Skocz do zawartości

Zmiana położenia trójnika komina ceramicznego


Recommended Posts

Jako inwestor bez doświadczenia, z powodu przeoczenia, pozwoliłem na montaż trójnika z wylotem czopucha w niewłaściwym kierunku.

Po braku merytorycznej pomocy w sieci, kilku rozmowach z kosmitami i oszustami, podjąłem się mechanicznej przeróbki. Opiszę proces i wrzucę kilka drobnych uwag.

1. Komin należy obejrzeć, wykluczyć uszkodzenia, uzupelnic kit jesli stwierdzono szczeliny na lączeniach (znalazłem niedokladne klejenie).

2. Kupiłem wstawkę ceramiczną trójnika w Csstoramie za 80 zł, na Allegro jeden naciągacz jedynie ma i kroi wiecej za wysylke, niz za trójnik - ok 145 zł w sumie.

3. Po usunieciu czesci pustaka i umożliwieniu dostępu, trzeba dobrze zmierzyć i uzywajac dobrej tarczy do ceramiki, wykroić otwór. Tak - zwykłą kątówką, a nie żadną otwornicą, bo trojnik nie wymaga ciecia krzywizn.

4. Po wklejeniu na kit do polaczen kominow crramicznych, trojnika, scisnąłem lekko na 2 doby śrubą i 2 listwami.

5. Stary wlot, po skroceniu, pozostawieniu miejsca na wełnę i zaślepkę, zakleiłem 2 elementami z cegły szamotowej. (Istnieją zaślepki gotowe na Allegro, ale sprzedaje je jeden tylko i znów chytry człek za 145 zl z wysyłką. 

Ja wydałem 1 piwo i 20 min poswieconego czasu. Zaklejone elementy otuliłem wełną, obudowałem bloczkiem z POZOSTAWIENIEM DYLATACJI MIN. 1.5 CM dokolola trojnika. ABSOLUTNIE NIE WOLNO KOMINA ZATYNKOWAC NA SZTYWNO! Przy cięciu nalezy obserwować i z czuciem prowadzic tarcze, by nie powodowac udaru i drgan mogących spowodować spękania.

Rzecz jest skonczona, funkcjonuje, jesli ktos nie jest głąbem, to z zachowaniem pewnych zssad, jest w stanie sam to wykonać.

Poniżej foto.

20220216_105828.jpg

20220216_141401.jpg

20220216_151429.jpg

20220218_131926.jpg

20220218_132234.jpg

20220218_135624.jpg

Edytowano przez Mateusz Fac (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Mateusz Fac changed the title to Zmiana położenia trójnika komina ceramicznego

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...