Skocz do zawartości

Drzwi harmonijkowe zamiast kabiny prysznicowej


Recommended Posts

Witam.
Mam zamiar wstawić zamiast kabiny prysznicowej drzwi harmonijkowe z PCV, ze względu na to, że do wnęki jaką mam na prysznic nie pasuje żadna kabina, same drzwi przysznicowe też się nie sprawdzą, bo będzie za mało miejsca do wejścia. I tu mam pytanie, czy takie drzwi harmonijkowe zdadzą egzamin?? Jak sądzicie??
Link do komentarza
Cytat

Drze się?Nie koniecznie.Zależy,jak kto korzysta.Takie zasłony wytrzymują parę lat,ale za to są tanie i można je co jakiś czas spokojnie wymieniać na nowe.
Oczywiście jest to wyjście awaryjne,kiedy już nic się nie da wymyślić.



Ceratowe zasłony ceratowe obrusy... tanie domy wczasowe miały taki styl.
Link do komentarza
Cytat

ho ho ho
taka zasłona prysznicowa będzie OK. wygląda całkiem dobrze i można ją zmienić na inną gdy nam się znudz - i dokonale się sprawdza.




Jeżeli miałbym do wyboru te 2 opcje, to też wybrałbym zwykłą, ceratową zasłonę prysznicową- jest przynajmniej o wiele bardziej praktyczna i łatwo się ją czyści.
Link do komentarza
Cytat

Ceratowe zasłony ceratowe obrusy... tanie domy wczasowe miały taki styl.


Chyba nie mamy na myśli tych samych rzeczy.
Zasłony ceratowe (fakt-nazwa kojarzy się jednoznacznie) do wanien i kabin są dość popularne na zachodzie i wcale nie są tam oznaką biedy,czy prowizorki.
Cytat

Jeżeli miałbym do wyboru te 2 opcje, to też wybrałbym zwykłą, ceratową zasłonę prysznicową- jest przynajmniej o wiele bardziej praktyczna i łatwo się ją czyści.


I o tym musimy tu pamiętać,bo dyskusja dotyczy wyboru pomiędzy tymi dwiema opcjami.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam zamiar wstawić zamiast kabiny prysznicowej drzwi harmonijkowe z PCV, ze względu na to, że do wnęki jaką mam na prysznic nie pasuje żadna kabina, same drzwi przysznicowe też się nie sprawdzą, bo będzie za mało miejsca do wejścia. I tu mam pytanie, czy takie drzwi harmonijkowe zdadzą egzamin?? Jak sądzicie??



Zanajomi miełi coś takiego. Nie dało się tych drzwi posządnie zamknąć.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
[quote name='agusia_x' date='15 02 2008, 10:26 ' post='22274']
Witam.
Mam zamiar wstawić zamiast kabiny prysznicowej drzwi harmonijkowe z PCV, ze względu na to, że do wnęki jaką mam na prysznic nie pasuje żadna kabina, same drzwi przysznicowe też się nie sprawdzą, bo będzie za mało miejsca do wejścia. I tu mam pytanie, czy takie drzwi harmonijkowe zdadzą egzamin?? Jak sądzicie??
[/quot)

