac idealnie - to bede zobowiazany icon_smile.gif
Dlatego wlasnie to mnie chce sie smiac, jak ktos mi mowi ze szpachluje bez szlifowania. Jak mialem 20 lat to tez tak mowilem. Dzis jestem starszy i zeby na tym zjadlem. Szpachluje dwa razy lepiej niz kiedys, tak samo lewa jak i prawa reka, i nie raz zrobilem gladz, tak ze szlifowac sie mie musialo, a i tak gdzie niegdzie sie slifowalo!!!
Pisze pan ze taniej jest otynkowac. Moze i taniej, ale nie o to chodzi! Ja nie pracuje z klientami, ktorzy chca cos zrobic inaczej, bo taniej, tylko z ludzmi o innych pogladach. Wykonuje tynki na specjalne zamowienia, zatrudniam malarzy artystow, ktorzy na scianach robia "cuda niewidy". Wykonujemy tynki krzywe, wielopoziomowe, rzezbione i inne.
Jestem tutaj dla ludzi o niezrozumialych pomyslach icon_smile.gif Wykonuje tez standardowe remonty i tam jestem TANI - ale nie lubie byc TANI i przecietnie wykonywac swoja prace - dlatego rzadko cos takiego robie.
Pisze pan ze robi pan tynki w Holandi po 6euro - ok, ale Holandia to chyba nie jest drogi kraj. Ceny sa prawie porownywalne z Polska! Poza tym co mnie obchodzi panska cena - ja mam swoja, a ludzie dzwonia i dzwonia i dzwonia icon_smile.gif
Niektorzy placa podwojna stawke, za wpisanie ich we wczesniejszym terminie.
Dlatego prosze mi nie pisac gdzie mam podawac swoj nr telefonu, bo panski poglad konczy sie na JESTEM TANSZY!
Nie mowie tutaj ze jestem drozszy i lepszy - napewno drozszy, ale mimo tego ze pracujemy jako tynkarze, szpachlarze to nasze drogi sa daleko od siebie, poniewaz mnie standard i standardowi klienci nie interesuja.

Co do wspolpracy z Polskimi tynkarzami to przyznaje panu 100% racji. Lepiej od podstaw wyuczyc nowego, jak partacza nauczyc dobrej pracy! Mamy dobrych polskich szpachlarzy i tynkarzy - niestety wszyscy poza granicami kraju.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Najtańsze malowanie to własnoręczne i żaden malarz tak mi nie pomaluje malowalem w swoim życiu ... niech policze 6 domów w tym jeden z zewnątrz również nie ma w tym większej filozofii trzeba po prostu ruszyc d...ę i po sprawie. Najgorsze w malowaniu jest wynoszenie gratów a malarz tego za was nie zrobi i nie ułoży wszystkiego namiejsce dlatego nie ma co deliberować. No owszem jeżeli ktoś jest niepełnosprawny i nie może to rozumiem jest usprawiedliwony lub jeżeli ma bardzo dobra pensję z 500 zł dniówki lub cos kolo tego to go stać . mnie stać ale nie mam zamiaru znosić jakiegoś "specjalisty" we własnym domu i pieniążki przeznaczę na coś innego
Link do komentarza
chodzi o elewację , Piotr .... od wewnątrz sama sobie chałupę maluję...
niekoniecznie chce mi się wynajmować rusztowania i za nie płacić , składać, rozkładać , kombinować ....
to nie pokój w domu że sobie z drabiny opędzluję - ponadto jak spierniczę malowanie elewacyjną farbą za niemałą kasę i przyjdzie poprawiać drugi raz , to wydam tyle samo co dam fachowcowi ...
no i - mam trochę do położenia w tynku żywicznym , oraz do zrobienia obróbkę czoła balkonu - to nie takie hop siup ... se malować mogę wewnątrz sama - na zewnątrz sorki ale się nie odważę , tym bardziej na kolor za grube setki zeta...
Link do komentarza
Z zewnątrz to spoko ciezko jest w zeszłym roku u mamy malowałem ale najgorsze sa szczyty to juz cholernie wysoko malowałem z drabiny 10 metrowej takiej do rwania starych czeresni i sie modliłem , jeden znajomy spadł i nadłamał kregosłup lepiej nie rezykowac
Link do komentarza
Cytat

A ja całą chałupę od środka pomalowałam sama, osobiście. Tynkarz zrobił 600m tynków, a ja to pomalowałam. Trzy razy. Raz gruntem i dwa razy farbą. Lekko nie było, ale bywały gorsze prace na budowie.



ja też całą chałupę od wewnątrz malowałam .... dwa razy badziewiem z marketu coby się tynki napiły i dwa razy kolorem icon_wink.gif
ale to było do zdzierżenia - drabina , najpierw rogi małym wałkiem , a potem wałek na kiju teleskopowym i jechane ... icon_biggrin.gif
ręce odpadały - ale zrobiłam ....

ale a elewację się nie wezmę - nie posiadam rusztowań ... ponadto mój lęk wysokości i troska o własne życie i zdrowie mnie nie pozwala nawet gdybym je miała icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

ale a elewację się nie wezmę - nie posiadam rusztowań ... ponadto mój lęk wysokości i troska o własne życie i zdrowie mnie nie pozwala nawet gdybym je miała icon_redface.gif icon_rolleyes.gif


