Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pompa ciepła czy gaz? Co bardziej się opłaca?


Recommended Posts

Każda osoba myśląca o postawieniu domu marzeń musi stanąć przed wyborem wielu elementów, które zadecydują o funkcjonalności budynku oraz komforcie mieszkania. Dobór odpowiednich rozwiązań stał się jeszcze bardziej wymagający szczególnie po wprowadzeniu tzw. Warunków Technicznych WT 2021, które wymuszają stosowanie lepszej jakości materiałów oraz nowocześniejszych urządzeń. Wysoce istotne jest ogrzewanie domu - pompa ciepła czy instalacja gazowa - co sprawdzi się lepiej? Co wybrać w dobie drastycznie rosnących cen gazu?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/100059-pompa-ciepla-czy-gaz-co-bardziej-sie-oplaca

Link to postu
Gość Arek
Dla mnie pompa ciepła to przyszłość - jest eko, jest bezobsługowa, idealna na nasz klimat, który nie ma bardzo mroźnych zim, do tego przy PV możemy stać się niezależni względem wiecznych podwyżek paliw.
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
Gość Filip
Anna kosztowo - jeżeli mówimy o inwestycji??? Chyba powinniśmy bardziej rozpatrywać w ogólnym rozrachunku późniejszym czyli tez uwzględnić eksploatację ...
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
Gość Marek
Do Arek... Pompa ciepła to przyszłość???!!! a prąd z węgla !!! Jest to kolejne urządzenie przetwarzające energię ... wysokie koszty inwestycji.. jeżeli już to własne ogniwa fotowoltaiczne, wiatraczek , panele - wszystko powiązane + magazyn energii ( cieplnej i elektrycznej ) ale jeszcze długo tak nie będzie ,bo wszystko za drogie... policz sobie koszt inwestycji - nikt tak nie robi ,po co tracić energię po drodze , jeżeli już to grzejniki elektryczne promiennikowe i po problemie !!!!Marek
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
Gość Adam
Koszt inwestycji w przypadku pompy ciepła jest bardzo wysoki dodatkowo prąd kosztuje, chyba ze ma się fotowoltaikę A tak taniej wychodzi gaz
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...

Obecnie wszystkie paliwa są bardzo drogie. I ceny ciągle rosną. Koszt pompy ciepła jest co prawda stosunkowo wysoki, ale to nadal inwestycja, która w ogólnym rozrachunku się zwraca. Jeśli połączymy pompę z instalacją fotowoltaiczną to w zasadzie stajemy się niezależni od rosnących cen prądu i paliw służących do ogrzewania. O szczegółowy koszt i zwrot z takiej inwestycji warto pytać bezpośrednio u wykonawców.  

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • you have to understand that electrical device whether it is full of water proof not provide you guarantee of your safety so please dont use mobile phone or any other electrical device when you are in the bathroom or any near water place.
  • Likwiduj okna w bocznej garażu i dosuń garaż maksymalnie do północnej granicy.  Za to zrób okno i drzwi od strony ogrodu.  oczywiście salon na południe.  Warto też zamienić miejscami kuchnię z miejscem wypoczynkowym. pralnia pod schodami wymusza kombinowanie z fundamentem.
  • Uziom otokowy ma tworzyć pętlę, dlaczego więc cokolwiek ciąć? Potrzebne będą złącza do uziomów.  Na początek proponuję przeczytać ten tekst: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23314-rodzaje-uziomow-uziom-otokowy-uziomy-pionowe
  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
  • W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...