Zdecydowanie odradzam dzrwi prysznicowe wszelkiego rodzaju--czy to zasuwane czy harmonijkowe.
Pomijajac fakt ze moga byc kiepsko zamontowane i przepuszczac wode na zlaczeniach, dochodzi do tego kwestia utrzymania ich w czystkosci. Jest ot bardzo pracochlonne zadanie--trzeba miec "dobrze naoliwione lokcie" azeby sprostac temu zadaniu i nie nalezy to do przyjemnosci--spryskiwanie chemikaliami powierzchni drzwi i czyszczenie ich---nawet jesli mamy wentylacje mechaniczna w lazience. A przeciez czystosc w lazience to podstawa. A takze, w styku drzwi--kabina lub sciana gdzie zastosowany bedzie material laczeniowy--nawet pod silikatem, po pewnym czasie zbierze sie podskornie brud, plesn i osad mydlany--wszystko to prawie niemozliwe do usuniecia--trzeba zmienic material laczeniowy na nowy--czyli na nowo obsadzic dzrzwi.
Jestem w 100% za zaslona vinylowa-to nie ta sama technologia w ktorej produkowalo sie kiedys ceraty. Zaslony takie prezentuja sie bardzo ladnie, jest niezliczona ilosc kolorow i wzorow a co z tym idzie mozemy zmieniac wyglad lazienki dosc czesto. Najwazniejszym plusem takich zaslon jest ich niska cena--w zwiazku z tym wcale nie musimy ich czyscic--tylko wymienic na nowa. Czyszczenie takiej zaslony mija sie z celem--nikt tego nie robi--osad mydlany jest bardzo pracochlonny do usuniecia--naprawde nie warto sie nad tym meczyc--tylko wymienic na nowa. Ja wymieniam swoja zaslone przecietnie raz na 4-6 tygodni. Jesli sa dostepne zaslony z obciazeniem na dolnej krawedzi--sa to wtopione "ciezarki" lub w przypadku zaslon do wanien metalowych--magnesy--w celu zapobiegania unoszenia sie dolnej krawedzi zaslony podczas brania prysznicu--a tym samym mozliwosci zachlapania podlogi--prosze taka wlasnie kupic. MOzna tez jeszcze bardziej posunac sie w dekoracji wejscia do prysznicu--i zamontowac dwie zaslony--jedna zewnetrzna--przewaznie wykonana z materialu ktory mozna prac-jak koronki lub inne dekoracyjne materialy a druga wlasnie ta vinylowa--bez upiekszen--tym samym tansza--ktora bedziemy mogli zmienic czesto. Wszystko jest zamontowane na tym samym drazku i na tych samych kolkach.
Link do komentarza
Taką zasłonę z obciążnikami na dole zasłony - (magnesami) kupiłam w IKEA. Magnesy przyczepiają się do wanny i woda nie pryska na podłogę. Jest biała - nieprzeźroczysta. Można ją prać w pralce (mimo iż jest foliowa) - po praniu wygląda jak nowa! (oczywiście nie wirować!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem w 100% za zaslona vinylowa-to nie ta sama technologia w ktorej produkowalo sie kiedys ceraty. Zaslony takie prezentuja sie bardzo ladnie, jest niezliczona ilosc kolorow i wzorow a co z tym idzie mozemy zmieniac wyglad lazienki dosc czesto. Najwazniejszym plusem takich zaslon jest ich niska cena--w zwiazku z tym wcale nie musimy ich czyscic--tylko wymienic na nowa. Czyszczenie takiej zaslony mija sie z celem--nikt tego nie robi--osad mydlany jest bardzo pracochlonny do usuniecia--naprawde nie warto sie nad tym meczyc--tylko wymienic na nowa.



Nadaje się również i do innnych pomieszczeń? Czy jest mocna?
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowanie odradzam dzrwi prysznicowe wszelkiego rodzaju--czy to zasuwane czy harmonijkowe.
Pomijajac fakt ze moga byc kiepsko zamontowane i przepuszczac wode na zlaczeniach, dochodzi do tego kwestia utrzymania ich w czystkosci. Jest ot bardzo pracochlonne zadanie--trzeba miec "dobrze naoliwione lokcie" azeby sprostac temu zadaniu i nie nalezy to do przyjemnosci--spryskiwanie chemikaliami powierzchni drzwi i czyszczenie ich---nawet jesli mamy wentylacje mechaniczna w lazience.