Za elewacje też bym się nie wzięła. U nas na jesień (jak budżet udźwignie) położymy tzn.firma położy putz, on jest już w kolorze.
Mieliśmy propozycje od tynkarza, który robił nam tynki wewnętrzne , że on nam ocieplenie równiutko zaciągnie klejem, a potem będzie to można pomalowac farbą fasadową. Ale nigdzie nie znalazłam informacji, żeby ktoś pomalował klej, tynkarz twierdził, że ludzie tak robią, jest taniej i równie dobrze. Taniej było rzeczywiście, bo ten putz jest dość drogi, ale my zwątpiliśmy. A Ty co masz na tej elwacji? Ten klej do zatapiania siatki czy jakiś tynk ?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Wszystko zależy od tego czym i co malujemy. Inna cena będzie przy malowaniu tradycyjny a inna przy agregacie. Na cenę również wpływają różne utrudnienia: zabezpieczanie powierzchni, odcięcia różnych kolorów itp.

Standardowe ceny u nas (Szczecin) to:
- szpachlowanie od 12zł/m2 "na gotowo"
- malowanie agregatem od 1zł/m2!!! za warstwę
- malowanie tradycyjne od 3zł/m2 za warstwę

Polecam:
szpachlowanie i malowanie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
aktualnie u mnie trwa malowanie, cena 6 zł/m2 dwa razy niezależnie czy kolor czy na biało.
Ponieważ ekipa robiła u mnie w czerwcu ocieplenie poddasza i gładzie to dla mnie liczą po 5 zł/m2.
Wziąłem tę ekipę, ponieważ byłem zadowolony z ich poprzednich prac.

pozdrawiam
Tinek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
mam firme w Gdansku i za szpachlowanie z materialem biorę 20 zl Z MATERIALEM za malowanie od 13 do 15 zl Z MATERIALEM . to wcale nie jest wysoka cena ,policzcie ile kosztuje material ,dojazd ,transport materialu itd np material do szpachlowania oczywiscie szpachlowka grunt folie i tasmy do zabezpieczenia pomieszczenia siatka lup fizelina na pekniecia papier do zyrafy ok 5 zl szt worki do odkurzacza narozniki aluminiowe. Malowanie podobnie,folie tasmy gruntfarba czasami dwa lub trzy kolory na pokoj . Tak naprawde kokosow nie ma terz trzeba sie napracowac nawdychac kurzu,a szkodliwego nikt nie placi. No i na koniec 10-go kazdego miesiaca trzeba zaplacic ZUS.O amortyzacji somochodu nie wspomne
Link do komentarza
Nie rozumiem Twojego posta. Czy to tłumaczenie się czemu tyle bierzesz czy zachwalanie swojej firmy? Przecież nikt Ci tu nie zarzuca,że drogo wołasz sobie za robotę a co do Twoich kosztów to jako inwestora to za przeproszeniem co to obchodzi jakie masz koszta,dla inwestora się liczy solidność wykonania i cena za usługę.Jak dla mnie to masz ceny w normie ,oby nie było że się czepiam, że drogo sobie wołasz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

mam firme w Gdansku i za szpachlowanie z materialem biorę 20 zl Z MATERIALEM za malowanie od 13 do 15 zl Z MATERIALEM . to wcale nie jest wysoka cena ,policzcie ile kosztuje material ,dojazd ,transport materialu itd np material do szpachlowania oczywiscie szpachlowka grunt folie i tasmy do zabezpieczenia pomieszczenia siatka lup fizelina na pekniecia papier do zyrafy ok 5 zl szt worki do odkurzacza narozniki aluminiowe. Malowanie podobnie,folie tasmy gruntfarba czasami dwa lub trzy kolory na pokoj . Tak naprawde kokosow nie ma terz trzeba sie napracowac nawdychac kurzu,a szkodliwego nikt nie placi. No i na koniec 10-go kazdego miesiaca trzeba zaplacic ZUS.O amortyzacji somochodu nie wspomne



Przyjacielu tyle co ty bierzesz to ja place chłopakom, czasami dziwie się jak takie firmy jak twoja funkcjonują.
Klientów dzieli się na trzy grupy: - ci co chcą tanio, - ci co chcą dobrze, i na naiwnych co chcą tanio i dobrze(wiemy że tak się nie da). Ta ostatnia grupa myśli że wyrwie okazje, cieszy się itd, tylko nie wie że ta firma robi robotę jak najszybciej nie patrząc na jakość, bo przecież nawet przy takich cenach chcą zarobić(to tak zwane firmy z pod sklepu, wyrwały dotacje kupiły dwie szpachelki i myślą że rynek zawojują. Ja unikam prac u prywatnych ludzi. Często pod zlecam roboty przychodzą firmy dają niższe ceny niż ja płace swoim chłopakom a doliczcie jeszcze zus, twierdza ze fachowcy są itd itp, zazwyczaj sa do pierwszej zaliczki, ewentualnie do czasu jak cos popsuja....No ale cóż fachowiec się ceni, a niskie cceny tzw okazja, to papraki........ ciekawa ta polska i co niektore firmy budowlane
Link do komentarza
cena prac malarskich jest zależna od zakresu robót ,czy ograniczamy się tylko do dwukrotnego malowania czy tez bierzemy pod uwagę szereg minnych czynności ,które musimy wykonać by finalnym etapem było dwukrotne malowanie,nie wsomnę już o takim względzie jak ilość powierzchni do prac malarskich,rodzaju powierzchni itd,krótko mówiąc cena za jednostke może wynosić 3 zł i równie dobrze25 zł
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...