Skocz do zawartości

Podniesienie/ wyrównanie działki


jsky007

Recommended Posts

Witam,

Mam bardzo ograniczone możliwości w mojej okolicy na zakup działki.

Obecnie pojawiła się okazja na zdobycie działki jednak jej ukształtowanie terenu nie należy do najłatwiejszych,.

Chciałbym się poradzić czy Waszym zdaniem jest możliwe wyrównanie terenu tak bym mógł wybudować dom na równym terenie i by działka nie "spadała" w dół od strony drogi.

Z góry dziękuję za pomoc i opinie.

Pozdrawiam 

Wyrownanie terenu.pptx

Link do komentarza

Powiem tak - mam działkę ze spadkiem i to nic złego. U mnie jest około 1,5m różnicy na 10m domu, natomiast od strony drog jest lekko pod górkę do garażu - nie jestem w stanie podać dokładnie ile teraz.  Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest to jakiś wielki problem.

Tutaj jest odwrotna sytuacja - spadek jest w drugą stronę - ale z tego co widzę na załączonym pliku spadek nie jest jakoś dramatycznie duży.

Tak jak kolega wyżej napisał - poczekaj aż będzie fundament gotowy. Sporo ziemi będzie z wykopu, który trzeba będzie rozplantować po powierzchni działki. Potem można będzie myśleć dalej - sami ocenicie, czy warto dalej to równać - bo to jednak są spore dodatkowe koszty (wiem coś o tym, bo w zeszłym roku przy okazji pewnych robót dodatkowo wyrównywaliśmy część działki)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...