Trochę dziwią mnie te stwierdzenia.Sporo mam do czynienia z kabinami prysznicowymi.Jako ich monter i jako użytkownik.Nie spotkałem jeszcze drzwi kabiny,które by były nieszczelne-nawet spośród tych chińskich.Nie rozumiem też,dlaczegóż to utrzymanie kabiny w czystości miało by być takim problemem.Owszem,dla kogoś,kto ją czyści raz na miesiąc,to może i tak,ale czyszczona systematycznie,raz w tygodniu,nie zarasta brudem tak szybko.Zajmuje to parę minut.
Poza tym porównywanie kabiny i zasłony jest bez sensu.To tak,jakby porównywać samochód z motocyklem.Niby oba pojazdy służą do tego samego,ale tak naprawdę ich użytkowanie odbywa się na całkowicie innych zasadach.
Najpiękniejsza zasłona nie dorówna estetyką kabinie,bo zasłona zawsze jest rozwiązaniem awaryjnym,tymczasowym,albo koniecznością.
Link do komentarza
Cytat

Trochę dziwią mnie te stwierdzenia.Sporo mam do czynienia z kabinami prysznicowymi.Jako ich monter i jako użytkownik.Nie spotkałem jeszcze drzwi kabiny,które by były nieszczelne-nawet spośród tych chińskich.Nie rozumiem też,dlaczegóż to utrzymanie kabiny w czystości miało by być takim problemem.Owszem,dla kogoś,kto ją czyści raz na miesiąc,to może i tak,ale czyszczona systematycznie,raz w tygodniu,nie zarasta brudem tak szybko.Zajmuje to parę minut.
Poza tym porównywanie kabiny i zasłony jest bez sensu.To tak,jakby porównywać samochód z motocyklem.Niby oba pojazdy służą do tego samego,ale tak naprawdę ich użytkowanie odbywa się na całkowicie innych zasadach.
Najpiękniejsza zasłona nie dorówna estetyką kabinie,bo zasłona zawsze jest rozwiązaniem awaryjnym,tymczasowym,albo koniecznością.


Zgadzam się co do tej zasłony - stosuje się ją jedynie w przypadku konieczności.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam zamiar wstawić zamiast kabiny prysznicowej drzwi harmonijkowe z PCV, ze względu na to, że do wnęki jaką mam na prysznic nie pasuje żadna kabina, same drzwi przysznicowe też się nie sprawdzą, bo będzie za mało miejsca do wejścia. I tu mam pytanie, czy takie drzwi harmonijkowe zdadzą egzamin?? Jak sądzicie??


Możesz zrobić kabinę na zamówienie jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej , która będzie pasowała do tej wnęki.
Link do komentarza
Cytat

Takie zasłony są bardzo słabe . Szybko mamy obszarpańca zamiast zasłony. Zwłaszcza jak się dziecko uwiesi.



Decydując się na zasłonę, musimy pamiętać o tym, że będzie ona jednym z najbardziej widocznych elementów łazienki,dlatego warto jest dobrać ją do kolorystyki i ogólnego wystroju łazienki.Bardziej sprawdza się zasłona cięższa, gdyż taka z cienkiej folii lubi się przykleić do ciała podczas kąpieli.
Link do komentarza
Cytat

Decydując się na zasłonę, musimy pamiętać o tym, że będzie ona jednym z najbardziej widocznych elementów łazienki,dlatego warto jest dobrać ją do kolorystyki i ogólnego wystroju łazienki.Bardziej sprawdza się zasłona cięższa, gdyż taka z cienkiej folii lubi się przykleić do ciała podczas kąpieli.



Byłem niedawno w sklepie i z takich ceratowych zasłon były właśnie cienkie. Grubsze już mały jakiś meszek po drugiej stronie czyli na zasłonę sie nie nadawały.
Link do komentarza
Cytat

Decydując się na zasłonę, musimy pamiętać o tym, że będzie ona jednym z najbardziej widocznych elementów łazienki,dlatego warto jest dobrać ją do kolorystyki i ogólnego wystroju łazienki.Bardziej sprawdza się zasłona cięższa, gdyż taka z cienkiej folii lubi się przykleić do ciała podczas kąpieli.



może to i dobre ale ja wolę drzwi.
Link do komentarza
Cytat

może to i dobre ale ja wolę drzwi.


Nie ulega wątpliwości iż lepsze są drzwi szklane - ładne i na zawsze - ale gdy nie mamy możliwości zamontowania takich drzwi /kabiny - to jedynie zasłona sie nadaje - bo takie drzwi harmonijkowe o których była mowa na początku tego tematu - strzasznie szybko byłyby brudne - gdyż wszyscy wiemy jak trudno czyści sie osad z wody i mydła ze szklanych drzwi kabiny, a co dopiero z takich plastikowyxch harmonijkowych???
Link do komentarza
Cytat

Nie ulega wątpliwości iż lepsze są drzwi szklane - ładne i na zawsze - ale gdy nie mamy możliwości zamontowania takich drzwi /kabiny - to jedynie zasłona sie nadaje - bo takie drzwi harmonijkowe o których była mowa na początku tego tematu - strzasznie szybko byłyby brudne - gdyż wszyscy wiemy jak trudno czyści sie osad z wody i mydła ze szklanych drzwi kabiny, a co dopiero z takich plastikowyxch harmonijkowych???



Harmonijkowe drzwi są dla hobbystów. Przez jakiś czas mieliśmy takie w kuchni i zawsze mnie zastanawiało , dlaczego one takie ciężkie?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam zamiar wstawić zamiast kabiny prysznicowej drzwi harmonijkowe z PCV, ze względu na to, że do wnęki jaką mam na prysznic nie pasuje żadna kabina, same drzwi przysznicowe też się nie sprawdzą, bo będzie za mało miejsca do wejścia. I tu mam pytanie, czy takie drzwi harmonijkowe zdadzą egzamin?? Jak sądzicie??


Są chyba dostępne drzwi dwuskrzydłowe,szklarz też takie zrobi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Myślę, że nie powinny kosztować więcej niż kabina - więc jeśli nie chcesz mieć zasłony prysznicowej - to warto pomysleć o takim rozwiązaniu. Gdy Ja dorabiałem szklane drzwiczki do szafki - to nie kosztowało to majątek - chyba 40zł z wywierceniem otworów na zawiasy i uchwyt (ale to drzwiczki 50x50cm).
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że nie powinny kosztować więcej niż kabina - więc jeśli nie chcesz mieć zasłony prysznicowej - to warto pomysleć o takim rozwiązaniu. Gdy Ja dorabiałem szklane drzwiczki do szafki - to nie kosztowało to majątek - chyba 40zł z wywierceniem otworów na zawiasy i uchwyt (ale to drzwiczki 50x50cm).



Normalne drzwiczki by około dwustu kosztowały. Mam rację?
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Witam serdecznie
Proponuję na początek zastanowić się nad drzwiami wahadłowymi otwieranymi do środka i na zewnątrz. jest to rozwiązanie praktyczne, trwałe i wejście do prysznica jest duże. oczywiście drzwi takie można również wykonać na wymiar.
Przesyłam link do kilku różnych producentów:
http://megalazienki.pl/drzwi-prysznicowe-2-czesciowe,16k,1292c,1290c
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jesli rzeczywiscie nie mozesz sobie z jakichs wzgledow pozwolic na klasyczna kabine czy chociazby WALK-In, na przyklad taka: http://glasshouse.com.pl/produkty/kabiny-p...iny-prysznicowe, to rzeczywiscie chyba tylko ceratowa zaslona. Choc moze sprobuj dowiedziec sie o drzwi ze szkla? Wiem, ze jedna z krakowskich firm mieszczaca sie w okolicach ul. Wodnej reklamuje sie, ze sa w stanie wyonac kazde drzwi ze szkla, wedlug dowolnego projektu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Zdecydowanie drzwi z pcv odradzam. Harmonijkowe powinny zdać egzamin a jeśli myślisz że nie ma takiego rozmiaru przejrzyj ofertę Novelliniego - mają bardzo ciekawą rozmiarówkę i każdy wymiar się w niej mieści (no prawie).


PVC też bym odradzał - najbardziej praktyczne jest solidne, mocne szkło. Drzwi przecież można robić na wymiar - co to za problem? Są firmy, które zrobią Ci drzwi na miarę i dostarczą w dowolny zakątek kraju, na przykład wspomniany www.glasshouse.pl. Cerata to według mnie kiepski pomysł - nieraz wszędzie będzie pełno wody.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...